Santa Cruz de la Palma Ferry

Santa Cruz de la Palma Passenger dhe Car Tragete

Santa Cruz de la Palma çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Santa Cruz de la Palma në Las Palmas dhe Tenerife.

Krahaso gjithë Santa Cruz de la Palma çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Santa Cruz de la Palma makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Santa Cruz de la Palma, Las Palmas dhe Tenerife me tragete ACCIONA Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Santa Cruz de la Palma
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Biletat Book Santa Cruz de la Palma Ferry
me ACCIONA Ferry Line për anijet me vela nga Santa Cruz de la Palma në Las Palmas dhe Tenerife në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Santa Cruz de la Palma pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Santa Cruz de la Palma çmim biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Santa Cruz de la Palma

Santa Cruz de La Palma është i famshëm për ballkonet e saj prej druri, rrugët me kalldrëm dhe ndërtesa të lashta. Ajo është brenda në këmbë largësi të pushimore Los Cancajos.

Kryeqyteti i La Palma, Santa Cruz është një, e vogël qytet i këndshëm, historik me shumë ndërtesa interesante të vjetra koloniale me ballkone e tyre tipike Canarian, sheshet tërheqëse pak, muzetë, tregun e rrugës dhe një shëtitore bregdet.

Nuk ka strehim qëllim-ndërtuar turistik në Santa Cruz (kjo mund të gjenden në aty pranë Los Cancajos), por ka një shumëllojshmëri të dyqane dhe restorante.

Pasagjerët në bordin e shumë anijet turistike traget cilat dok në portin e Santa Cruz lehtë mund të shëtitje në qendër të qytetit e cila vetëm nëpër rrugë nga hyrja port.

Santa Cruz de la Palma

Santa Cruz de La Palma është një qytet i bukur me një ajër koloniale e cila ruan në tremujorin e saj historike, ka deklaruar një vend historik-artistik, pallate të shumta, ndërtesat koloniale dhe shtëpitë e ndërtuara në stilin tradicional Kanarie. As nuk duhet të harrojmë kishat e saj dhe në shenjtëroren e Virgen de las Nieves, me vendosjen për një traditë të vjetër të shekullit: zbritjen e shenjt mbrojtës të ishullit. Peizazhi jashtëzakonisht të ndryshme vendosur nga ajo që është e njohur si "ishull të bukur", është i kapshëm nga kryeqyteti i ishullit.

Për disa prej më të mirë pazar specialist veshjeve në Canaries ju do të jetë shtyrë e vështirë për të gjetur më të mirë se Santa Cruz de la Palma. Për më tepër, kjo është një kënaqësi për shëtitje nëpër këtë perlë historik të një kapital. Enden poshtë gjeografikisht O'Daly, të quajtur kështu që pas një tregtar irlandez bazuar këtu dhe të gjeni dyqane këndshëm në ndërtesa të vjetra Canarian me ballkon. Ndalo në sheshe të ndryshme, disa me kishat e lashta, dhe të tjerët me recreations vigan anije strehim një muze ushtarak. Santa Cruz de la Palma është me siguri një nga më të prettiest dhe aesthetically kënaqshëm kryeqytetet të gjendet në ishujt Kanarie! Nëse jeni duke kërkuar për të jetë i bazuar në qendrën historike të La Palma atëherë Santa Cruz de la Palma është për ju!

Një parajsë natyrore autentike e cila ofron mundësinë e ushtrimit të ecje në mes vullkanet dhe laurisilva pyjore në asnjë nga fushat e saj të mbrojtura, ndër të cilat qëndron në Parque Nacional de Caldera de Taburiente.

Sigurohuni që ju të shihni Plaza España dhe rrinë hundën brenda bashkia e qytetit, e cila ishte e para në Spanjë që të ketë një këshill të zgjedhur.

Pamjet historike dhe muzetë në Santa Cruz de La Palma përfshijnë Museo Kujdestare Detare strehuar në një anije rindërtuar e cila afrohet në afërsi të Plaza Alameda (një shesh të bukur veshur me kafene dhe bare) për efekt të madh kitsch. Është e njohur si El Barco de la Virgen apo anije e Virgjërës dhe edhe vlerë një vështrim për të eksploruar historinë e rëndësishëm të portit Santa Cruz dhe qytetit. Pranë në bregdet është tani dhe jo të vendosur në kërkim Castillo de Santa Catalina - një takim fort nga shekulli 17th përdorur si një mbrojtje kundër piratëve pushtuesit.

Plaza Alemeda është një vend i bukur për një kafe me burime dhe statujat, dhe në një fund, një kopje në shkallë të anijes Kolombit, në Santa Maria. Brenda anijes ka një muze detare, plot me gjëra të tilla si Listat vjetra dhe figurat, por pak më e mirë është vetë anija. Ka diçka në lidhje me kanonet në kuvertë që ju bën të duan të luajnë piratët, edhe në qoftë se ju jeni një i respektuar, shkrimtar të udhëtimit të moshës së mesme.

Aty pranë, në Plaza San Francisco, qëndron një manastir të vjetër e cila tani pret muze të ishullit - i madh në qoftë se ju merrni një ditë të lagësht. Është si një kryq në mes të çmendur një vrimë lëndë druri dhe galeri - piktura të Rilindjes, mjetet e vjetra të ndërtimit të anijeve, afrohet, zogj mbushur dhe breshka, dhe një rresht të peshkaqenë kokat me dhëmbë të rënda.

3 km mbi qytet (brenda ecin distanca në qoftë se ju jeni i aftë, dhe një autobus-udhëtim në qoftë se ju nuk jeni) shtrihet lagjen e Las Nieves, me kapelës më mahnitëse në ishull - dhe më besoni, La Palma e specializuar në kishat e bukura të vjetra. Kjo është 500 vjeç, dhe statuja e Virgjëreshës Mari është terrakote, dhe madje edhe më të vjetër. Cop një peshë e atij tavan dhe altarpiece! Një herë në 5 vjet, ata e marrin statujën poshtë për Santa Cruz për një festival të madh. Një tjetër është 2015.

Restoranti në shesh ka një meny të kufizuar, gatuar me të vërtetë mirë. Është i pjekur në skarë kryesisht mish dhe sallatë me patate të skuqura ose patate rrudhosur. Një milje apo më shumë poshtë rrugës, Chipi Chipi ka një meny të ngjashme, me dekor më interesante (nga një artist lokal) dhe në çmime më të lira.

vende të mira për të ngrënë në vetë qytetin, përfshijnë La Lonja, La Placeta (në Calle Real) dhe La Ola dhe El Picalo (në frontin e detit).

Ka shumë bare shumë, me La Cuatro dhe Rocke të qenë veçanërisht popullore.

 


Më të mirë në dispozicion Santa Cruz de la Palma garanci traget çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Santa Cruz de la Palma Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Santa Cruz de la Palma. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Santa Cruz de la Palma trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë Santa Cruz de la Palma biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Santa Cruz de la Palma makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipit Santa Cruz de la Palma tragete kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Santa Cruz de la Palma jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Santa Cruz de la Palma në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Santa Cruz de la Palma dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda , Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel