Rijeka Ferry

Rijeka pasagjerëve dhe Car Tragete

Rijeka çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Rijeka në Dubrovni, Korcula, Sobra, Split dhe Stari Grad.

Krahaso gjithë në dispozicion Rijeka çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Rijeka makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Rijeka, Dubrovni, Korcula, Sobra, Split dhe Stari Grad me tragete Jadrolinija Ferry Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rijeka Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Rijeka Ferry
me Jadrolinija Trageteve Lines për anijet me vela nga Rijeka në Dubrovni, Korcula, Sobra, Split dhe Stari Grad në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Rijeka pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Rijeka biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Rijeka

Qyteti i Rijekës është një biznes, tregtinë, qendër e rëndësishme industriale dhe kulturore në pjesën perëndimore të Republikës së Kroacisë.

Ajo është e vendosur në Adriatik, në një pikë ku deti ka bërë prerje e saj më të thellë në kontinentin evropian. Për shkak të karakteristikave të tij natyrore dhe gjeo-politike zona është vendosur në mënyrë ideale për port dhe qendër të anijeve zhvillimit.

Përveç aktiviteteve të lidhura me detin, të tilla si turizmi, industritë e transportit, agjencitë spedicionere, aktivitetet portuale dhe ndërtimin e anijeve, Rijeka brenda kufijve të saj të gjerë edhe krenohet me industri të shumta të tjera të mëdha; Civil-mechanical- elektro inxhinieri, naftës dhe petro-kimike, druri, pulpë dhe letër industri të gjitha funksion në portofolin e biznesit Rijeka.

Megjithatë, pjesa më e madhe e ekonomisë është e përqendruar, përveç turizmit, në eksport. Ka të biznesit dhe të tregtisë lidhje me më shumë se 80 vende në të gjithë botën.

Kvarner Bay dhe Istrias Riviera, Me më shumë se 50% të të gjithë kapacitetit turistik të Kroacisë, paraqesin pjesët më të zhvilluara të vendit sa i përket turizmit është i shqetësuar. Ky rajon ka një traditë të gjatë në turizëm, që daton në shekullin e 19th. Pozita e saj specifike gjeo-topografike siguron një klimë shumë të këndshme me verë të nxehtë dhe dimër të butë. Klima e butë, pamje të bukur dhe mikpritjen kontribuojnë në atraktivitetin e rajonit.

Rijeka Ferry Port

Edhe pse Rijeka (Fiume në italisht) nuk është një destinacion "duhet-shih", ajo ka disa asete reale, të tilla si Korzo (shëtitore për këmbësorë), një shëtitore pemë-rreshtuan përgjatë portit, dhe kalasë imponuar hilltop e Trsat.

Vija bregdetare jashtëzakonisht i thyer me gjiret e shumta të butë është e përkryer për not dhe aktivitete të tjera ujore. Natyrisht, nuk është një kërkesë e madhe për turizmin detar. Në Kvarner, Istrias Riviera dhe ishujt e lidhur ka disa marina 16 dhe portet të shumta të vogla. Kapaciteti i marina vetëm është 4 800 fuçitë ujore me një të mëtejshme doke thatë 1700.

Rijek See & Do

Kohët e fundit, është kryeqyteti bar-club i Kroacinë veriore, duke e bërë pothuajse më interesante për të vizituar natën se ditën. Pavarësisht disa sipërmarrjeve të ardhur keq pasluftës arkitekturore në periferi, pjesa më e madhe cityscape përmban lloj zbukurime, imponuar ndërtesat publike që ju do të presin për të gjetur në Vjenë apo Budapest, dëshmi e ndikimit të fortë Austro-Hungareze ushtruar mbi jetën kulturore dhe ekonomike të qytetit në shekulli 19th.

Rijeka Carnival
Karnaval Rijeka në shkurt është më e madhe dhe më të përpunuar në Kroaci, me shtatë ditët e piknik. Balls janë vetëm me ftesë, por ka shumë parada dhe vallet në rrugë të cilat janë të hapura për të gjithë.

Zoja e Trsat
Kisha më të njohur në Rijekë është Zoja e Trsat, një magnet shekullore për besimtarët. Sipas legjendës engjëjt mbante shtëpinë në të cilën Shpallja u zhvillua mbështetej në Trsat para depozitimit ndërtesën në Itali. Një kishëz ngritur në vend të tërhequr disa pelegrinë, por numri u rrit në shekullin 14th kur fisnikëria lokale copëtimin papën për dhurimin e një ikonë "e mrekullueshme" e Marisë mendohet se është pikturuar nga Shën Lluka. Një kishë e madhe ishte e nevojshme shpejt, dhe në 1453 Frankopan princi Martin ndërtoi një kishë të vetme-nef për të strehuar pikturën dhe një manastir françeskan në vendin fqinj.

Capuchin Kisha e Zojës së Lurdit
kishat Rijeka janë të hapura në mëngjes diel dhe e hënë deri të premten nga Meshës herët në mëngjes deri në mesditë. Ajo do të jetë e vështirë të humbasë Kishën Capuchin e Zojës së Lurdit me fasadë e saj zbukurime neogothic kanosës mbi stacionin e autobusëve. Sponsorët Capuchin e projektit pati probleme të financimit mes të rrugës përmes ndërtimit dhe thjeshtë ndihmën e një "Shën Johanca ', i cili dyshohet se sweated gjak para masses.Gifts naiv dhe paratë derdhur në arkën dhe ndërtesa ishte përfunduar më në fund në 1929. ( 'St Johanca "u arrestua për mashtrim në 1913.) Tavani është zbukuruar me afreske të engjëjve nga një artist i shquar lokal, Romulo Venucci.

St Vito
St Vito. St Vito është shenjt mbrojtës i Rijekës dhe ndërtimin e këtij objekti ishte filluar në 1638 në vendin e kishës së vjetër kushtuar shenjtorit. Rendi jezuit mbikëqyrur projektin, i cili zgjati disa qindra vjet. Shtyllat masive të mbështetur kube qendrore dhe rrethojnë faltoret me altarët ngjyra mermeri të stilit barok. Altari kryesor ka një kryq gotik shekullit 13th-që i përkisnin kishës më të vjetër. Sipas legjendës, dikush hodhi një gur në kryq në 1296 dhe gjaku filloi të rrjedhë nga trupi i Krishtit - gjaku është ende mbahet në një ampulë.

trast Castle
Të lartë në një kodër me pamje Rijekën dhe lumit Rječina, shekullit 13th-the Trast Castle zë një pozitë me rëndësi të madhe strategjike. Nuk mund të ketë qenë një Luburnian kodër fort këtu, por ajo ishte krerët Frankopan e Krk i cili ndërtoi kështjellën e tanishme për të mbrojtur pronat e tyre në Vinodol, lindje të mëtejshme. Konak, një oborr i mbyllur me një cisternë, është pjesa mirë-ruajtur e strukturës origjinale. Nga 13th në shekullin 15th, Trsat përkiste Frankopans apo të afërmit e tyre, por ajo u kap nga Habsburgët në fund të shekullit të 15th.

St Jerome
St Jerome. Kisha ka qenë pjesë e një kompleksi të manastirit Augustinian shekullit 14th-që dikur dominuar këtë shesh dhe është financuar nga Pikat e Duino, feudalëve e Rijekës në atë kohë. Ndërtimi zgjati nga 1315 për 1408 dhe kishës shtëpitë shenjtërores varret e familjeve të financimit. Pak e strukturës origjinale gotike mbetet për shkak të tërmetit 1750. Kisha është rindërtuar në një stil barok në 1768 dhe përmban monumentet kapitenësh, fisnikë dhe fisniket nga Rijeka.

Naval & Muzeu Historik
Muzeu Detare dhe historike është themeluar në 1876 në kulmin e viteve të ndërtimit të anijeve Rijeka dhe i jep një tablo të gjallë të jetës në mesin e detarëve. Pjesë e muzeut ndjek zhvillimin e lundrimit, me modele dhe piktura e anijeve dhe portretet e kapitenëve. Ka edhe gjen të ndryshme arkeologjike, armë dhe dokumente, si dhe mobilje nga 17th në 20th shekuj.

Muzeu Historik Natyrore
Muzeu i Historisë Natyrore, vetëm në lindje të Muzejski Trg, është përkushtuar për gjeologji dhe botanikë e rajonit. Përveç një akuariumi të mrekullueshme, ka edhe ekspozitave në bugs, gjarpërinjtë dhe bretkosat. Më pas, ju mund të pushojnë në kopsht të ri botanik me gati specie vendase 2000 në ofertë.

Glagoljica
Glagoljica, një shfaqje e dorëshkrimeve të shkruara në shkrimin glagolitik, është vendosur në Bibliotekën Universitare. Ju duhet të thërrasë për një takim, por kjo është një vështrim i vlefshëm në shkrimin që është elementi kryesor i identitetit kombëtar kroat ..

Roman Gate
Kalimi nën Kulla e qytetit dhe duke vazhduar me Trg Ivana Koblera, ju do të gjeni monumentin më të vjetër arkitektonik në Rijekë, Porta e romake. Mungesa e ornament tregon se kjo ishte ndoshta në hyrje të një fortifikim romake.

Biblioteka Universitare
Nëse keni kohë për të vrarë në Rijekë, të ndaluar nga Biblioteka Universitare, e cila pret dy hapësira ekspozitë, Galeria e Artit Modern dhe Glogoljica.

Modern Art Gallery
Modern Art Gallery, në Bibliotekën Universitare, pret ekspozitave të rastit artit. Çmimet dhe orari i punës ndryshojnë sipas ekspozitë.

Për më tepër, aktivitetet janë të shoqëruara dhe rifreskohen nga ngjarjet kulturore dhe sociale të tilla si koncerte, festivale muzikore, gara sportive, konkurse bukurie dhe festimet popullore që përbëjnë folklorin lokal dhe kënaqësitë e veçanta gastronomike.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Rijeka garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Rijeka Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Jadrolinija Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Rijeka. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Rijeka, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Rijeka traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Rijeka makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Rijeka tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Rijeka jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Rijeka në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Rijekës dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel