Salina Ferry

Salina pasagjerëve dhe Car Tragete

Salina çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Salina në Napoli.

Krahaso gjithë në dispozicion Salina çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Salina makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Salina, Napoli me tragete SNAV Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Salina Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Salina Ferry
me SNAV Ferry Line për anijet me vela nga Salina në Napoli internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Salina pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Salina biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Salina

Salina është dytë më e madhe në arkipelagun e Ishujt Aeolian dhe është mjaft e ndryshme në peisazhin se sa pjesa tjetër e ishujve.

Për shkak të burimeve të saj të shumta të ujit të freskët, ishulli është mjaft e gjelbër. Ishulli është i shënuar në listën e trashëgimisë botërore të UNESCO-s për shkak të vullkaneve të saj.

Ishulli është i përbërë nga gjashtë Vullkani të ndryshme, dhe të dy më të rëndësishmet janë Monte Fossa Delli Fecci dhe Monte dei Porri. Të dyja këto vullkane janë të ruajtura mjaft mirë.

Ishulli është i përbërë nga tre qytetet e vogla dhe disa fshatra dhe popullsia e të gjithë qytetit është rreth 4000. Duke e krahasuar me disa prej ishujve të tjerë në arkipelag, Salina është ende mjaft i paprekur nga turizmi që e bën atë një vend të veçantë për të vizituar.

Salina Ferry Port
Getting në Salina

Salina ka dy portet kryesore Rellina dhe Santa Marina. Ka tragete të rregullta dhe hydrofoils nga destinacionet si Napoli, Pallermo, Messina, Reggio Di Callbria dhe Milazzo. Vizitorët mund të arrijnë ose nga këto destinacione dhe për të marrë një hydrofoil për Salina. Anijet janë në dispozicion vetëm nga Milazzo dhe Napoli.

Autobusë të rregullta janë në dispozicion që lidhin qytetet dhe fshatrat në ishull. Ata që vijnë nga vendet e tjera do të duhet të rezervoni një fluturim për në Napoli apo destinacion tjetër italiane dhe pastaj të arrijnë Milazzo dhe të marrë një traget nga atje.

Moving rreth ishullit
Në varësi se ku ju qëndroni në ishull mundësitë për të lëvizur përreth zonës do të ndryshojnë. Ka tre qytete kryesore në ishull, të cilat janë mjaft të vogla dhe janë lehtësisht të arritshme në këmbë. Nuk ka shumë tërheqjet në mënyrë që ata mund të hulumtohen në këmbë brenda një dite. Sistemi i transportit publik në ishull është autobusë. Autobusët lidhë të gjitha fshatrat dhe qytetet në ishull dhe janë mjaft të rehatshme. Informacion mbi linjat e autobusëve mund të jetë lehtësisht në dispozicion në qytetet e mëdha.

Tërheqjet në Salina

Bregu i Salina
Fossa delle Felci është vullkani i famshëm për të cilin Salina është e shënuar në listën e trashëgimisë botërore. Vullkan është 962 metra e lartë dhe vizitorët mund të ngjiten deri në majë, ose të paktën gjysmë rrugë për të gëzojnë pikëpamjet e zonat përreth dhe në det të bukur. Megjithatë, ngjitje deri vullkan mund të jetë mjaft e lodhshme dhe duhet të tentuar nga ata që janë mjaft të arsyeshme. Të tjerët vetëm mund të vijnë në vend dhe admirojnë bukurinë e vullkanit nga këmbët e malit.

Wind Museo dell'Emmigrazione
Museo dell'Emmigrazione Eoliana është ndoshta një nga më interesante në mesin e të gjithë ishujt në arkipelag. Muzeu tregon efektin dhe shtrirjen e emigracionit të Ishujt Aeolian. Muzeu është mjaft i vogël dhe mbledhja gjithashtu nuk është shumë i madh, megjithatë, ajo është ende e vlefshme edhe një vizitë për të marrë një pasqyrë në sfond dhe kulturën e ishullit.

Sanctuary e Madonna del Terzito
Santuario Della Madonna Del Terzito është e vendosur në luginën që ndan dy Vullkani kryesore në ishull. Vendi është një vend i rëndësishëm pelegrinazhi dhe Çdo gusht 15th Festa e Zonjës është mbajtur këtu për të cilat njerëzit nga të gjitha ishujt fqinj udhëtimit të të Salina. Kisha është e vendosur në rrugën që të çon deri në majë të malit.

Salina në horizont
Ishulli është i njohur të jetë ishull i parë që ka mbrojtur mjedisin e tij me ndihmën e një rezervë e natyrës. Ishulli është shumë i pasur me bimësi natyrore dhe florës dhe faunës e cila është me vlerë eksploruar.

hiking
Ka disa shtigje të mira hiking, të shënuara dhe të pa-shenjë, në ishull. Ata të interesuar në natyrë patjetër do të gëzojnë këto hiking që peizazhi natyror gjelbër këtu është shumë i shëndetshëm dhe kanë disa lloje të bukura lokale të pemëve dhe luleve të cilat janë me vlerë eksploruar.

Plazhet
Plazhet në Salina janë mjaft të pastër dhe e përkryer për not. Plazhet në ishull janë të shkreta mjaft gjatë ditëve të javës. Vetëm në fundjavë disa nga vendasit dynden në plazh në verë. Ka edhe disa pika zhytjeje në afërsi të ishullit që është e mirë për të eksploruar jetën në det në këtë rajon.

Ushqimi në Salina

Salina ka restorante të mira që shërbejnë thjeshtë gatim stil në shtëpi. Shumica e restoranteve këtu shërbejnë kuzhinë italiane dhe ushqime të freskëta deti. Ka edhe një kafene të vogla, buke që shërbejnë pasta tradicionale dhe piceri që kanë disa pizzas shijshme pjekur fllad.

Restorantet më të mira për të provoni në qytet janë Cuccinotta Rita, Portobello, Da Alfreda në Cucina. Këto restorante në përgjithësi shërbejnë pastas thjeshta, enët peshk si peshk shpatë, platters ushqim deti, squids mbushur, breads pjekur fllad, pizzas dhe desserts disa të vërtetë të mirë përzemërt dhe pasta tradicionale. Restorantet këtu kryesisht kanë dekor të thjeshtë, por elegante dhe shumë ofrojnë pikëpamjet e detit.

Pazar në Salina

Salina nuk është një vend i orientuar turistik në mënyrë dyqanet këtu janë ku vendasit të bëjë të gjitha pazaret e tyre. Disa rrugë të vogla, por simpatik tregtare janë të vendosura në tre qytete kryesore të qytetit dhe për të shitur rroba të bukura me dorë të bëra, dantella, sweaters lesh kashmiri, objekte të gdhendura druri, qeramikë, vazo etj Vizitorët mund të vijnë edhe nëpër një antike disa në tregjet lokale të cilat janë vënë në shitje nga vendasit. Gjë tjetër për të blerë këtu do të jetë vera e lokale të cilat janë mjaft të mira dhe disa djathrave.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Salina garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Salina Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Salina. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Salina, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Salina traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Salina makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Salina tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Salina jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Salina në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Salina dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel