Saint Nazaire Ferry

Saint Nazaire pasagjerëve dhe Car Tragete

Saint Nazaire çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Shën Nazaire në Gijon.

Krahaso gjithë Saint Nazaire në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Saint Nazaire makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Shën Nazaire, Gijon me tragete GLD Atlantique Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Saint Nazaire Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Saint Nazaire Ferry
me GLD Atlantique Ferry për anijet me vela nga Shën Nazaire në Gijon në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Saint Nazaire pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Saint Nazaire traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Shën Nazaire

Saint-Nazaire , Në gojën e lumit Loire në Gjirin e Biscay është një porti të rëndësishëm dhe një ndërtimin e anijeve të mëdha dhe qendra industriale me industri aeronautike, metalurgjike, kimike dhe ushqimore. Kjo është një port për flotën franceze.

Saint-Nazaire mendohet të jetë vendi i lashtë porti Gallo-romake të Corbilo. Kjo ishte pak më shumë se një fshat peshkimi deri nga mesi i shekullit 19th, kur port është ndërtuar për të akomoduar anije shumë të mëdha për të lundrojnë deri në Loire në Nantes.

Industria e ndërtimit të anijeve në qytet, edhe pse ka mbijetuar rënies të ndryshme ekonomike, mbetet një sektor dominant. Ajo është mbështetur nga një sërë aktivitetesh të tjera prodhuese. Saint-Nazaire gjithashtu ka një histori të gjatë të prodhimit të avionëve.

Më shumë se një e treta e sipërfaqes Saint-Nazaire-së është "të gjelbërta", me parqe publike dhe kopshte, kopshte të panumërta private dhe akra pothuajse 2,500 të qenë pjesë bujqësore dhe amfiteatrit keneta Brière.

Saint Nazaire Port

Saint-Nazaire kurrë nuk ka ëndërruar për të qenë një vendpushim bregdetar, por qyteti ka zhvilluar shumë aktive bregdetin e saj të bukur me plazhe dhe limane, shkëmbinjtë dhe promontories, një disa shteg publik kilometra të gjatë dhe një shëtitore redesigned kohët e fundit bregdetar. Saint-Nazaire megjithatë nuk do të sakrifikojë mjedisin e saj të zhvillimit, dhe bën përpjekje për të mbrojtur bregdetin e saj.

Kur baza gjermane nëndetëse është ndërtuar, mes 1940 dhe 1942, duke marrë vendin e ish terminalit transatlantike, i gjithë vendi port është ndryshuar në mënyrë dramatike. Ajo është rreth stilolapsa nëndetëse, rreth doke dhe port pellgut të, Saint-Nazaire ka dy pajtuar veten me portin e saj dhe ka krijuar një ofertë autentike dhe origjinale turistik.

Saint-Nazaire është në zemër të një rajoni të veçantë tërheqëse dhe të ndryshme: nga Nantes në bregdetin e egër e Le Croisic, nga plazhet e gjerë të hapur në bankën e Jugut Loire-së në gjirin e La Baule, nga salterns Guérande të ligatinave të Grande Brière këneta, ju do të zbuloni peizazhe të jashtëzakonshme, si dhe qytetet dhe fshatrat me trashëgiminë shpesh shquar.

Vetëm pesëmbëdhjetë minuta larg La Baule, Guérande, BrièreWith kupën e tij me zë të ulët lakuar e rërë të artë. Gjiri 9 km të gjatë të La Baule është imazhi shumë e kënaqësi bregdetar. Si në vendpushimin fqinj të Pornichet, plazhi është një njeri i famshëm në vetvete!

Dhe për një ndryshim nga lazing rreth në rërë të nxehtë, nuk ka shumë për të zgjedhur nga: kazinove dhe thalassotherapy, hipur, vela, tenis, ose shëtitës përgjatë vila madhështore ... Në fund e largët të gjirit, Le Pouliguen është hyrja në " Coast Wild. "të gjitha mënyra për të Le Croisic, cliffs thyer trim nga deti dhe era.

Në mesjetë, në qytetin e Guérande, Breton cilit emri "Gwenn Rann" do të thotë "Toka e Bardhë", u bë i pasur nga tregtia e kripës. Brenda mureve të qytetit nga 14th dhe shekulli 15th, qyteti i vjetër me rrugët e tij të ngushta dhe shtëpitë e bukura guri është shumë simpatik. Pastaj me makinë për në salterns, një peizazh të bëra nga njeriu që është si unike si kripa që është rritur këtu që nga kohët romake.

Në qoftë se kripa ishte prej ari të bardhë e rajonit, ka përdorur edhe për të jetë ari i zi: torfe nga keneta Brière. Duke ecur, në një biçikletë, në një anije tradicionale sheshtë apo një karrocë me kuaj, ju do të duan për të përshtatur një ritëm ngut për të eksploruar Brière, kanalet e saj në dukje të pafund dhe fshatrat me cottages thatched panumërta.

 


Më të mirë në dispozicion Saint Nazaire trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Saint Nazaire Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion GLD Atlantique Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Shën Nazaire. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Saint Nazaire trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Saint Nazaire traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Saint Nazaire makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Saint Nazaire tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Saint Nazaire jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Shën Nazaire në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Shën Nazaire dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel