Santa Teresa Gallura Ferry

Santa Teresa Gallura Passenger dhe Car Tragete

Santa Teresa Gallura çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Santa Teresa Gallura për Bonifacio.

Krahaso gjithë Santa Teresa Gallura në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Santa Teresa Gallura makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Santa Teresa Gallura, Bonifacio me tragete Moby Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Santa Teresa Gallura Ferries
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Santa Teresa Gallura Ferry
me Moby Line për anijet me vela nga Santa Teresa Gallura për Bonifacio online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Santa Teresa Gallura pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Santa Teresa Gallura çmim biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Santa Teresa Gallura

Santa Teresa Gallura është një vendpushim bregdetar gëzueshëm në bregdetin verior të Sardenjës. Qytet i vogël është në një mjedis të bukur bregdetar, dhe edhe pse ajo nuk është veçanërisht e shquar ose historikisht apo kulturalisht, turistik e bën një bazë të këndshme për një pushim apo për një ndalese bregdetar kur turne Sardenja. Gallura është emri i kësaj pjese të Sardenjës; qyteti është i njohur edhe si Santa Teresa di Gallura ose më thjesht si Santa Teresa.

Pjesa më e madhe Santa Teresa është mjaft moderne, por të mirë-mbajtur, rrugët colorfully-pikturuar janë shumë më simpatik se shumica e qyteteve të tjera moderne të Sardenjës, dhe kjo turistik ka një atmosferë shumë të përzemërt me një karakter të vetin.

Sheshi qendror, Piazza Vittorio Emanuele, është një i madh hapësirë ​​e hapur për këmbësorë veshur me kafe-bare dhe dyqane suveniresh, koral dhe stoli dyqane, dhe një agjenci të shitur bileta turne varkë. zyra e informacionit turistik i qytetit është i vendosur në një tarracë të sipërme me pamje nga sheshi, së bashku me një dyqan Tabacchi cila shet bileta autobus.

Santa Teresa Gallura Ferry

Tragete
Moby Lines Tragete drejtuar disa lidhje të përditshme mes Bonifacio dhe Santa Teresa, kështu ekskursione ditore nga Bonifacio janë të mundshme. Një udhëtim një orë traget nga Bonifacio, Santa Teresa di Gallura është një qytet plot jetë, e bukur bregdetar në majë veriore të ishullit të Sardenjës, Itali. Ajo ka një shesh tërheqës / katror me kafene dhe restorante, dhe një port të bukur.

plazhet
Santa Teresa është ulën në fund të një kep të shkurtër me pamje nga Bocches de Bonifacio (Straits e Bonifacio). Vija bregdetare Corsican, 12 km larg, mund të shihet nga plazhi Rena Bianca të qytetit.

Rena Bianca është një 700 m gjobë plazh me rërë menjëherë në veri të qytetit (shumë popullor me turistët në verë). Përndryshe ju mund të bëj banja dielli në shkëmbinj poshte Aragonese Kulla e Longonsardo. Santa Teresa është gjithashtu vetëm 3 km nga disa plazhe mahnitëse në gadishullin e Capo Testa, të tilla si Spiaggia Rosa dhe Spiaggia dei Due Mari. Këto plazhe rrahur nga era kanë formuar bukur gurë gdhëndur. Nëse ju udhëtoni në Sardenjë pa një makinë, ka autobusë në Capo Testa në verë (largohen nga zyra postare, vetëm tre ditë), ose ju mund të merrni një taksi.

Ushqimi dhe Pirja
Ka shumë restorante në Santa Teresa di Gallura, duke ofruar menutë arsyeshme me çmim fiks, pizzas ose paninis. Vlera më të mirë për paratë është gjetur në eateries rreth port. Vini re se nga sezoni (nga tetori e në vazhdim) shumica e institucione në Santa Teresa mbyllur, edhe pse plazhet e bukura mund sigurisht ende të jenë të gëzuar në këtë kohë të vitit.

Arkeologji
Në afërsi të Santa Teresa është një nga fshatrat më të mëdha dhe të ruajtura mirë parahistorike veriore Sardenjës, La Brandall dhe Tomba del Giganti, një të madhe komunale rëndë fshat përdoret mes 14th dhe 10th shekuj para Krishtit.

udhëtoni Rreth
Kjo është padyshim e dobishme që të ketë një makinë në qoftë se ju dëshironi që të udhëtojnë bregdetare dhe në brendësi zonat përreth Santa Teresa. Megjithatë, qyteti mund të arrihet me shërbime të autobusëve publike, të cilat gjithashtu sigurojnë qasje në pjesë të bregdetit lokale. Qëndruar këtu në një festë turne është mjaft i dëgjueshëm me transport publik.

shërbime të autobusëve operuar nga arst drejtuar nga Santa Teresa Gallura në Olbia, përmes Palau, portit për La Maddalena. Një tjetër rrugë fillon në Sassari dhe shkon në Santa Teresa, duke bërë thirrje në në qytetin historik të Castelsardo në rrugë. Biletat për këto shërbime në mënyrë ideale duhet të blihet paraprakisht; ata janë të shitur në dyqan Tabacchi në Piazza Vittorio Emanuele.

Ka edhe në kohën e shkrimit të një lidhje të drejtpërdrejtë me autobus në mes të Santa Teresa dhe Alghero Aeroportit running një herë në ditë në vetëm muajt e verës, drejtuar nga Digitur (paguar shoferit kur ju të bordit). Një shërbim i ngjashëm, e operuar nga Turmo Travel, lidh Santa Teresa me Olbia Aeroportit, përsëri vetëm në verë. Ka edhe lidhjet me Cagliari dhe destinacione të tjera Sardenjë, disa prej tyre sezonale - zyra turistike ose këshillin lokal në faqen e internetit mund të ofrojë informacion të fundit.

Autobusët të ndaluar në një zonë të madhe të hapur në buzë të qendrës së qytetit të quajtur Piazza Modesto. Ka një strehë autobusi nga parkimi i autobusit gjiret, me një afat kohor. Nga këtu, të marrë një rrugë diagonale nëpër bar, kalojnë rrugë, dhe të ecin deri Via Carlo Alberto, një rrugë të vogël në të majtë, në mes të një bllok të tualeteve publike dhe shesh lojërash të fëmijëve të. Kjo rrugë çon përpjetë direkt në Piazza Vittorio Emanuele, zemra e Santa Teresa.


në dispozicion Santa Teresa Gallura garancia më e mirë traget çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Santa Teresa Gallura Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Moby Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Santa Teresa Gallura. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Santa Teresa Gallura trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë Santa Teresa Gallura biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Santa Teresa Gallura makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Santa Teresa Gallura tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Santa Teresa Gallura jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Santa Teresa Gallura në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Santa Teresa Gallura dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Lindore Evropa, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel