Ronne Ferry

Ronne pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Ronne pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Ronne në Koge, Sassnitz dhe Ystad.

Krahaso gjithë në dispozicion Ronne çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Ronne makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Ronne, Koge, Sassnitz dhe Ystad me tragete Bornholmstrafikken Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Ronne Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Ronne Ferry
me Bornholmstrafikken Ferry Line për anijet me vela nga Ronne në Koge, Sassnitz dhe Ystad online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Ronne pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Ronne biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Ronne

Rønne është kryeqyteti i Bornholm, Një ishull i vogël në lindje të Danimarkës karakterizohet nga plazhet me rërë në jug dhe në shkëmbinjtë e thepisur dhe peizazhe kodrinore në veri. Rønne u themelua në shekullin e 13th dhe dikur ishte një post i rëndësishëm Baltik tregtare.

Qyteti u rrit deri rreth port e saj natyrore dhe sot popullsia jeton me peshkim, bujqësi dhe, gjithnjë, turizmit.

Afrohet Ronne nga deti, ju do të shihni kishën e Shën Nikolai mbi kodrën vetëm mbi port. Në afërsi të portit, në Laksegade, ekziston një fushë këndshëm të, gjysmë drurë 17th dhe shekullit 18th-shtëpi rose-veshur, duke përfshirë Gaard terrakote-mbuluar Erichsen-së.

Ndërtesa më e vjetër në Rønne ndodhet pranë portit dhe u ndërtua fillimisht si një magazinë për ruajtjen dispozita për të Marinës. Teatri i vjetër në Danimarkë, e ndërtuar në 1823, është në Rønne dhe rrënojat e një prej kështjellave më të mëdha të Evropës veriore po të gjendet aty pranë, në Hammerhus.

Ronne Ferry Port
Për të bërë dhe të shohin në Ronne

Disa udhëtarë të zgjedhin për të ndaluar në Ronne kur udhëtonte për në Danimarkë, dhe ato që bëjnë shpesh shkoni për të parë Ronne. Ata që udhëtojnë nëpër zona më shpesh shkojnë në destinacionet më të njohura, por ka shumë interes në Ronne.

Tremujori Vjetër
Tremujori i gjallë e vjetër është shumë e bukur, të qetë dhe të pastër me ngarkesa e dyqane çuditshëm dhe restorante.

Far
Inland dhe nga kisha, vendndodhja e pazakontë për far është e lehtë për të kuptuar - port është atje, ngjitur me qytetin. Që daton në 1880 është pranë portit të ri modern të Rønne. Në të kaluarën, kur porti ishte më pak komercial kjo ishte drita udhëzuese nëpër Oqeanin Balltikut dhe në hyrje të portit të Rønne. Kjo mund të konsiderohet si një pikë referimi, pasi pas ai shpaloset e vjetër lagjet bukur Ronne së.

Zyra Post
Një nga ndërtesat më të mëdha të vjetra në qendër të qytetit të vjetër është zyra e bukur postës pas. Ajo është një ndërtesë e madhe me tulla me dekoratë dhe vula e ishullit nën çati. Në frontin është park i vogël dhe sheshi i Lille Torv.

Lille Torv
Sheshi i dytë është më afër qytetit të vjetër të Rønne dhe i jep më shumë bukuri e vjetër të qytetit. Një park është i vendosur në mes të sheshit dhe Zyra kryesore post është drejt përfundimit. Disa kafene dhe dyqane rrethojnë sheshin.

Store Torv
Sheshi larges në qytetin e Rønne është Store Torv. Sheshi strehon një zonë të madhe parkimi dhe është i veshur me bare, restorante dhe kafene, si dyqane puset dhe bankat. Kjo është një pikë e mirë orientimi në qendër të qytetit.

Erichsens Gård
Erichsens Gard është e vendosur në Laksegade. Kjo është një muze i përbërë nga një shtëpi dhe kopsht përshkruan shtëpinë e një qytetare e sipërme të klasës si ajo u shfaq në gjysmën e fundit të shekullit apo 19th. Një pamje e madhe në jetën e përditshme të njerëzve që jetojnë në ishull disa vite më parë 200.

Fabrika qeramike
Hjorths Keramikfabrik i njohur është ndërtuar në 1859 dhe është i vendosur në Krystalgade. Sot fabrikë është një muze qeramika me punëtorive demonstruese. Pasardhësit e dinastisë Hjorths janë ende duke krijuar të bukura janë atje sot.

Teatri
Një ndërtesë nga 1823 është shtëpi e teatrit të vjetër të funksionimit në Danimarkë. Çdo pjesë vitin e repertorit përfshin shfaqje të suksesshme gjatë Revue vjetor të verës.

Ndërtesa më e vjetër
Ndërtesa më e vjetër në Rønne është në Talbodgade 1 ndodhet pranë portit dhe u ndërtua fillimisht si një magazinë për ruajtjen dispozita për të Marinës Mbretërore. Dyert dërrasë besohet se kanë origjinën nga Hammershus.

Getting Rreth Ronne

Rønne is portin kryesor të arritjes për shumicën e anijet në Bornholm (dhe gjithashtu ka aeroportin kryesor të ishullit), kështu që nëse ju vijnë nga kontinent Danimarka, Suedia, Gjermania apo Polonia të përfundojnë këtu. Përjashtimet janë anijet verës nga Suedia deri Allinge dhe Poloni në Nexoe.

Ishull ofron një rrjet të mirë të rrugëve që qarqet ishullin, si dhe kalon atë në një numër vendesh. Signage mirë është në dispozicion në të gjithë ishullin.

Ishulli i Bornholm është një parajsë çiklizmit. Të gjitha rreth ishullit mund të gjeni shumë rrugëve të çiklizmit që janë të ndara nga rrugët normale. Ka dyqane në dispozicion për të punësuar biçikleta dhe në të informacionit turistik qendrat mund të blini harta me një pasqyrë të të gjitha rrugëve të ciklit.

 


Më të mirë në dispozicion Ronne trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Ronne Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Bornholmstrafikken Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Ronne. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Ronne trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Ronne traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Ronne makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Ronne trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Ronne jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Ronne në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Ronne dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel