Santorini Ferry

Santorini pasagjerëve dhe Car Tragete

Santorini Çmimet pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Santorini në Anafi, Astypalea, Folegandros, Heraklion, IOS, Kalymnos, Kastelorizo, Kimolos, Kos, Koufonissi, Milos, Mykonos, Naxos, Nisyros, Paros, Piraeus, Rhodes, Sifnos, Sikinos, Syros, Thirassia dhe Tilos.

Krahaso gjithë në dispozicion Santorini çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Santorini makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Santorini, Anafi, Astypalea, Folegandros, Heraklion, IOS, Kalymnos, Kastelorizo, Kimolos, Kos, Koufonissi, Milos, Mykonos , Naxos, Nisyros, Paros, Pireut, Rhodes, Sifnos, Sikinos, Syros, Thirassia dhe Tilos me Anek Lines, Blue Star Ferries, Lane Lines Detit, Detit avionët ose Aegean Speed ​​Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Santorini Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Santorini Ferry
me Anek Lines, Blue Star Ferries, Lane Lines Detit, Detit avionët ose Egje Speed ​​Lines për anijet me vela nga Santorini në Anafi, Astypalea, Folegandros, Heraklion, IOS, Kalymnos, Kastelorizo, Kimolos, Kos, Koufonissi, Milos, Mykonos, Naxos, Nisyros, Paros, Pireut, Rhodes, Sifnos, Sikinos, Syros, Thirassia dhe Tilos online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Santorini pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Santorini biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Santorini

Santorini është ndoshta më interesante dhe më të folur në lidhje me ishullin e Greqisë në Egje. Vetëm emri i ishullit është e mjaftueshme që të ndahen në mendje konotacione pëlqyeshëm, peisazhin vullkanik, plazhet gri dhe të kuqe, shtëpi verbuar bardhë, tarraca me pamje panoramike në det, sunsets mahnitëse, argëtim të egra.

E gjithë kjo, së bashku me mbetjet e civilizimeve të humbura të zbuluara në hirit vullkanik justifikojnë epitete me të cilat vizitorët identifikojnë Santorini dhe në mënyrë të drejtë është quajtur, magjike, e papërshkrueshme, e habitshme.

Vullkan është ende aktiv, dhe shpërthimi i fundit ishte në 1950, duke shkaktuar një tërmet që shkatërroi shumë fshatra në ishull. Emri zyrtar i ishullit është Thira dhe qyteti i saj kryesor, Fira, është edhe kryeqyteti i ishujve Cyclades.

Shumica e pushuesit qëndrojnë aty ku plazhet janë, Kamari dhe Perissa, por këto vende me të vërtetë nuk përfaqësojnë veçorive të mrekullueshme të ishullit.

Santorini është një ishull kozmopolit dhe për këtë arsye është mjaft i shtrenjtë.

Santorini Ferry Port
Santorini Tragete

Afrohet ishull me anije përshtypja e menjëhershme marrë është ky është një ishull grek ndryshe nga ndonjë tjetër. Ishulli i Santorinit është formuar nga lavë nga shpërthim vullkanik në 1660 para Krishtit. Pjesa qendrore e vullkanit u mbyt në det që çon në shfaqjen e vetë Santorini dhe ishujt e vogël fqinje të Thirasia, Palaia dhe Nea Kameni afër.

Ka tragete të Santorinit nga kohët Athens Piraeus 2-3 në ditë, nga Rafinës katër herë në javë, herë Ios-Naxos-Paros 2-3 në ditë, Syros dy herë në javë, Milos dy herë në javë, Sikinos - Folegandros 4 herë një javë, Mykonos-Delos përditshme, Rhodes dy herë në javë, Crete përditshme. Ishulli është i lidhur edhe nga ajri me Rodos dhe Heraclion të Kretës gjatë sezonit të verës. Në përgjithësi, Santorini është një vend i madh për të filluar në qoftë se ju doni të shkoni ishull hopping, pasi ajo është e lidhur me shumicën e ishujve cikladik.

Argetime Santorini

Sot, Santorini Caldera është banuar vetëm (volcano kazan) në botë. Ndryshe nga ishujt e tjerë në Greqi, qytetet dhe fshatrat ulen dendur në krye të shkëmbinjtë masive të Caldera dhe nga një distancë duket si bora mbulimi majat tmerrshëm malore. Shtresa ngjyrë shkëmbi vullkanik i këtyre shkëmbinjtë janë spektakolare në vetvete: kafe çokollatë, ndryshk kuqe, okër të verdhë, të bardhë dhe krem. Megjithatë unike gjeologjike nuk është e vetmja gjë që e bën Santorini një destinacion të veçantë pushime.

plazhet
Duke qenë një ishull vullkanik, plazhet nuk janë nga kudo shumëllojshmëri artë rërë që ju mund të presin për të gjetur në shumë ishuj grekë. Ana jug-lindore të ishullit jep plazhet më të mira të rërës gjerë lavë zi. Plazhet e tjera rreth ishullit përbëhet nga rërë të zezë mbushur me gurë shtuf dhe pebbles të zeza. Për shkak se plazhet e Santorinit përbëhet nga materia e zezë vullkanike, nxehtësia e diellit është zhytur në vend që të reflektohet. Rrjedhimisht, rërë mund të merrni tepër të nxehtë gjatë ditës më shumë, për të shmangur djegien thembra të këmbëve tuaja, veshur këpucë mbrojtëse është shumë e rekomanduar. Kamari dhe Perissa plazhe të njohura në këtë bregdetin juglindor të dyja me mjedis të bukur malore dhe shtrihet gjerë e rërës zi. Plazhet Santorini kryesore kanë sportet e ujit. Në përgjithësi, plazhet Santorini janë të gjerë me rërë kryesisht të zezë. Ka edhe shumë rrymave dhe valët mund të merrni shumë të larta sidomos në anën veri lindje të ishullit. Kamari dhe Perissa janë plazhe të njohura me rrethinat e tyre të bukur dhe rërë të zezë. Nëse ju kërkoni plazhe të qetë, ajo është më mirë për të shkuar në Monolithos, Vlichada apo Agios Georgios. Për snorkelling vizitoni amoudi. Lexoni më shumë për plazhet në Santorini

Jetë nate
Santorini ka një natës të ndryshme, dhe shumica e bare dhe disko janë në Fira, Kamari dhe Perissa. FIRA është ndoshta vendi më popullor, dhe këtu ju nuk duhet të humbasë të paturit e një pije në një nga kafenetë e vogla në anën e pjerrët. Pamja e mahnitshme, atmosferë të qetë dhe të butë të jetojnë muzikë Jazz nga The Zafora lokal, për shembull, do të ju jap një eksperiencë të paharrueshme. Lexoni më shumë rreth natës në Santorini

Ushqimit dhe Restorante
Ju mund të merrni pothuajse çdo gjë në Santorini - nga ushqimi tradicional Grekët për darka ndërkombëtare gustator. Provoni Visanto lokale verë dhe shikoni se çfarë ju mendoni se !!! Në Fira në anën e Caldera ka eateries të shumta dhe tavernat vuaj ku ju mund të gëzojnë të gjitha llojet e ushqimeve nga Souvlaki lirë, Giros me bukë pita dhe hamburgerë të shtrenjta deri restorante tregut .Të njëjtin vendosjen e eateries mund të gjenden në Oia, Imerovigli dhe të gjitha vendpushimet e tjera të ishullit.

mot
Moti në Santorini si në shumicën e ishujve të Egjeut përbëhet nga Summers bukura dhe të thatë me temperatura që arrijnë ndonjëherë gradë 35- 37 por Meletemia (erërat veri verore) të ulur temperaturat e larta verore. Pjesa veri lindje të ishujve është kryesisht erë ndërsa pjesa perëndimore është e mbrojtur nga erërat nga ishullin e Thirasia. Winters mund të jetë i ftohtë dhe i lagësht, por nuk arrijnë poshtë zero temperaturat.

pazar
Santorini është pak e një ishulli kozmopolit, vetëm numri i jahte luksoze që ndalojnë këtu është shumë e lartë për një ishull të vogël, kështu që është mjaft i shtrenjtë. Shumë artistë jetojnë këtu, dhe ju mund të blej një shumë gjëra origjinale - me dorë pikturuar cadra, qeramikë, stoli, art etj Ju mund të merrni edhe ikona e bukur, por të jenë të kujdesshëm, çdo gjë të vjetër se 1821 ka nevojë për një leje të veçantë për të eksportuar. Ka edhe verë lokale me vlerë duke u përpjekur dhe duke marrë me vete, fasule Fava famshme e Santorini (mirë në Greqi), djathrave lokale dhe lodroj. Sigurisht në qoftë se ju qëndroni më gjatë në Santorini dhe do të donte që të ketë furnizim ushqimi tuaj vetë, nuk janë të mëdha supermarkete zinxhir ndërkombëtar si LIDLE, minimarkete, grosser gjelbër dhe të gjitha llojet e dyqaneve ju do të gjeni në një qytet.

Edhe pse Fira është konsideruar të jetë qyteti më i mirë për pazar në Santorini, Oia vjen një të dytë shumë të ngushtë. Në fakt, për veshje, zejtarisë dhe vepra arti që padyshim tejkalon FIRA. Rrugët e ngushta me kalldrëm janë duke shpërthyer me dyqane të vogël pak shitjen e të gjitha llojet e pëlhurave bukur, stoli, vepra arti, antike, pasqyra veneciane dhe suvenire. Ambient i përgjithshëm gjithashtu është e preferueshme për rrugët e zënë Fira.

Në Oia ju do të gjeni kompakt, dyqane xhevahir-si dhe galeritë e artit me një cilësi shumë më të sofistikuar, etnike për ta. Për më tepër, për shkak të pikën e saj mahnitëse e favorshme, Oia ka frymëzuar dhe të tërhequr shumë artist. Rrjedhimisht, nuk është çudi që ajo është konsideruar të jetë kryeqyteti artistik i Santorinit dhe për këtë arsye ju do të zbuloni shumë galeri të vogla arti, shpesh me punë që është më përfytyruar dhe origjinale se sa mund të gjenden në Fira.

Santorini është mjaft e një ishull i vogël, dhe është e lehtë për të marrë rreth. Ka autobusë lokal për të marrë ju në shumicën e vendeve, por natyrisht ju gjithashtu mund të marrësh me qira një makinë apo një biçikletë. Ka edhe taksitë në ishull.

Port i Athinios ku ferryboats ndalesa është e lidhur me Fira dhe pjesa tjetër e ishullit nga një rrugë e bërë edhe gjarpri. Driving lart ose poshtë këtë rrugë mund të jetë një përvojë mjaft për të gjithë frikë nga lartësitë. Porti i vjetër i Fira nën qytet është përdorur vetëm për pasagjerët nga anijet turistike. Ju gjithashtu mund të ecin lart ose poshtë këtë rrugë (pothuajse 900steps) ose të marrë një udhëtim gomar të gjithë rrugën. Ekziston edhe një teleferik ju shpie direkt në Fira. Si të mbërrini në Athinios ju mund të marrësh me qira një makinë menjëherë nga pika e bardhë. Santorini ka një rrjet shumë të mirë rrugore dhe një makinë apo biçikletë do të bëjë qëndrimi juaj më të përshtatshëm.


Më të mirë në dispozicion trageteve Santorini garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Santorini Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Anek Lines, Blue Star Ferries, Lane Lines Detit, Detit Egje Jets apo Speed ​​Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Santorini. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Santorini, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Santorini traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Santorini makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Santorini tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Santorini jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Santorini në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Santorini dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel