Santa Cruz De Tenerife Ferry

Santa Cruz De Tenerife pasagjerëve dhe Car Tragete

Santa Cruz De Tenerife çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Santa Cruz de Tenerife në Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario dhe Sta Cruz de la Palma.

Krahaso gjithë Santa Cruz de Tenerife çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Santa Cruz de Tenerife makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Santa Cruz de Tenerife, Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario dhe Sta Cruz de la Palma me tragete ACCIONA Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Santa Cruz De Tenerife
Çmimet e biletave Ferry & Reservations


Biletat Book Santa Cruz De Tenerife Ferry
me ACCIONA Ferry Line për anijet me vela nga Santa Cruz de Tenerife në Arrecife, Cadiz, Las Palmas de Gran Canaria, Puerto Rosario dhe Sta Cruz de la Palma në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Santa Cruz De Tenerife pasagjerëve apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Santa Cruz De Tenerife çmim biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife është e vendosur në majë lindore të ishullit të Tenerife, më e madhe e zinxhirit të Canary Island.

Ky qytet plot jetë port mund të marrë kohë për të vlerësojmë, por ajo është edhe vlerë duke bërë përpjekje. Enden përreth qendrës, ju do të zbuloni ndjellëse, ndërtesat e pikturuar me shkëlqim, dyqane të sofistikuara dhe quirky dhe një oazë tropikale e birdsong, burime dhe gjelbërim në parkun e qytetit.

Çfarë ju do të jetë shtyrë e vështirë për të gjetur është një gjithë-ditore English mëngjes, sepse, mbi të gjitha, Santa Cruz është një gjallë, qyteti në mënyrë tipike spanjolle pa kaosi turistik që karakterizon pjesën më të madhe të jugut.

Qyteti gjithashtu ka një sistem të shkëlqyer të autobusit, duke e bërë atë një bazë e arsyeshme për të eksploruar verilindje Tenerife-së.

Porti i Santa Cruz de Tenerife është bërë një nga portet kryesore të vendit në tranzitin e pasagjerëve.

Tenerife Tragete
Santa Cruz de Tenerife Ferries

ACCIONA Trasmediterránea-drejton një traget javore me kabina të Cadiz, nëpërmjet Las Palmas de Gran Canaria, Puerto de Rosario (Fuerteventura) dhe Arrecife (Lanzarote), nisen çdo të hënë në 3pm.

Trasmediterránea gjithashtu drejton një jetfoil përditshme në Las Palmas në 8am. Ajo lë në 10am të dielën.

Naviera Armas drejton një traget të shpejtë në Las Palmas dy herë në ditë të hënën, të martën, të enjten dhe të premten, tre herë në ditë, të mërkurën dhe një herë në ditë të shtunën dhe të dielën; dhe për Morro Jable në Fuerteventura çdo të hënë në 3am. Ajo gjithashtu ka një varkë në 6.45pm të mërkurën dhe të premten në Arrecife në Lanzarote.

Fred Olsen ka gjashtë deri tetë ditore anijet me shpejtësi të lartë për Agaete në veriperëndim të Gran Canaria, nga ku ju mund të merrni autobusin e tij të lirë më pas në Las Palmas.

Garajonay Expres lidh Los Cristianos me San Sebastian, Playa Santiago dhe Valle Gran Rey në La Gomera, tri herë në ditë në 8.30am, 1.55pm dhe 6.15pm. Pasagjerët me bazë në Santa Cruz mund të marrin një autobus kortezie Los Cristianos për të kapur traget.

Kultura, gastronomi, dhe thekët

Qyteti i Santa Cruz de Tenerife është i famshëm për karnaval e saj, një nga më spektakolare në Spanjë. Kjo festë, e cila është shpallur e interesit ndërkombëtar Turistike, karakterizohet nga kostumet spektakolare dhe shfaqjet e murgas (grupet satirike kënduar), rondallas (grupe muzikore) dhe comparsas (grupet valle). Nuk është një zgjedhje të gjerë të hoteleve në të gjithë ishullin, edhe pse ajo është e këshillueshme për të librit në fillim për karnaval.

Kryeqyteti i Tenerife shërben si një vitrinë për gastronomisë tipike të ishullit.

Mishi i derrit është baza për përgatitjen Rancho (a merak tipike). Gjithashtu, ajo ndan me pjesën tjetër të arkipelag të arrugadas famshme Papas (patate të ziera në xhaketa e tyre) dhe mojos (salcat pikante). Deti ofron peshk të tilla si skumbri jack, Vieja sancochada (merak tipike peshk), sardelet, skumbri, Grouper, si dhe butak të ndryshme. Desserts përfshijnë kënaqësitë të tilla si pastel de Cabello de ángel (një ëmbëlsirë e bërë nga kungull) frangollo me mjaltë (një ëmbëlsirë tipike bërë nga sweetcorn) ose truchas de batatas con Almendras (pasta të mbushura me paste ëmbël patate dhe bajame)

Për të shoqëruar ushqimin tuaj, ju mund të zgjidhni në mes të ndonjë nga pesë Përcaktimi i verërave Origjinës prodhuara në Tenerife: Abona, Tacoronte-Acentejo, Valle de Guimar, Valle de la Orotava dhe Ycoden-Daute-Isora.

Pasi të keni mbaruar shëtitje tuaj rreth qytetit, një alternativë e mirë është që të shkoni në një ekskursion për të zbuluar rrethinat. Një disa kilometra nga kryeqyteti është San Cristóbal de La Laguna, e katërta historike e të cilit është shpallur Trashëgimisë Botërore. Katedralja, modernist Leal teatrit dhe kisha e la Concepción XVI c.) Janë me vlerë një vizitë. Një nga bizhuteritë e saj është Pallati Peshkopi (XVII c.), E ndërtuar në stilin barok me një oborr të bukur të brendshëm.

Nga pika e natyrës e parë, Tenerife është një ishull i peizazheve të kundërta. Plazhet gjera në jug të ishullit të japë rrugën në veri të vegjetacionit harlisur. Dhe në qendër të ishullit është mali Teide e cila, me metra të saj 3,718, është pika më e lartë në Spanjë. Kjo pik vullkanik i jep emrin e saj për të Parkut Kombëtar Teide, një zonë të mbrojtur që përmban lloje të bollshme endemike të florës dhe faunës Kanarie. Në Parkun është edhe Parador de las Canadas del Teide.

 


në dispozicion Santa Cruz De Tenerife garancia më e mirë traget çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Santa Cruz De Tenerife Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Santa Cruz de Tenerife. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Santa Cruz De Tenerife trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë Santa Cruz De Tenerife biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Santa Cruz de Tenerife makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Santa Cruz De Tenerife tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Santa Cruz de Tenerife jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Santa Cruz de Tenerife në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Santa Cruz De Tenerife dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropa Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel