Rostock Ferry

Rostock pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Rostock pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Rostock në Gdynia, Gedser, Helsingborg, Helsinki, Spodsbjerg dhe Trelleborg.

Krahaso gjithë në dispozicion Rostock çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Rostock makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Rostock, Gdynia, Gedser, Helsingborg, Helsinki, Spodsbjerg dhe Trelleborg me FINNLINES, Scandlines, Tallink Silja ose tragete TT Line në internet me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rostock Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Rostock Ferry
me FINNLINES, Scandlines, Tallink Silja ose TT Line për anijet me vela nga Rostock në Gdynia, Gedser, Helsingborg, Helsinki, Spodsbjerg dhe Trelleborg online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Rostock pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Rostock biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Rostock

Rostock, Qyteti më i madh në Gjermani verilindore nuk kanë disa karta fituese mëngët e saj.

Rostock-së periferi bregdetar i Warnemünde është me të vërtetë mjaft mahnitëse, natës Rostock është veriu i mirë i Berlinit dhe qyteti është një bazë e mirë për disa udhëtime ditore. Shumica e të gjithë, gjërat po shkojnë më mirë gjatë gjithë kohës, si ndërtesat dhe rrugët janë rinovuar vazhdimisht, dhe universiteti i nderuar i qytetit ndihmon Biotech zëvendësojë të ndërtimit të saj jo konkurruese.

Rostock ka e dytë më të madh gjerman portin e Detit Baltik, port transatlantik për Anija luftarake. Për trafikun e pasagjerëve ky port është kryqëzim trafiku për udhëtime në Gedser / Danimarka, Trelleborg / Suedi, ndenja luajnë / Letonia, Finlanda, Estonia dhe Rusinë.

Faqja e Filarmonisë së Veriut gjermane, Volkstheater Rostock është një mënyrë e madhe për të kaluar një natë jashtë në qytet. Përveç shfaqjeve orkestrale, teatri ofron dramë, komedi, valle dhe opere nga emrat më të lartë në industrinë e. Volkstheater është i njohur për të organizuar shfaqje përurimit që përfshijnë skenë të pazakontë.

Rostock Tragete
Rostock Travel

Ka shumë shërbime traget në Danimarkë, Suedi dhe Letoni, si dhe të Estonisë dhe Finlandës në verë. Tarifat janë mjaft të komplikuara në varësi të sezonit dhe numrin e njerëzve që udhëtojnë, kështu që më poshtë janë dhënë ashpër udhëzon në rrugë të lartë-sezon të vetëm. Scandlines udhëton për Gedser, Danimarka, Trelleborg në Suedi dhe në Ventspils, Letoni. sails TT-Line për / nga Trelleborg tri herë në ditë.

Udhëtimet brenda qytetit Rostock, duke përfshirë Warnemünde, me kosto € 1.50 / 3.20 për një kalim të vetëm / ditë, të vlefshme mbi anijet Warnow, si dhe transportin tokësor. Zona përreth është zoned; një kalim të vetëm / ditë kushton € 1.50 / 2.80 për një zonë ose € 5 / 10 për të gjitha zonat.

Rostock Sightseeing

Porti i Rostock është porti më i madh Baltic në të gjithë Gjermaninë. Si e tillë, ajo merr numrin më të madh të turistëve që kalojnë nëpër Gjermani me anë të anijeve turistike çdo vit. Nëse keni ndërmend të vizitoni, ka shumë vende historike dhe ditës pika moderne të nxehta për të përfshirë në itinerarin tuaj

St. Marien Church (Kisha e Shën Marisë).
Kjo kishë gotike është për qëllim të jetë më e lartë se në kishën e Lübeck. Ajo përfundoi në mes të shekullit të 15t. Ndërtimi mori gati 250 vjet. Nef, ndërtuar pas kulmi origjinale ishte shembur ka një trup, jotipik shkurtër. Kulla masive perëndimore është aq e gjerë sa tre nefe. Një pjesë të ndërlidhura e lustrim të dekoroj e jashtme e kishës. E brendshme është lyer me gëlqere dhe karakteristika yll kube. Tërheqjen kryesore e kishës është ora astronomike, ndërtuar në 1472 nga Düringer e Nürnberg. Mekanizmi do të tregojë kohën e saktë dhe datën deri 2047.

Rathaus (bashkia e qytetit).
Në Neuer Markt (New Market) qëndron bashkia e qytetit. Fasada barok u shtua në 1727-1729. Nga kjo fasadë dalin shtatë kullat gotike që i përkasin stilit origjinal të ndërtesës.

Steintor (Stone Gate).
Në jug të Neuer Markt është Steintor, më e famshme e portave në murin e vjetër të qytetit. Kjo është një nga vetëm tre portat mbijetuara e fortifikimeve origjinale të Rostock. Kurorëzimin në krye të portës është shtuar gjatë Rilindjes ..

Shën Petri Church (Kisha e Shën Pjetrit):
Kjo kishë Gothic nga shekulli 13th ka një majuc 117m lartë (me ashensor) Ajo është ndërtuar në vendin ku qyteti u themelua. Majuc e kishës është përdorur shpesh si një pikë referimi detar Next në kishë është Sluter Monument, në përkujtimin Joachim Slüter, një reformator nga Rostock që mbahet predikon e tij në dialektin lokal ndërmjet 1525 dhe 1532. e

Kröpelin Gate dhe Kröplinerstrasse:
Më i madh dhe të mirën e ish portat e qytetit 22, tani shtëpitë Muzeu Historik i qytetit. Rruga është më popullor në qytet dhe është i veshur nga shtëpitë nga 17th në shekullin 19th.

Kopshti zoologjik:
Zoo i Rostock është Zoo më i madh në bregdetin Baltik. Saj hektarë sipërfaqe masat 56 të cilat përdoren për 1,700 kafshëve të llojeve të 360.


Më të mirë në dispozicion trageteve Rostock garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Rostock Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion FINNLINES, Scandlines, Tallink Silja ose TT Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Rostock. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Rostock, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Rostock traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Rostock makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Rostock tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Rostock jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Rostock në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Rostock dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel