Samos Ferry

Samos pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Samos pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Samos në Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Sigri, Rodos dhe Selanik.

Krahaso gjithë në dispozicion Samos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Samos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Samos, Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Sigri, Rodos dhe Selanik me tragete Blue Star Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Samos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Samos Ferry
me Blue Star Ferry për anijet me vela nga Samos në Kios, Kalymnos, Kos, Lesvos, Sigri, Rodos dhe Selanik në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Samos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Samos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Samos

Samos është një nga ishujt më të bukur të Greqisë në Egje në lindje, Samos është një ishull i gjelbër me pyje dhe me shumë vende për t'u vizituar. Ajo është shumë afër me Turqinë, vetëm rreth 1km, dhe ka bërë shumë popuj të preferuar Ishulli grek. Samos është edhe ishulli i Pitagorës një nga matematikanët më të njohur të antikitetit grek.

Kjo është një ishull mjaft i madh, dhe njerëzit në ishull jetojnë nga turizmi dhe bujqësia, kryesisht ullinj dhe fruta. Vera lokale është e njohur dhe një vlerë të provoni. Ouzo edhe nga Samos është një e mirë në Greqi. Samos është i njohur edhe për ndërtimin e anijeve të saj të anijeve të peshkimit Greke kaikia ose trehantiria.

Shumica e pushuesit qëndrojnë në Pythagorion (i cili ishte kryeqyteti i lashtë i ishullit) ose Kokkari një nga fshatrat më piktoreske të ishullit, 10 km nga Vathy në anën veriore të Samos.

Për shkak të kaluarën e saj, Samos ka shumë vende me interes, dhe kjo është një ide shumë e mirë të marrësh me qira një makinë dhe të eksplorojnë ishull në tuaj.

Samos Ferry
Plazhet Samos

Samos është një ishull mjaft i madh grek ndodhet në pjesën verilindore të detit Egje. Kjo është një ishull shumë i harlisur, e gjelbër dhe e bukur plot me plazhe të mrekullueshëm. Edhe pse Samos ka disa vende të bukura arkeologjike, si tempullin e Hera, ishulli është më i famshëm për plazhet e shkëlqyera dhe mundësi të bollshme për ecje, mountain biking dhe rrëshqitje në ajër.

Disa nga plazhet më të bukura në Samos janë të arritshëm vetëm në këmbë dhe në këtë mënyrë ideale në qoftë se ju të gëzojnë në këmbë dhe kaluar kohë vetëm në një plazh privat. Nuk është një plazh për të gjithë në Samos. Gjej plazh të preferuar duke përdorur Plazhet Samos!

Udhëtoni për në Samos

Samos është një destinacion shumë i popullarizuar pushime dhe ju duhet të jetë në gjendje për të gjetur pushime paketë nga shumica e vendeve evropiane. Nëse ju preferoni për të udhëtuar në mënyrë të pavarur do të gjeni se Samos është e lidhur me ishujt e afërt apo të Greqisë kontinentale nëpërmjet traget dhe ka fluturime të përditshme në ishull.

Ishulli ka tre porte të mëdha trageteve: Pithagorion, Karlosvassi dhe Vathi. Shumica lidhjet traget për Samos janë bërë nëpërmjet një stop-gjatë në Turqi.

Tragete
Samos është arritur me lehtësi me traget nga Pireaus. Udhëtimi është rreth 8 për 14 orë (në varësi anije) dhe tragetet zakonisht ndalet në të dy Karlovassi dhe Vathi. Ka lidhje më pak të shpeshta në Kios, Lesvos, dhe ishujt e Dodecanesos të cilat ju mund të arrijnë në të shpeshtë me shpejtësi të lartë në muajt e verës. Ka anije ditore në Kusadasi, Turqi ku ju mund të vizitoni qytetin e lashtë grek të Efesit, një nga vendet më të pabesueshme në botë arkeologjike. Samos ka një aeroport në mënyrë që ju mund të fluturojnë atje nga Athina. Ka tre vende të përditshme dhe një në verë.

Tre tragete të përditshme do të ishullit Ikaria (2,5hours) dhe një në ishullin e vogël të FOURNI (2 orë.)
Tre tragete javore janë me vela në Kios (orë 4), një javore në Lesvos (orë 7), Limnos (orë 11), Aleksandropolis (orë 20) dhe Kavallës (orë 20).

Dy tragete të përditshme do të portit të Pireut (13 orë).

tragete të përditshme janë duke bërë thirrje në Naxos (6,5 orë). Paros (orë 6), Mykonos, Ios, Santorini dhe Syros. Pesë tragete javore janë të lidhur Samos për Patmos (orë 2,5) dhe një javë në Leros (orë 3,5), Kalymnos (4 orë), Kos (orë 5,5) dhe Rhodes (orë 9).
Në verë, dy tragete të përditshme janë të lidh ishullin e Samos me Kusadasi (Efes) në Turqi. Biletat mund të blihen nga agjenci të ndryshme të udhëtimit. Një pasaportë është i detyrueshëm.

Autobusët:
Të autobusë lokalë KTEL kryejnë transportin brenda ishullit. Ata kanë një orar mjaft të mirë dhe ata të lidhë fshatrat shumta dhe qytetet e ishullit në mënyrë të kënaqshme.

Ishulli i Samos ka një shërbim të mirë autobus i cili shërben fshatra të ndryshme dhe plazhet deri 8 pm. Nga kryeqyteti i Samos 13 autobusë të përditshme do të Kokkari dhe Pythagorio, 8 për Agios Konstantinos dhe Agios Dimitrios, 7 në Karlovassi, 6 në hereon, 5 për Mytilini dhe 2 në Ormos Marathokampou, Avlakia dhe Votsalakia. 6 autobusë të përditshme janë të nisen për Pythagorio për hereon dhe 2 në Mytilini dhe Karlovassi.

Nga Karlovassi autobusë të përditshme do të Agioi Theodori, Pirgos, Koumandarei, Vathy, Pythagorio, Hora, Ormos Marathokampou, Votsalakia, Agia Kyriaki dhe Drakei. Gjatë verës, autobusë të përditshme po largohen nga kryeqyteti i Samos për plazhet e Tsamadou, Psili ammos dhe hereon.

Airport:
Samos International Airport "Aristarchos" është shtrirë 4 km në perëndim të fshatit Pythagorion, me lidhje të përditshme në një numër vendesh. Megjithatë, mënyra më e lehtë për të arritur Samos nga ajri është për të fluturuar së pari në Athinë dhe pastaj të kapur një fluturim lidh të Samos. 4 fluturime të përditshme janë të lidh ishullin me Athinës dhe 2 javore me qytetin e Selanikut (në Greqinë veriore). Kompania ajrore e ajrit Manos fluturon çdo ditë në Athinë dhe dy herë në javë në Selanik dhe ishujt e Mykonos dhe Santorinit.

Makina dhe motorrë
Shumë e makinave dhe motor me qira zyrat janë në dispozicion në Samos. Disa prej hoteleve të mëdha organizoni motor dhe makinave me qira. Në portin e Samos ju mund të gjeni një çmimoren e çmimet taksi për disa destinacione në ishull. Çmimet variojnë nga 5 për 40 Euro.

Taxi-anije
Gjatë verës, anije e përditshme e peshkimit janë të lidh kryeqytetin e Samos në Pythagorion. Ka anije ekskursion në disa nga plazhet e largëta dhe ka një varkë që sails nëpër të gjithë ishullin.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Samos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Samos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Samos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Samos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Samos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Samos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Samos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Samos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Samos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Samos dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel