Rovingo Ferry

Rovinj pasagjerëve dhe Car Tragete

Rovinj çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Rovinj në Venecia.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Rovinj në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Rovinj makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Rovinj, Venecia me tragete Venezia Trageteve Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Rovingo (Rovinj) Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Rovingo Ferry
me Venezia Trageteve Lines për anijet me vela nga Rovinj në Venecia internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Rovinj pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Rovinj biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Rovinj

Rovinj (Rovigno në italisht) është një qytet në Istria, Kroaci. Qyteti është zyrtarisht dygjuhësh me të dy kroate dhe italiane usedand duke u mësuar.

Rovinj është ylli tërheqje Istrias. Është turistike dhe banorët janë duke u zhvilluar një sy të mprehtë për të maksimizuar fitimet e tyre, por Rovinj është një nga të fundit e porteve mesdhetare vërtetë të peshkimit.

Peshkatarët çoj kapur e tyre në port, në mëngjes herët, e ndjekur nga një turmë e gulls squawking, dhe u përmirësua rrjetat para drekë. Lutje për një kapur të mirë duke e dërgoi në Katedralen masive e Shën Euphemia 60m-lartë kullë punctuates gadishullin e të cilit.

kodrat e pyllëzuar dhe të ulët rritje hotele luksoze rrethojnë një qytet membrana nga, rrugët e pjerrta me kalldrëm. Të 13 gjelbër, ishujt në det të hapur të Rovinj arkipelag të bëjë për këndshme, pikëpamjet e ndryshme dhe ju mund të notosh nga shkëmbinjtë në ujë të gazuar më poshtë Hotel Rovinj.

Venezia Lines është grusht me shpejtësi të lartë Kompania Ferris në Adriatik Veriut, që lidh Venecias në brigjet Istrias dhe në paricular Rovinj. Nisja çdo ditë në 5h00 pm dhe mbërritjes në 8h00 pm

Rovingo Ferry Port

Rovinj është një model klasik i një qyteti të formularit të Mesdheut. Ajo ishte fortifikuar me mure të vendosur në dy radhë qysh në mesjetë, me portat e qytetit vonë përfshirë në paraqitjen e re. Në fund të shekullit 18th, ishulli ku Rovinj është ndërtuar fillimisht, ishte e lidhur me kontinent. Në atë kohë, pjesa tjetër e qytetit ka filluar të zhvillohet shumë. Rovinj është një nga vendpushimet më të zhvilluara bregdetare në Kroaci, duke ofruar një gamë të tërë të mundësive të vizitorëve në një ambient piktoresk të qytetit të lashtë, i rrethuar nga pyje pishe të dendura.

Zona bregdetare Rovinj është artikuluar shumë mirë me gjiret e shumta, creeks dhe capes. Ka vende me vlera të mëdha natyrore dhe ekologjike: park pyjor Punta Corente-Muntrav, arkipelag Shën Andrea së, Palud kënetë, Limski Kanal Fjord, dhe shpellë Monfiorenzo. Përgjatë bregdetit, me një florë dhe faunë dukshëm Mesdheut, një klimë sup-mesdhetare me një nivel të moderuar lagështia mbizotëron. Prania e njeriut arrin përsëri në kohën parahistorike. Bërthama antike të qytetit, e ndërtuar mbi themelet e një fortifikimi ishullor i cili ishte një vendbanim prehistorik (Bronze Age - Iron Age), daton nga shekulli 2nd-4th, dhe gjithashtu paraqet një model unik Venetian urbane dhe arkitektonike, ndërtuar mbi antikitetin e vonë dhe të lartë themelet mesjetare.

Bërthama historike është grumbulluar në një kodër, në një zonë shumë të ngushtë e ndërtimit të ish ishullit, me shtëpitë bunched së bashku deri në derë hap të kishës barok e Shën Euphemia. Kisha dhe i hollë bell-kullë e saj dominojnë qytetin, me gji të mjaftueshme Valdibora në anën veriore dhe gjirin pictoresque e Shën Katerina në anën jugore të qytetit. Rovinj është një qendër e rëndësishme ekonomike. Kompanitë dhe ndërmarrjet më të rëndësishme janë ato që lidhen me sektorin e hotel-dhe-turistike (hotele, kampe, Bungalot, strehim private, etj ...), sektori industrial (mbi të gjitha të prodhimit të duhanit dhe industrisë së peshkimit), dhe detarisë dhe peshkim.

Aktivitetet dhe Kuriozitetesh në Rovingo

Qendra Sport Diver
Shumica e njerëzve hop në bordin e një anije për not serioze, snorkelling dhe sunbathing. Një udhëtim në Crveni Otok ose Shën Katarina është e rregulluar lehtë. Diver Sport Center është operacioni më i madh në Rovinj, duke ofruar zhytet varkë nga € 20 për € 35 në varësi të distancës, dhe pajisjet me qira për € 20. Tërheqjen kryesore pikiatë këtu është aksident i Baron Gautsch, një austriak pasagjerëve-avullore zhytur në 1914 nga një minierë austriak shkaktuar 177 viktima. Mbytet qëndron në 40m ujë dhe ofron shumë jetës detare.

Katedralja e Shën Euphemia
Katedralja masive e Shën Euphemia tërësisht dominon qytetin nga vendndodhjen e saj hilltop në mes të gadishullit. E ndërtuar në 1736, është ndërtimi më i madh barok në Istria, duke reflektuar periudhën gjatë shekullit 18th kur Rovinj ishte qyteti i tij më i populluar, një qendër e rëndësishme e peshkimit dhe mburojë e fleet.Next veneciane në anën derën e kishës është një 14th lehtësim shekullit të-mermer e Shën Euphemia. Brenda katedrales, nuk do të humbasë varrin e Shën Euphemia pas altarin e djathtë.

Muzeu Rajonal
Muzeu Rajonal përmban një koleksion të 15th me piktura të shekullit të 19th dhe punon nga artistë bashkëkohorë në Rovinj, si dhe disa copa etrusk. Për fat të keq, madhësia e vogël e muzeut do të thotë se vetëm një përqindje e vogël e mbledhjes së tij është në shfaqje në çdo kohë të dhënë. oraret janë parregullt në sezonin e ulët.

Pro Montana
Ka 80 rrugë të rok-ngjitje në një ish-gurore venecian gur në Zlatni Rat, shumë i përshtatshëm për fillestar. Pro Montana në hyrje të Zlatni Rat do të sigurojë një udhëzues dhe pajisje për 180KN. Ajo gjithashtu ofron një ekskursion ngjitje për Vranjska Draga në shpatet perëndimore të varg Učka për 600KN.

Manastiri françeskan
Manastiri françeskan barok është ndërtuar në fillim të shekullit 18th dhe përmban një bibliotekë të vlefshme, si dhe një muze të vogël të 18th- dhe piktura të shekullit 19th-dhe skulptura. As biblioteka dhe as muzeu aktualisht janë të hapura për publikun.

Veli Jože
Edhe pse disi më e shtrenjtë se Cantinon, ky është një vend i mirë për të provoni enët Istrias, ose në një brendshme të mbushur me knick-knick ose në tavolina në natyrë. Provoni bakalar (cod) në një salcë e bardhë ose një qengj pjekur me patate.

Monte Carlo
Tregojnë më të mirë në qytet po shikimin e diellit nga ky vend. Cocktails janë të kushtueshëm, por të ulur në shkëmbinj pranë detit me një pamje të Sveti Katarina është definitivisht me vlerë të mburrem.

Rovinj Aquarium
Themeluar në 1891, muzeu më i mirë është Rovinj Aquarium. Ajo shfaq një koleksion të mirë të jetës lokale detare, nga peshqit helmues akrepit të anemones ngjyra.

Qyteti i Shën Euphemia ka realizuar kohët e fundit tre milion vizitor qëndron për herë të dytë, duke u bërë edhe një herë destinacioni më i vizituar turistik në Adriatik.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Rovinj garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Rovingo Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Venezia Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Rovinj. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Rovinj, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Rovinj traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Rovinj makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar klientit ekipin Rovingo (Rovinj) tragete kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Rovinj jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Rovinj në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Rovinj dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel