Sassnitz Ferry

Sassnitz pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Sassnitz pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Sassnitz në Klaipeda, Ronne dhe Trelleborg.

Krahaso gjithë në dispozicion Sassnitz çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Sassnitz makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Sassnitz, Klaipeda, Ronne dhe Trelleborg me Bornholmstrafikken, Scandlines Ferry apo tragete DFDS Lisco online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Sassnitz Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Sassnitz Ferry
me Bornholmstrafikken, Scandlines Ferry ose DFDS Lisco për anijet me vela nga Sassnitz në Klaipeda, Ronne dhe Trelleborg online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Sassnitz pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Sassnitz biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Sassnitz

Sassnitz shtrihet në Gadishullin Jasmund, në jug të shkëmbinjtë Stubbenkammer, i rrethuar në veri nga pyjet e bukur ahu Stubnitz.

Strehuar nga gurore shkumës dhe pyjeve, Sassnitz ndodhet tarracë-si në një luginë që ishte larë jashtë shkëmb nga lumi pak Steinbach.

Për shkak të vendndodhjes së saj juglindor ka ende jugut tuned atmosferë pushime në frontin e bare dhe pubs në port, kur në mbrëmje tashmë është duke tërhequr më në vende të tjera në Rügen. Një shëtitje përgjatë shëtitore me nishan më të gjatë në Evropë bashkohet së bashku me spa-mysafir e sotme me atë të spa modës nga 1870.

Fshati i fermerëve Crampas dhe fshatit të peshkatarëve Sassnitz ishin në fillim të Sassnitz e sotme. mendësitë e tyre të ndryshme përbëjnë bukuri dhe gjallëri të qytetit të vetmin port në ishullin e Rügen.

Nga Sassnitz ka shumë shërbime ndërkombëtare traget për Trelleborg në Suedi dhe Klaipeda në Lituani.

Sassnitz Ferry Terminal
Gjërat për të parë dhe A në Sassnitz

Ka shumë vende tërheqëse për të parë në dhe rreth Sassnitz. Vetë qyteti ka një port të bukur të peshkimit. Cape Arkona, pika më veriore Rügen-së, është në gadishullin Wittow në veri të ishullit - dy lighthouses e saj mund të shihet për milje përreth. Bregdetar turistik i Binz është i njohur për vila e tij të bardhë dhe arkitekturës spa.

  • U-Boat Museum
  • Qendra e Artizanatit
  • Waterfront Promenade
  • Qytet i vjetër

Informacion i pergjithshem

Cruise Season - shkurt në dhjetor
Valuta - Euro (??) (EUR)
Gjuha - Gjermanisht
Sipërfaqja e tokës - 46.45 km²
Popullsia - 12,000 përafërsisht.
Elektrike - 2 këmbët rrumbullakëta stil evropian
Koha - GMT / UTC plus një orë
Ndërkombëtar i Shtetit Kodi telefonik - + 49Port Lokacioni - port Sassnitz nuk është më në përdorim është si një port, porti modern ndodhet pranë Dubnitz njohur si "Fahrhafen Sassnitz".

Udhëtoni Rreth Sassnitz

Trenat nga Bergen auf Rügen, Binz dhe Stralsund. Një ndryshim mund të jetë e nevojshme në Bergen ose Leitzow qoftë se vijnë në një tren në distancë të gjatë. Stacioni i trenit dhe stacioni i autobusit janë pranë njëri-tjetrit, dhe vetëm një shëtitje të shkurtër në qytet. Ka një lidhje autobus për / nga Ferry Port (për Suedi). Nëse përdorni të rregullt Sassnitz - shërbim Binz autobus për traget, stacioni më i afërt është në Dubnitz (pas kthyer në portin në krye të kodrës, nëse udhëtojnë nga drejtimi Binz.


Më të mirë në dispozicion Sassnitz trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Sassnitz Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Bornholmstrafikken, Scandlines Ferry ose DFDS Lisco pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Sassnitz. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Sassnitz trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Sassnitz traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Sassnitz makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Sassnitz trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Sassnitz jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Sassnitz në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Sassnitz dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel