Roscoff Ferry

Roscoff pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Roscoff pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Roscoff në KS, Plymouth dhe Rosslare.

Krahaso gjithë në dispozicion Roscoff çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Roscoff makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Roscoff, KS, Plymouth dhe Rosslare me Brittany Anijet apo tragete irlandeze Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Roscoff Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Roscoff Ferry
me Brittany Tragete ose irlandez Ferry për anijet me vela nga Roscoff në KS, Plymouth dhe Rosslare online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Roscoff pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Roscoff biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Roscoff

Roscoff (Rosko të Bretons) është më në perëndim se Perros Guirec, dhe kjo është më jugor port ndër-channel traget, me lidhje me Plymouth dhe KS. Ajo është e mbrojtur nga detet ashpër nga Ile de Batz vetëm në det të hapur, dhe qyteti është i përbërë nga shtëpi granit shekullit 16th-që janë të grumbulluara rreth një gji të vogël, duke e bërë Roscoff një vend shumë më tërheqëse për të arritur se disa nga portet e tjera traget në këtë bregdet.

Porti i Roscoff siguron një portë të përshtatshëm në Francën perëndimore. I ndodhur në brigjet e Brittany, fshat i vogël peshkimi i Roscoff ka rreth 3500 banorë. Porti ka qenë funksionale që nga 1973 edhe pse pasagjerët nuk do të gjeni të objekteve të gjerë në të terminalit; ata do të gjejnë një dyqan të vogël komoditet dhe disa makina shitje.

Tragete lundrojnë në dy Rosslare dhe KS në Irlandë. Irish Tragete operon kalimet mes Roscoff dhe Rosslare, ndërsa Brittany Tragete menaxhon kalimet nga Roscoff në KS.

Roscoff Ferry Port
Roscoff Gjëra për të bërë

port peshkimi dhe kënaqësia dhe Gambetta rue janë në zemër të qytetit Roscoff, rrugët që çojnë larg nga porti i vjetër gjithë qenë kryesisht banimi. Ka restorante në vend de la Republique vetëm në perëndim të quai d'Auxerre, dhe rue Amiral Réveilère, një vazhdim i rue Gambetta, çon në veriperëndim të vendit Lacaze-Duthiers ku Dame Église Notre de Kroaz-Batz është vendosur . Kjo kishë e shekullit 16th-ka një belfry e Rilindjes dhe skulptura detare-themed, dhe rreshtat e këmbanave si një tortë nivele.

Kisha, Roscoff
Kisha në Roscoff, "Notre Dame de Croas-Batz" në radhë të parë e dizajnit gotik, ka filluar rreth 1520 dhe përfundoi vetëm në 1701. Një ndryshim në dizajn është bërë në 1576 me ndërtimin e kambanare madhështore Rennaissance.

Amiral Reveillere, Roscoff
Vetëm në hyrje të portit të kohës së lirë dhe parkimi janë dy shtëpi të njohur si "The shtëpive Mary Stuart". Mary Stuart zbarkoi këtu në 1548 dhe legjenda shkon se Mbretëresha ardhmja e Francës dhe Skocisë qëndruar në këto shtëpi.

Nëse Art Local është gjë e juaj
Si do të pritet nga një vend të tillë skenik Roscoff ka disa galeri arti tregtare me vepra nga artistë vendas për shitje. Për fat të keq në një jashtë sezonit të hënën asnjë prej tyre nuk kanë qenë të hapura por tregon dritare me siguri janë joshëse.

Get A Birra ndërsa duke pritur për Ferry juaj
Pasi që ju të merrni përsëri në portin e trageteve dhe kanë kontrolluar-në; nëse traget juaj nuk është gati për të hipni në accostage kafe-bar L'në port është e këndshme, miqësore, vend mjaft që të ketë një birrë të shpejtë ose dy. Kjo ka avantazhin e hapjes onto zonës nisje dhe kështu ju mund të bordit relativisht shpejt.

Plazhi më i mirë në Roscoff është në Laber, një kilometër më tej në nga Instituti thalassotherapy, ku uji i detit është përdorur së bashku me algave si një trajtim shëndetësor. Hotelet dhe restorantet të shtrenjta janë të përqendruara rreth kësaj plazh, por port e vjetër ka më shumë ambient dhe ju mund të merrni udhëtime varkë në Ile de Batz të (shqiptohet Ba) nga këtu. Ajo është gjithashtu në Roscoff se imazhi tradicional i burrave francezë në Beretat e zeza, e plotësuar me vargjet e qepëve, ka lindur. Henri Ollivier mori qepë nga Roscoff në Angli në 1828 dhe deri (fermerët francezë) 'Johnnies' e 1930s do të ngarkesës deri anijet e tyre me prodhime vendore dhe të lundrojnë në Angli, ku ata dorëzohen në tregjet lokale në biçikleta e tyre.

Zyra turistike është në 46 rue Gambetta (02 98 61 12 13) në një ndërtesë atraktive guri në veri të vendit de la République. Hotelet në Roscoff janë të shumta, me të ardhurit natën vonë që pritet për shkak të trageteve. Ka disa hotele të mira në rue Amiral Reveillere së në qytetin e vjetër: provoni Hotel-Restorant des Arkadat në numrin 15 (02 98 69 70 45) e cila ka dhoma nga € 30-40, apo Les Chardons Bleus në numrin 4 (02 98 69 72 03) me një restorant të mirë dhe dhoma nga € 40-55. Ushqimi në dhomat e hotelit ngrënie është një alternativë e mirë, për aq kohë sa të mbërrini para 9pm, përndryshe ka piceri, creperies dhe degët deti me pika rreth.

 


Më të mirë në dispozicion Roscoff trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Roscoff Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Brittany Tragete ose irlandez Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Roscoff. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Roscoff trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Roscoff traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Roscoff makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Roscoff trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Roscoff jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Roscoff në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Roscoff dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel