Rosslare Ferry

Rosslare pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Rosslare pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Rosslare në Cherbourg, Fishguard, Pembroke dhe Roscoff.

Krahaso gjithë në dispozicion Rosslare çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Rosslare makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Rosslare, Cherbourg, Fishguard, Pembroke dhe Roscoff me Celtic Link Ferry, irlandeze Anijet apo tragete Stena Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rosslare Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Rosslare Ferry
me Celtic Link Ferry, irlandeze Anijet apo Stena Line për anijet me vela nga Rosslare në Cherbourg, Fishguard, Pembroke dhe Roscoff në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Rosslare pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Rosslare biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Rosslare

Rosslare është një vendpushim i këndshëm dhe popullor bregdetar e cila krenohet me një plazh më tërheqëse flamur blu, dhe të objekteve të ndryshme sportive. Terminali i trageteve në Rosslare Harbour është porti i dytë më i madh i Irlandës pasagjerëve dhe ofron shërbime të pasagjerëve dhe mallrave në portet nëpër Evropë.

Rosslare Harbour tani është porti kryesor juglindje të pas rënies së portit të vjetër Viking në Wexford. I ndodhur 12.5 milje në jug të qytetit Wexford, port ka lidhje zënë me Fishguard, Pembroke, Cherbourg dhe Le Harvre.

Stena Lines të sigurojë një shërbim unik ditë-udhëtim në Oakwood Park Leisure cila ka një nga rollercoasters të lartë në botë. Rosslare nuk duhet të ngatërrohet me qytetin Rosslare, 5 milje në veri të portit.

Qyteti në vetvete, e vendosur pranë një plazh të gjatë me rërë, ka hotel i Madhërishëm Kelly me të gjitha sportet popullore dhe objektet e kohës së lirë. Entertainment nuk mungon në Rosslare, me shumë bare sigurimin e gjallë, sesioni muzikë Irish mbrëmje tradicionale më të verës.

Rosslare Ferry Terminal

Fshati i Rosslare Harbour u rrit për të shërbyer nevojave të portit të njëjtin emër (tani quhet Rosslare Europort), zhvilluar për herë të parë në 1906 nga hekurudhave Madhe Perëndimore dhe Jugore Madhe dhe Perëndimore hekurudhave për të akomoduar trafikun steamferry mes Britanisë së Madhe dhe Irlandës. Stacioni hekurudhor Rosslare Harbour hap më 30 gusht 1906.

Edhe pse vetë port është e vendosur në afërsi të vendbanimit më parë ekzistuese të Ballygeary, ai u emërua pas fshatin Rosslare, disa 4 km larg (8 km nga rruga) përgjatë bregdetit.

Fshati Ballygeary u nda në dy townslands, njëri i njohur si qytet kallaj dhe të tjera si qytet kashte. Besohet se kjo ishte për shkak të kulmeve në shtëpitë.

Fshati ka një numër të guesthouses, hotele, një kishë katolike, një bankë dhe disa dyqane. Vetëm në jug të portit është një fillesë e vogël që çon në Greenore Point, ku vula gri janë zakonisht për t'u parë.

Aktivitetet në Qytetin Rosslare

Rosslare ka qenë një vendpushim turistik për të paktën 100 vjet. Ajo krenohet vetë për të qenë vend me diell në Irlandë, dhe të dhënat e mbajnë këtë: Rosslare merr orë 300 më shumë diell në vit se vendi mesatare në Irlandë. Fillesë të gjatë me rërë është një plazh Blue Flag kështu që tërheq notonin dhe familjet, ndërsa ka një numër të kurseve të mira të golfit në afërsi. Dublin për të Rosslare Europort hekurudhore kalon përmes fshatit. Rosslare ka disa hotele të mira dhe disa restorante të mira.

Golf - Lidhjet famshme dhe spektakolare kurs të Rosslare Golf Club [5]. Ajo ka dy 18 kurse vrimë, në dispozicion për jo-anëtarë. Gjithashtu St Helens Bay Golf Club.

not - Off Rosslare Fillesa. Midis Rosslare Harbour dhe Carnsore Point është Carne Beach.

Cikël - Banesë në jug Wexford fshat është e përkryer për çiklizmit.

peshkimi - Off plazhet lokale. Peshkimi Deepsea nga afër Kilmore Quay

birdwatching - Më Aktiviteti migratore të shpendëve rreth Rosslare Point në banesa të Wexford Bay. Gjithashtu në Ishujt Saltee (të arritshme nga Kilmore Quay).

Fshati ka parë një sasi të madhe të ndërtesës në vitet e fundit, si grante taksave u bë në dispozicion për ndërtimin e shtëpitë e pushimit në këtë rajon. Si rezultat, ka pasuri të mëdha të banimit të shtëpive të pushimit pranë fillesë.

A sandspit e gjatë që shtrihen në veri nga Rosslare Harbour ndan Wexford nga Deti irlandez. Deri në 1920s fillim, ky fol shtrirë për shumë milje në veri, gati duke prekur Raven Point dhe duke i dhënë një gojë shumë të ngushtë në Wexford Harbour. Në fund të pështyj ishte një fortesë e vogël të quajtur Rosslare Fort. Në dimrin e 1924-25 një stuhi shkelur fol dhe u larë gradualisht larg. Fort u braktis dhe tani të gjitha që ka mbetur është një ishull në baticë të ulët. Shumica e hartave të Irlandës, megjithatë, ende tregojnë fol gjatë e rërës.

Rosslare është i njohur zakonisht në Irlandë si në "Sunny Jug-Lindore", dhe në 1959 Rosslare regjistruar 1,996.4 orë me diell, më e larta e regjistruar në Irlandë. Megjithatë, kjo nuk është vendi më i ngrohtë ose i thatë në Irlandë.

 


Më të mirë në dispozicion Rosslare trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Rosslare Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Celtic Link Ferry, Irish tragete apo Stena Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Rosslare. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Rosslare, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Rosslare traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Rosslare makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Rosslare trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Rosslare jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Rosslare në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Rosslare dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel