Sakaiminato Ferry

Sakaiminato pasagjerëve dhe Car Tragete

Sakaiminato çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Sakaiminato për Donghae dhe Vladivostok.

Krahaso gjithë në dispozicion Sakaiminato çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Sakaiminato makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Sakaiminato, Donghae dhe Vladivostok me tragete DBS Cruise Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Sakaiminato Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Sakaiminato Ferry
me DBS Cruise Ferry për anijet me vela nga Sakaiminato për Donghae dhe Vladivostok në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Sakaiminato pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Sakaiminato biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Sakaiminato

Sakaiminato qytetit, E vendosur në majë të gadishullit Yumigahama, është qyteti territorin e të cilave është rreth 28 kilometra katrorë.

Që nga ditët e para, Sakaiminato është rritur me portin e saj të bukura natyrore, të cilat Shimane Gadishullit e kundërta ka qenë një mbrojtje kundër valët e përafërt e detit Japoni dhe monsoons.

Sakaiminato ka qenë, që nga ditët e para, të begatë me tregti jashtë shtetit me vendet në anën tjetër përtej detit.

Qyteti është i kompletuar me infrastrukturën si port, aeroport dhe hekurudhor. Si një pikë kyçe të tregtisë në epokën e Japoni Detit të RIM dhe një Japonisë bazë të madhe të peshkimit njohur edhe për uljen e saj të sasi të madhe të peshkut, Sakaiminato është në rrugën e saj për t'u bërë një qytet i peshkimit dhe tregtisë ndërkombëtare.

Kur shikoi nga vendet në brigjet e kundërta, Sakaiminato Qyteti ndodhet pothuajse në mes të West Japonisë.

Sakaiminato Ferry Port
Aktivitetet Sakaiminato dhe Ngjarje

Sakai Daiba Park dhe Sakaiminato Light House
Daiba Park është vendi i vjetër artilerie e cila është ndërtuar në 1863 nga Tottori Clan. Japonia ishte në izolim kombëtar në atë kohë, dhe faqen e artilerie u ndërtua për mbrojtjen kundër anijeve të huaj. Shtëpia e San-in e vjetër prej druri të lehta, e cila është ndërtuar në 1905, kishte parë mbi trafikun e ngjeshur të anijeve. Dhe ajo u rivendos nga Sakaiminato City në 1991 për simbol i historisë dhe prosperitetin e qytetit. Parku ishte caktuar në 1988 si një vend kombëtar historik dhe ajo ka bërë gjithashtu i njohur si parku lule që ka pemë 350 qershi.

Deti dhe Life Museum
"The thatë Akuariumi", e cila është ndërtuar pas reformimit një shtëpi të vjetër hir të birrës është e njohur si No.1 Japonisë për numrin e të peshqve mbushur dhe gaforret. Së bashku me orientimin dhe shfaqjen e teknikës dhe pajisjeve të peshkimit, Muzeu ekspozitave trashëgimitë kulturore të cilat janë përdorur në jetën e njerëzve. Vizitorët mund të mësojnë se si mjetet bujqësore dhe të tjera të përgjithshme që lidhen me njerëzit në ditët e vjetër.

Djepi i Railroad në Sanin
Sakaiminato është djepi në Sanin për hekurudhën që e bëri ndihmoi lidhin transportin detar me transportin tokësor, dhe zhvilluar një rrjet të transportit. Ceremonia dhe ngjarja u zhvillua në 2002, për përkujtimin e njëqindvjetorit të hekurudhës.

Yumihama Gasuri
Zona Sakaiminato ka qenë një zonë e prodhuar për pambuku të cilësisë së mirë që nga ditët e para. Pambuku është pe në fije, atëherë ajo është hapësirë-lyer në indigo blu dhe është e thurur për të bërë Kasuri FABLIC. Duke pasur 300 vjet në historinë e saj, Kasuri është përcaktuar si një zeje tradicionale e cila është shumë e rrallë në Japoni. Modelet endura bukur të dalë nga përpjekjet e kombinuar e diturisë dhe teknikë të aftë për të cilët mund të parashikojë të Patern për të produktit të përfunduar në fazën e hapësirë-ngjyrosje. Natyrore prekje dhe indigo blu e rrobave Kasuri shumë të tërhequr mendjet e njerëzve.

Kushtimor Piktura e "rrjete", "Ferri dhe Parajsa"
Foto kushtimor në madhësinë e 76cm x 107cm e "rrjete" shfaqet në Tempullin Shofukuji, gjallërisht tregon një metodë peshkimi me anë të përdorimit të rrjetës që peshkatarët lokalë ushtruar në mes të shekullit të 19th. Sardelet po aq të bollshme në ato ditë, një legjendë e ka atë që dragnets 100 janë përdorur të gjitha në një kohë për çdo peshkim. Ai ka thënë se fotografia e "ferrit dhe parajsës" frymëzuar Mr.Shigeru Mizuki të bëhen të interesuar në Yokai.

Festival Port
Festivali i Port, që do të mbahet në fund të muajit korrik, ka ngjarje të ndryshme gjatë dy ditëve, duke filluar me ritualet luten për suksesin e peshkimit, sigurinë e trafikut detar dhe prosperitetin e portit. Festivali mbyllet me vepra të zjarrit, vallëzimi paradë dhe programeve të ndryshme të tjera. Të veçanta, Parade Deti është një ngjarje shumë trim, për më shumë se 100 anijet e peshkimit, secila e dekoruar me flamuj të "kapur mirë të peshkut," të vazhdojë deri në Sakai Channel.

Marine Products Festival
Festivali, që do të mbahet në tregun e peshkut dhe rrethinat e saj si vend kryesor, është mbajtur në mes të tetorit. Vizitorët mund të drejtpërdrejt të ndjehen të energjisë e Sakaiminato me parë peshk të freskët dhe seafoods përpunuar në shitje, provë supë gaforre dhe shikuar punën e entertainments tradicionale. Festivali fillon duke u zënë me vizitorë nga herët në mëngjes. Ata mund të blejnë produkte të bukura duke u shitur me çmime të ulëta se çmimet e rregullta.

Marine Sports
Duke përdorur Marina publik Sakaiminato si një bazë, jaht me vela dhe sportet e tjera ujore janë shumë aktive.

Beach Volleyball
Turnet National Beach Volleyball janë luajtur në plazhin e bukur e cila është e rrethuar nga rëra e bardhë dhe pisha e gjelbër. Plazhi është përcaktuar si një nga zgjedhje zyrtare të plazhet më të mirë të Japonisë 100.


Më të mirë në dispozicion trageteve Sakaiminato garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Sakaiminato Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion DBS Cruise Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Sakaiminato. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Sakaiminato, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Sakaiminato traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Sakaiminato makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Sakaiminato tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Sakaiminato jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Sakaiminato në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Sakaiminato dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel