Salerno Ferry

Salerno pasagjerëve dhe Car Tragete

Salerno çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Salerno në Cagliari, Catania, Malta, Palermo, Tunis dhe Valencia.

Krahaso gjithë në dispozicion Salerno çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Salerno makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Salerno, Cagliari, Catania, Malta, Palermo, Tunis dhe Valencia me tragete Grimaldi Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Salerno Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Salerno Ferry
me Grimaldi Lines për anijet me vela nga Salerno në Cagliari, Catania, Malta, Palermo, Tunis dhe Valencia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Salerno pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Salerno biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Salerno

Salerno është qyteti kryesor i "Costiera Amalfitana", i vendosur në mes të dy Amalfi dhe Cilento brigjet këndshëm. Salerno është një Trashëgimisë Botërore të UNESKO Site.

E vendosur në detin Tirren në Gjirin e bukur të Salerno, qyteti është në një distancë të lehtë të verbuar Amalfi Coast.

Famshëm për të qenë vend i universitetit të parë mjekësore në botë, Schola Medica Salernitana, Salerno ishte një qendër e rëndësishme për të artit, kulturës dhe të mësuarit që daton në shekullin e 16th. Gjatë viteve Salerno vuajtur nëpër shumë nga fatkeqësitë dhe nga tërmetet, si dhe sundimi i huaj. Sot Salerno është një qytet i mbushur me shumë gjëra interesante për të parë dhe të bëjë.

Popullariteti i qytetit do të thotë se ajo është e lidhur me shumicën e qytete në rajon, si dhe destinacione të ndryshme në rajonet e afërta. Nuk ka asnjë aeroport në Salerno duhur dhe Aeroporti më i afërt është e vendosur në Napoli për 50km larg duke e bërë traget një nga mënyrat më të mira dhe më të relaksuar të marrë atje.

Salerno Ferry Port

Moving rreth qytetit

Brenda qytetit vizitorët mund të ecin rreth për të eksploruar atraksionet, shumica e të cilave janë të vendosura në afërsi të qendrës së qytetit. Ka shumë rrugë për këmbësorë e bukur dhe sheshe të mëdha në qytet që mund të hulumtohen lehtë në këmbë. Autobusët publike në qytet gjithashtu mund të përdoret për ndonjë gjë në qytet dhe më gjerë. Ata që kanë një makinë të lehtë mund të përzënë rreth e rrotull që trafiku nuk është një problem dhe parkimi është në dispozicion në shumicën e fushave.

Pikat e interesit në Salerno

Salerno Katedralja është tërheqjen kryesore turistike në qytet. Kulla e madh të katedrales bell dominon qendrën historike të qytetit. Në dhomë e nëndheshme të katedrales është varri i Shën Mateut, një nga dymbëdhjetë apostujve.

Një tjetër kishë me vlerë vizituar është Chiesa della SS. Annuziata, e cila është ndërtuar në shekullin e 14th dhe është i vendosur pranë hyrjes për në qytetin e vjetër në veri. Tipari kryesor i kishës është kulla e bukur bell projektuar nga Ferdinando San Felice.

Ka edhe San Gregorio Church, një strukturë e shekullit 10th se sot është shtëpi për Muzeun e Shkollës Mjekësore të Salerno, dhe San Giorgio Kishës. San Giorgio është shembulli më i mirë i arkitekturës barok në Salerno. Brenda kishës ju mund të shikoni piktura të bukura të krijuara nga Andrea Sabatini dhe afreske nga Angelo Solimena dhe Francesco në shekullin 17th. Kisha është e lidhur në manastir të vjetër në qytet, e cila është ndërtuar në shekullin e 9th. Afresket e ndryshme apsidës kanë qenë gjithashtu zbuluar kohët e fundit në ndërtesë.

Nëse ju pëlqen të ecin dhe njerëzit shikojnë kokën për LUNGOMARE Triestes, shëtitore të qytetit, e cila është ndërtuar në 1950 dhe është i njohur të jetë një nga më të mirat në vend. Lungomare, fjalë për fjalë përkthehet si "përgjatë detit" shtrihet për pesë milje dhe është i veshur me palma. Ajo është krahasuar shpesh me promenades bukura të Rivierës Franceze.

Castello di Arechi është një kështjellë e madhe e ndërtuar në majë të një kodre me Arechi II mbi një kështjellë ekzistues bizantine-romake. Sot kështjella është përdorur kryesisht për takime dhe ekspozita. Nëse ju vizitoni kështjellën ju do të jetë në gjendje të gëzojnë një pamje të mrekullueshëm të qytetit dhe detin përtej.

Një nga vendet më interesante për t'u vizituar në qytet është qendra historike e Salerno, konsiderohet të jetë ndër më të mirat të ruajtura në Itali. Tregtar sheshi i qytetit është edhe qendra kryesore tregtare në Salerno.

Minerva Garden, ose Giardino della Minerva, është e vendosur në afërsi të pjesën e vjetër të qytetit. Kopsht i parë ndonjëherë botanik në Evropë mund të gjenden në këtë kopsht.

Kështjella e madhe Forte La Carnale u emërua nga një betejë e lashtë që u luftuan kundër arabëve. Fort tani është pjesë e një kompleksi sportiv të mëdha se sot është përdorur si një qendër kulturore lokale.

 


Më të mirë në dispozicion Salerno trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Salerno Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Grimaldi Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Salerno. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Salerno, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Salerno traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Salerno makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Salerno trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Salerno jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Salerno në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Salerno dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel