Sandefjord Ferry

Sandefjord pasagjerëve dhe Car Tragete

Sandefjord çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Sandefjord në Stromstad.

Krahaso gjithë në dispozicion Sandefjord çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Sandefjord makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Sandefjord, Stromstad me tragete Color Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Sandefjord Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Sandefjord Ferry
me Color Line për anijet me vela nga Sandefjord të Stromstad online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Sandefjord pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Sandefjord biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Sandefjord

Sandefjord është një qytet dhe komunë në qarkun e Vestfold, Norvegji. Dy gadishuj quajtur Østerøya ( "Island Lindore") dhe Vesterøya ( "Western Island") formojnë Sandefjordsfjord dhe Mefjord. Vija bregdetare është e përbërë nga një shumëllojshmëri të plazheve me rërë, Skerries dhe islets.

Sandefjord ishte më parë një vendpushim i njohur shëndetësor, me lloje të ndryshme të banjave për përmirësimin e shëndetit. Ndër këto ishin kripë banja deti ujë, baltë dhe squfurit banjot dhe royalty ishin vizitorë të shpeshta.

Sandefjord ka një përzgjedhje e mirë e restorante dhe kafe © s. Çfarë është ndoshta Restoranti më i mirë i Norvegjisë gustator është e vendosur këtu në një ndërtesë moderne në afërsi të portit.

Sandefjord ka një qendër simpatik e qytetit, që përbëhet nga një përzierje e ndërtesave të vjetra dhe moderne dhe një përzgjedhje të gjerë të dyqaneve. Afër monument gjueti balenash e vendosur në fund të rrugës kryesore të qytetit, është një restorant i quajtur Kokeriet, një nga relativisht pak vende ku mishi balenë është shërbyer rregullisht.

Sandefjord Ferry Terminal
Çfarë duhet të bëni në Sandefjord

Sandefjord është një qytet modern me ndryshim të madh. Qyteti ka një histori interesante, natyrën e bukur dhe një shumëllojshmëri të ngjarjeve kulturore. Cikli ose rritje përgjatë bregdetit. Tee off në Sandefjord Golf, ose të marrë familjen tuaj në lartësi të reja në parkun më të madh në Skandinavi në natyrë ngjitje. Muzika e natyrës është gjithashtu i shkëlqyer dhe relaksim Sandefjord krenohet me një vijë bregdetare të gjatë, pyje të mëdha, shkëmbinj të shumta dhe plazhet me rërë që ofrojnë hapësirë ​​për relaksim gjatë gjithë vitit.

plazhet
Në mes të plazhet me rërë të shtrihen një seri limane strehuar dhe të bukur të qetë, shkëmbinj pjerrësi. Ju mund të zgjidhni midis plot jetë plazhe apo zona më e izoluar larjen - të gjithë së bashku një vijë bregdetare që është pothuajse 150 kilometra të gjatë.

hiking
Nëse ju doni të shkoni në këmbë apo hiking, mundësitë janë të shumta dhe të ndryshme - të dyja përgjatë bregdetit dhe në pyll. Gjurmët bregdetar në Vesterøya ofron 25 kilometra e shtigje shënuar për udhëtarët, ku Folehavna, me shkëmbinjtë e saj të butë bregdetare dhe pamje mahnitëse, shtrihet në hyrje të detit të hapur. Ju gjithashtu do të gjeni rrënojat nga një kështjellë gjermane ndërtuar në 1941.

Me qira një biçikletë
Ideal për ndonjë gjë. Bikes janë në dispozicion me qira për nget këndshme ciklit në fshat lehtësisht të arritshme dhe të sheshtë Sandefjord së. Hire nga Zyra e Informacionit Turistik.

peshkimi
Nëse ju doni të peshkut në det, mundësitë janë pothuajse pafund - si nga një anije dhe nga toka. Nëse ju doni të peshkut nga toka, dy shtigje bregdetare në Østerøya dhe Vesterøya do të ju tregojnë për shumë pika të shkëlqyer të peshkimit. Ju mund të merrni një hartë nga zyra turistike.

Sandefjord Golf
Golfit e qytetit është e vendosur në një mjedis rurale me fshatra të ndryshme nga Marumskogen. Sandefjord Golf ofron një park 18-vrimë kurs dhe pyjore me shumë liqene idilike. Tetë nga vrima kanë një liqen në rrugë e lirë.

Foldvik familijar Park
Foldvik Family Park është një park ku të rriturit mund të pushojnë në një mjedis të bukur, ndërkohë që fëmijët të gëzojnë veten në zona të mëdha të aktivitetit, ose thonë hello për kafshët e shumta.

Të lartë dhe të ulët Aktiviteti Park
Dërgo ngjitje një të shkojnë në parkun më të madh në Skandinavi në natyrë ngjitje. Layouts të ndryshme të kursit në të Lartë dhe të Ulët Aktivizimi i Parkut të sigurojë nivele të ndryshme të vështirësisë të përshtatshme për shumicën e moshave dhe aftësive. Rruga më e lehtë është i përshtatshëm për fëmijët si i ri si tre, ndërsa një më sfiduese ngre 25 metra mbi tokë. Ka disa linja zip shumë - më i gjatë është 500 metra dhe kalon mbi ujëvarë në Numedalslågen.

Eksploruar bregdetin me një udhëzues
Në Norsk Fjell- og Padleskole ju mund të punësojë një udhëzues për të eksploruar bregdetin. Një aktivitet emocionuese në natyrë që përfshin ngjitje, duke kërcyer përgjatë shkëmbinjtë dhe not në det. Ju mund të provoni edhe ngjitje ose kayaking.

Metro Bowling og Lekeland Sandefjord
Aktivitetet shtëpie për të gjithë familjen. 10 bowling korsi me teknologjinë më të fundit kompjuterike. Ju mund të punësojë pajisjet dhe gjithçka që ju nevojitet në vend. Metro Bowling og Lekeland Sandefjord gjithashtu kanë një zonë të luajë për fëmijët deri në 12, me kështjellë bouncy, dhomë topin, slides, ngjitje mur dhe më shumë.

Pool Swimming
Në fund e sipërme të Bugårdspark qëndron pishinë Sandefjord s not me bordet zhytjeje, sllajde dhe një pishinë me ujë të ngrohtë. Rica Park Hotel Sandefjord gjithashtu ka një pishinë. Këtu ka një pishinë deti, dhe Park Badet gjithashtu ofron një studio trajnimi, dhomë me diell, sauna lagësht dhe të thatë, snack bar dhe spa.

Sandefjord ikryqëzim trafiku sa si kombëtare dhe ndërkombëtare. Color Line, Sandefjord Airport Torp, NSB dhe autostradë E18 siguruar lidhje të mira të transportit. Linja e trageteve Color Line lidh Sandefjord me Strömstad në Suedi. Ka disa nisje të përditshme, dhe koha e udhëtimit është orë 2 dhe 30 minuta.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Sandefjord garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Sandefjord Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Color Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Sandefjord. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Sandefjord, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Sandefjord traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Sandefjord makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Sandefjord tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Sandefjord jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Sandefjord në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Sandefjord dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel