Saelvig Ferry

Saelvig pasagjerëve dhe Car Tragete

Saelvig çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Saelvig për Hou, Kalundborg dhe Kolbi Kas.

Krahaso gjithë në dispozicion Saelvig çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Saelvig makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Saelvig, Hou, Kalundborg dhe Kolbi Kas me tragete Samsotrafikken Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Saelvig Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Book Saelvig (Samsø Island) Biletat Ferry
me Samsotrafikken Ferry Line për anijet me vela nga Saelvig për Hou, Kalundborg dhe Kolbi Kas në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Saelvig pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Saelvig biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Saelvig / Samsø Island

Saelvig Harbour në në Samsø Island. Ishulli i Samsø djathtë në mes të Denmark gjendet mënyrë gjysmë midis Jutland dhe e Re është e lidhur me territorin nëpërmjet rrugës traget nga Hou në Jutland lindje të Saelvig në bregun perëndimor të Samsø. Koha e kalimit nga Hou për Samsø është një orë.

Rruga traget nga Hou për Samsø është një nga dy lidhjet e trageteve në Samsø. Rruga tjetër traget për Samsø lidh Kalundborg dhe Kolbi Kaas. Kalundborg është e vendosur në bregun perëndimor të Re dhe Kolbi Kaas ulet në bregdetin jug të Samsø.

Rruga traget nga Hou për Saelvig është operuar nga traget MF Kanhave në foto më lartë. Traget është ndërtuar në 2009, dhe ka shkurtuar kohën kalimi midis Jutland dhe Samsø me 15 minuta deri në një orë të mprehtë. Ka deri në shtatë nisje të përditshme nga Hou për Samsø - më të gjatë verës dhe më pak në dimër.

Saelvig Ferry Terminal

Edhe pse se traget mund të mbajnë deri në makina 86, rezerva janë të rekomanduara për të udhëtuar në Samsø gjatë verës. Në korrik dhe gusht një traget të vogël pasagjerëve është edhe me vela në mes Hou dhe Kolbi Kaas. Megjithatë, ky traget mbart vetëm pasagjerë dhe bikes por jo automjete. Koha e kalimit në rrugë Hou-Kolbi Kaas gjatë verës është 1 orë dhe 10 minuta.

Samsø Island është e vendosur 9 milje jashtë Gadishullit Jutland dhe një udhëtim dy-orësh traget nga kontinent (port Hou) e. Edhe pse ky ishull ka formuar një përpara duke menduar revolucion të energjisë sociale, shumë udhëtarë thonë se një udhëtim në ishull është një udhëtim prapa në kohë.

Ishulli ka një popullsi prej rreth 4,300. Ka turbinat e erës 21 se pushteti në ishull, duke siguruar energji të mjaftueshme për ishullin dhe më shumë. Ata shesin energji mbetur në kontinent për një fitim. Ky ishull është plotësisht vetë të mjaftueshme. Futja e këtyre projekteve të ripërtëritshme të energjisë ka çuar në tregje të reja dhe vende të reja pune të mirë-paguar. Banorët Samsø tani përqafuar një mënyrë jetese që ka stimuluar ekonominë e tyre, përmirësuar mënyrën e tyre të jetës, dhe të mbajtur mjedisin e tyre të pastër.

Gjatë vizitës në Samsø ju do të duhet për të sjellë çizmet tuaja hiking dhe një mendim eko. Ju gjithashtu do të duan të marrësh me qira një biçikletë për të eksploruar zonën. Transporti publik është gjithashtu një opsion; shërbimet e rregullta të autobusëve janë të drejtuar nga një sistem telebus energji-efektive, ku autobusët përzënë në kërkesë.

Vendin e parë për të vizituar të vlerësojmë plotësisht se çfarë ky ishull është mbi të gjitha është Akademia e Energjisë Samsø ku ju do të mësoni më shumë për rezultatet e eksperimentit ishull dhe "teknologjia e gjelbër" në përgjithësi. E vendosur në qytetin e Balls, një fshat piktoresk port, kjo akademi është një shembull i përsosur i ndërtimit, ndërsa duke mos lënë asnjë gjurmë të karbonit.

Një mundësi unike kur viziton Samsø është të përjetojnë Prairie Wagon Festa. Marrë disa hapa prapa në kohë dhe turne Samsø me një ritëm të ngadaltë, si dy kuaj fiord norvegjeze tërhequr kamionçinë tuaj preri rreth ishullit. Pastaj kalojnë netë tuaj në faqet e përhershme e kampit me të tjera "ardhacakë preri". Ata edhe të sigurojë një ELECTROLUX moderne propan frigorifer në vend e cila është thelbësore për birrë që shkon me barbeque!

Next në rrugë turistike është Brattingsborg Manor, e vendosur në një park në jug të Samsø. Feudali është ndërtuar në stilin anglisht në 1871-98. Rruga kryesore kalon në park dhe të çon në anë të një zonë të pyllëzuar në bregdet. Ajo është e hapur për Alpinistët dhe çiklistëve gjatë orëve të ditës nga qershori deri në gusht, dhe kjo është një vend shumë i popullarizuar për vendin ecën. E "Vesborg IRJ" far akteve jug si një pikë referimi.

Hoteli më i madh në ishull është Ballen Badehotel me dhoma 37. Ky hotel është i hapur sezonale prill deri tetor Të gjitha dhomat janë të pajisura me TV ekran të sheshtë dhe të ketë qasje falas në internet. Ka një kurs golfi bregdetar afër dhe hoteli do të të librit paketa e golfit për ju. Restoranti i tyre është konsideruar më të mirë në ishull, duke ofruar kuzhinë klasike daneze dhe franceze përgatitur me, përbërës të kualitetit të freskët nga fermat lokale dhe peshkatarë. Shumica e ushqimit është organike; rritur në nivel lokal prodhojnë kultivuesve lulëzojnë si njerëzit lokal të përpiqet të shmangë të prodhuar importuar rritur me plehra kimike të naftës me bazë. Në muajt e verës, ju zakonisht mund të dëgjoni një orkestër jetojnë duke luajtur në oborr për të shoqëruar ushqimin tuaj.

Nëse jeni duke kërkuar për një pushim nostalgjik, të relaksuar dhe të shëndetshme nga të përditshme tuaj plot tension rutinë Samsø Island është vetëm vend për të ardhshëm tuaj eko-pushime.


Më të mirë në dispozicion Saelvig trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Saelvig Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Samsotrafikken Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Saelvig. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Saelvig trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Saelvig traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Saelvig makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Saelvig trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Saelvig jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Saelvig në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Saelvig dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel