Rimini Ferry

Rimini pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Rimini pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Rimini në Venecia dhe portet e tjera traget.

Krahaso gjithë në dispozicion Rimini çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Rimini makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Rimini, Venecia dhe portet e tjera traget me tragete Ancona Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rimini Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Rimini Ferry
me Ancona Ferry Line për anijet me vela nga Rimini në Venecia dhe portet e tjera traget online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Rimini pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Rimini biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Rimini

Rimini, Në rajonin italian të Emilia-Romagna, është e koleksionit të Rivierën e Adriatikut të Italisë. Çdo vit mijëra turistë dynden në Rimini për plazhet e gjata me rërë të saj, klima mesdhetare, ushqim dhe kulturë, si dhe filozofinë e saj turistike-miqësore.

Rimini është një qytet nga dy pjesë. Qyteti origjinal historik është e vendosur tani rreth një milje në brendësi të tokës (bregdeti është zhvendosur në shekujt e kaluar). Pavarësisht bombardimeve të Luftës së Dytë Botërore e cila shkatërroi disa ndërtesa të vjetra, kjo është ende një qytet tipik italian me korsi historike, Palazzi, piazze dhe pamjeve turistike.

"Të tjerët" Rimini është shtrirja e gjatë beachside e cila është rritur që nga Lufta e Dytë Botërore. Ajo shtrihet për milje përgjatë plazhet me rërë, me hotele dhe blloqe moderne të banimit rreshtim në breg në një rrip të ndërtuar-up disa rrugë të thellë. Plazhi është i ndarë në qindra e koncesioneve plazh privat, ku ju paguani për të hyrjes, sunbeds dhe cadra. Shumica e hoteleve kanë shtrirje e tyre private të plazhit, ose marrëveshje me një.

Tragete në Rimini janë shumë të sezonale. Ancona ndonjëherë të ndaluar kalimin en-rrugë të Venecias Venezia Lines gjithashtu vepron një rrugë nga Pula në Rimini running deri në dy herë në javë nga fundi i majit deri në fund të shtatorit. Emilia Romagna Lines kanë tre sailings në javë nga Rimini në Mali Losinj. Porti i Riminit ofron objekte të mirë.

Rimini Beach
Rimini - Beach Resort

Nëse ju jeni duke vizituar Rimini thjesht për një pushim plazh, ju kurrë nuk duhet të largohet nga rërë. Të gjithë së bashku në plazh janë koncesione private plazh ku ju mund të punësojë sunbeds dhe cadra, hanë në kafene, bare dhe restorante dhe të shikojnë fëmijët tuaj të ketë argëtim në pajisje të luajnë. Italianët e kanë bërë jetën plazh shumë të rehatshme dhe të rregullt. Për pjesën më të gjatësisë turistik ka dy rrugë zënë trafikut-mbushur, një running përgjatë pjesën e prapme të plazhit, tjetri një bllok në brendësi. qindra e hoteleve Rimini-së janë të vendosura kryesisht në këto dy rrugë, ose në pak anësore rrugët bronkial jashtë tyre. Autobusët të kandidojë përgjatë gjatësisë e turistik, dhe rrugët janë mjaft të patrajtë dhe të pandryshueshme; një procesion e restorante, bare rostiçeri, bare të pijshëm, bare natën me kohë dhe rroba të lirë dyqane. Personalisht kam humbur të qenit në gjendje për të ecur përgjatë një shëtitore dhe admirojnë detin; rruga bregdetar është e zënë dhe ajo është e veshur me hyrje të plazheve private, duke bllokuar çdo pikëpamje. Vendi më i mirë për shëtitës është nga goja e lumit dhe portit, niveli me qytetin e vjetër. Këtu ju mund të vërtetë të ecin përgjatë një bankinë ku pleq peshkut dhe e cila ofron pamje të mirë përgjatë ndërtuar-up bregdetit dhe ndaj kep largët jugore e cila i jep interes në pamje.

Si dhe atraksionet e plazhit me rërë dhe ujërat e sigurta cekët, Rimini gjithashtu ka pjesën e saj të plotë të atraksioneve të tjera bregdetare për të rriturit, adoleshentët dhe fëmijët. Nuk janë arkadat dëfrim, biçikleta me qira, mini-golf (pranë far) dhe një Dolphinarium (Delfinario). I kapur autobusin për Italia në Miniatura, një park i vjetër temë modës ndërtuar rreth "Italia në miniaturë", që përfshin shumë modele të vogla të monumentet italiane dhe një udhëtim me varkë nëpër Venecia 'në një e pesta madhësinë e saj aktuale ". Dhe kjo duke qenë Italia, ka shumë dhe shumë e ushqimit.

Çështjet praktike, ushqim dhe pije

Siç përshkruhet më poshtë, shërbimet e autobusëve janë një mënyrë e mirë për të shkurtuar në mërzitshëm ecën nëpër bregdetar Rimini. Pasi të keni marrë një hartë ju do të jetë në gjendje për të gjetur kushineta tuaj përgjatë rrugëve të gjata të pandryshueshme; autobus-stop numëron ndihmon, too. Kur ju jeni prenotim hotelin tuaj, kontrolloni vendndodhjen e saj në hartat e ofruara në faqet e rezervimit online për të marrë një ide se sa ju do të jetë nga stacioni i trenit dhe qytetit të vjetër. Nëse jeni duke planifikuar udhëtimit ose ndonjë gjë që ka kuptim për jetë mjaft pranë tyre, ndoshta në zonën Marina Centro i cili është më i afërt bregdetar të qytetit të vjetër.

Edhe pse Rimini nuk është i njohur për kuzhinën e tij apo restorantet, ka shumë vende të përkryer të mirë për të ngrënë ushqime të ndryshme, nga pizzas për prodhimet e detit, si dhe të marrë-aways dhe baret shërbejnë piadine - lokale nxehta sanduiçe banesë bukë. Në breg të detit unë hëngra në Chi Burdlaz 'Bar Garden "(Viale Vespucci, 63) - e cila ishte mbi-ndezur, por ka shërbyer pizzas mira, makarona dhe enët e mishit dhe u qeveriste me një karakter të vërtetë. Nuk është një grup i vendeve të njohura të hahet në Via Becadelli, ku rruga nga qendra e qytetit arrin zonën bregdet. Këto përfshijnë elegant të bardhë-dekor Ex-Dancing, e cila ofron pica, sallata dhe piadine në tavolina jashtë në diell. Përgjatë rrugës nga stacioni i trenit, pranë nënkalimit këmbësorëve në rrugë në det, është një piceri zinxhir, Zio Ciro (Piazzale Battini, 21), e cila ka në ajër të pastër tavolina nën pemë (megjithëse shtrydhur në mes të rrugës dhe linjë hekurudhore) dhe shërben ushqim të besueshëm me çmime të arsyeshme.

mbrëmje qendër e qytetit të vjetër është tregu i vjetër peshkut, Pescheria, ku ka një grumbull të bare dhe të rinj (dhe jo-aq-të rinj) mund të rri në të vjetër guri tregut-pllakave me syzet e tyre të verës. Vetëm rreth qoshe, në një shesh të vogël është një restorant i shkëlqyer, Osteria della Piazzetta, i cili ka shërbyer ushqimet më të mira kam ngrënë në Rimini.

Për të parë dhe të bëjë Rreth Rimini

Rajoni i Emilia-Romagna ka disa qytetet historike të cilat e bëjnë udhëtime interesante ditore brenda mundësive të Riminit. Ravenna, Ferrara dhe Bologna të gjithë kanë shumë të artit, arkitekturës dhe pamjeve të gëzojnë, si dhe sheshet tërheqëse, ku ju mund të ulen dhe të gëzojnë një atmosferë shumë të ndryshme për të Rimini - apo bregdetar Rimini, anyway. Rimini është i vendosur për të eksploruar këtë shtrirje të bregdetit Adriatik, dhe kam gjetur atë një bazë të mirë për një pushim të ndryshme. Si dhe vendpushimet e tjera plazh qëllim-ndërtuar, udhëtarët mund të shkojnë në jug në rajonin e Le Marche, ku ka ende shumë fshatra dhe kodrat për të eksploruar. Kam vizituar bregdetar Pesaro (gjysmë ore larg me tren) dhe e famshme Urbino në një udhëtim të kombinuar ditë, pasi autobusi për Urbino largohet nga Pesaro. Për të eksploruar të rehatshme unë do të lejojë një ditë secili për qytetet, edhe pse. Rimini është edhe bazë e mirë për të vizituar Republikën e pavarur të San Marino: një shërbim me autobus shkon gjatë gjithë ditës në mes të dy qyteteve; udhëtimi zgjat 45 minuta. Në sezonin e pushimeve të verës ka shërbime shtesë të autobusëve projektuar për ditë-trippers: për shembull për të kështjellës historike dhe qytetin e San Leo, dhe një shërbim të drejtpërdrejtë në Urbino. qytete të tjera aty pranë mund të vizitohen duke përdorur shërbimet normale publike të autobusëve, duke përfshirë Verucchio, e cila ka një muze të rëndësishëm arkeologjik. Zyra e informacionit turistik në Rimini prodhon fletushka interesante dhe madje edhe libra në English detajuar pamjet në krahinën përreth; kjo është një stacion i parë i mirë për planifikimin udhëton tuaj. Natyrisht ata gjithashtu aksioneve pamflete reklamat gjitha ato tërheqjet projektuar për turistë të verës dhe familjet, të cilat ka shumë në zonën: parqet temë, parqet e ujit dhe kështu me radhë.

Rimini Travel & Transport

Rimini ka aeroportin e vet, e Aeroporto Internazionale Federico Fellinio di Rimini-San Marino. Të dy Ryanair dhe Easyjet operojnë fluturime të buxhetit në aeroport nga Britania e Madhe. Kjo është vetëm vetëm jashtë qendrës së qytetit, në Miramare, një nga shtrihet e rrethinat bregdetare. Ajo ka një zyrë të informacionit turistik, dhe një shërbim urban me autobus, numri 9, lidh aeroportin me stacionin hekurudhor Rimini.

Rimini është në një linjë hekurudhore që lidh Bologna me Ankona, më poshtë në bregun e Adriatikut. Një numër i mirë i trenave të ndalet këtu; lidhjet me destinacione të tjera të mëdha italiane janë në përgjithësi me anë të Bolonjës. Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim në ose nga Rimini me tren, të jenë të vetëdijshëm se kategoritë e ndryshme të ndaluar trenit këtu; disa janë më të shpejtë, por të kushtojë shumë më tepër se të tjerët. Ju do të duhet për të blerë bileta e duhur për tren të veçantë që ju planifikoni për të kapur. Si dhe stacioni kryesor Rimini, disa trena të ndaluar në stacionet pak më tej përgjatë ndërtuar-up bregdetit Rimini-së, në Rimini Miramare dhe në Riccione.

Vendpushimet e tjera bregdetare aty pranë janë në të njëjtën linjë hekurudhore, duke e bërë të lehtë për të vizituar pjesën tjetër të bregdetit. Autobusët gjithashtu shërbejnë zonën përreth; autobusët urban drejtuar gjatësinë e ndërtuar-up zonë deri në jug si Riccione, dhe shërbime të tjera kreu në rajon në brendësi. Ka disa autobusë në ditë drejtimin në Republikën e San Marinos, një udhëtim 45-minuta, dhe në verë ka edhe autobusë të drejtpërdrejtë në qytetet e tjera të interesit si San Leo dhe Urbinos. Prej sezonit të ju do të duhet të mbështetet në transportin e rregullt publik. Për të arritur Urbino, të marrë një tren për Pesaro dhe pastaj të kapur një autobus jashtë stacionit hekurudhor.

Brenda Rimini, shërbimet e autobusëve janë të drejtuar nga një kompani e quajtur AM. Ka një biletë dhe informacione kiosk jashtë stacionit hekurudhor. Shërbimet janë efikase dhe bileta janë të lirë. Në kuadër të qendrës historike është e lehtë për të marrë rreth në këmbë, por zonat bregdetare përhapur një rrugë të gjatë, dhe janë mjaft të mërzitshëm të ecin nëpër, kështu që Hopping në një autobus është shpesh një alternativë e mirë. Stacionet janë emërtuar me numrat e cila është shumë e dobishme për udhëtarët. Një hartë e qytetit në dispozicion nga zyra turistike tregon rrugëve të autobusëve dhe ndalesa. Ajo është në përgjithësi vlen të blesh një biletë autobusi periudhë - për shembull një biletë 3-ditore në kohën e shpenzimeve të shkruarit vetëm € 5.50.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Rimini garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Rimini Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Ancona Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Rimini. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Rimini, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Rimini traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Rimini makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Rimini tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Rimini jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Rimini në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Rimini dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel