Rosyth Ferry

Rosyth pasagjerëve dhe Car Tragete

Rosyth çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Rosyth të Zeebrugge.

Krahaso gjithë në dispozicion Rosyth çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion makinave dhe trageti pasagjerësh bileta Rosyth vela në dhe nga Rosyth, Zeebrugge me P & O Freight Trageteve anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rosyth Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Rosyth Ferry
me P & O mallrave trageteve për anijet me vela nga Rosyth të Zeebrugge online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Rosyth pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Rosyth biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Rosyth

Rosyth është një qytet port në Fife, Scotland. Ajo është ndërtuar në fillim të shekullit të 20th për të strehuar punëtorët në afërsi Rosyth Detare kantier detar të. Qyteti është qëllim final i lidhjes vetëm Skocisë drejtpërdrejtë traget në Evropën kontinentale.

Shumica e udhëtarëve që vijnë në Rosyth menjëherë do të vazhdojnë udhëtimin e tyre në Skoci. Qyteti i lashtë kryeqyteti, Dunfermline është vetëm 3 milje në veri, ndërsa kryeqytetin e tanishëm, Edinburgh është vetëm 12 milje në jug. Këshilli Fife drejton një autobus falas anijes nga terminali i trageteve në shërbim të Ferrytoll Park dhe Ride shkëmbimi autobus dhe Inverkeithing Rail Station, dy prej të cilave ofrojnë lidhje të mjaftueshme vajtje

Deri 20th shekullit të hershëm, Rosyth Kalaja ishte i rrethuar pothuajse tërësisht nga deti. Tani, kjo është një pamje pak më të papërshtatshëm, e rrethuar siç është nga dockyards detare dhe ndërtesat industriale, të cilat janë ndërtuar në tokë reclaimed nga deti. Kalaja përbëhet nga një shtëpi kullë dhe oborr, në masë të madhe që daton nga shekulli vonë 15th. Kjo nuk është normale të jetë e mundur për të hyrë në brendshme e shtëpisë kullë.

Rosyth Ferry Terminal
Rosyth pasagjerëve dhe mallrave Tragete

Rruga kalon Detin e Veriut në mes Rosyth, Fife, Scotland dhe Zeebrugge, Flanders, Belgjikë. Pranë Rosyth, traget kalon nën Forth Bridge.

Pas një konsultim të detajuar dhe procesin e tenderimit nga skocez Ekzekutivit, kompania anijeve greke superfast Tragete (në pronësi nga Grupi Atikës) janë konfirmuar si operatori të rrugës. Services ka filluar në maj 2002 duke përdorur dy anije - MS superfast IX dhe MS superfast X - për të siguruar një shërbim brenda natës me një kohë të kalimit të orëve 17.

Ndërsa trafiku i makinave, sidomos në muajt e verës, e kanë dëshmuar relativisht e mirë, shqetësimi montuar se ka pasur kamionë të pamjaftueshme dhe të trafikut të tjera të mallrave për të bërë shërbimin e qëndrueshme në afat të gjatë. Ky shërbim u reduktua në tre herë në javë në 2005 dhe superfast IX të transferuara në Detin Baltik.

Në 2006, shitja e superfast X u njoftua dhe anija u zëvendësua me të vogël Blue Star I - i kompanisë superfast e motër Blue Star Tragete (në pronësi edhe nga Atikë). Në 2008 u njoftua se superfast / Blue Star Ferries do të ndërpresë shërbimin në shtator.

Vendimi për sëpatë rrugën shkaktuar shqetësim të konsiderueshëm politik në Skoci. Qeveria skoceze kërkuar për të inkurajuar një operator të ri për të marrë përsipër rrugën. Në fund të 2008 Norfolkline njoftoi se do të rifillojë rrugën në maj 2009, përsëri duke përdorur një shërbim të tri herë-javore gjatë natës (por shtrihet në 20 orë, në vend se orët e kaluara 17, për të reduktuar konsumin e karburantit). [2] Si superfast, shërbimi Norfolkline ofruar një shërbim për të dy automjeteve dhe këmbë udhëtarëve.

Norfolkline është një Holandë e bazuar në një filial i kompanisë daneze të anijeve DFDS dhe ish i Grupit Maersk. Më 17 dhjetor 2009 DFDS njoftoi se kishte rënë dakord për të blerë Norfolkline nga Maersk.

anije Norfolkline për rrugë ishte MV skocez Viking të cilat, pavarësisht nga emri, është regjistruar në Itali. Në 5 gusht 2010 anija u përplas me një anije të vogël peshkimi në brigjet e Skocisë, duke rezultuar në humbjen e anije peshkimi dhe vdekjes në një nga dy burra në bordin e anije peshkimi.

Në 20 gusht 2010 u njoftua se shërbimi i pasagjerëve do të përfundojë më 15 dhjetor 2010, me shërbimin e duke u zëvendësuar nga një shërbim mallrave vetëm SEAWAYS trageteve. Shërbimi mallrave vetëm zëvendësimi është operuar me dy tragetet në Tor Finlandia dhe Cimbria SEAWAYS me nisje 4 në javë.

Përveç nëse një operator rifillon operacionet, nuk do të ketë sërish ka shërbim të drejtpërdrejtë traget pasagjerësh midis Skocisë dhe Evropës kontinentale.


Më të mirë në dispozicion trageteve Rosyth garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Rosyth Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion P & O Freight Ferry pasagjerëve dhe Car Tragete biletë çmim në dhe nga Rosyth. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Rosyth, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Rosyth traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Rosyth makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Rosyth tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Rosyth jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Rosyth në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Rosyth dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel