Savona Ferry

Savona pasagjerëve dhe Car Tragete

Savona çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Savona në Bastia, Calvi dhe Ile Rousse.

Krahaso gjithë në dispozicion Savona çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Savona makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Savona, Bastia, Calvi dhe Ile Rousse me tragete Korsikë Sardenja Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Savona Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Savona Ferry
me Corsica Sardenja Ferry Line për anijet me vela nga Savona në Bastia, Calvi dhe Ile Rousse në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Savona pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Savona biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Savona

Savona është e vendosur në rajonin e Ligurias, në veri të Italisë. Qyteti është një porti të rëndësishëm dhe në një moment përdoret për të jetë qyteti më i rëndësishëm në Itali për industrinë e rëndë.

Gjatë shekujve qyteti kishte qenë nën sundimin e romakëve, si dhe lombardëve, ndikimet e të dy mund të shihet në të gjithë qytetin.

Savona është e lidhur me qytetet dhe qytete në Liguria nga trenat. Savona është e vendosur edhe shumë afër për të Genoa dhe të Nicës në Francë, dy prej të cilave kanë trena lidh me Savona. Për më tepër këto qytete, Savona ka edhe trenat që vijnë nga destinacione të tjera në veri të Italisë. Shërbimet e planifikuara traget të lundrojnë në dhe nga porti shumë atraktive në qytet.

Për shkak të saj porti traget, Savona është një vend i rëndësishëm turistik dhe është shpesh shumë të mbushur me njerëz në sezonet e pikut. Ata që janë planifikuar për të udhëtuar në qytet në sezonet turistike duhet të përpiqen për të marrë dhoma rezervuar paraprakisht pasi përndryshe ajo merr një pak e vështirë.

Savona Ferry Harbour
Tërheqjet në Savona

Jo shumë udhëtarë bëjnë rrugën e tyre për të Savona kur vizitojnë Italinë. Ata që bëjnë zakonisht shkojnë për të parë Spiaggia. vende të tjera të udhëtimit të tilla si Genova dhe La Spezia mund të jetë më interesante për të parë në këtë zonë, por ka ende shumë vende interesante për të parë dhe gjëra për të bërë në Savona.

Priamar Fortress
Priamar Kalaja është e vendosur në afërsi Rocca di San Georgio dhe është ndërtuar në 1542 nga gjenuez. Kalaja është përdorur më pas edhe si një burg për një shumë mjaft e viteve dhe disa patriotë të rëndësishme dhe të njohur u burgosën këtu në të kaluarën.

Sistine Chapel
Cappella Sistina është e vendosur në afërsi të katedrales dhe është ndërtuar në 1480s. Kapela ka një mauzole që ishte ndërtuar këtu nga Papa Sixtus IV për nder të prindërve të tij. Kapela është ndërtuar në një stil Rokoko dhe ka me dorë pikturuar tavanet. Të gdhendur vende druri shekullit 16th janë gjithashtu të rëndësishëm.

Palazzo Della Rovere
Palazzo Della Rovere është një pallat i vjetër ndodhet në afërsi të katedrales dhe është lënë ende e papërfunduar. Kjo është bërë për herë të parë si një pallat dhe më vonë për t'u përdorur si një universitet, e cila kurrë nuk ka ndodhur dhe është ende në këmbë në gjendjen e tij të papërfunduar.

Kullat e vjetra
Kullat e vjetra të qytetit janë ende në këmbë të paprekura edhe pas shekujsh. Ka rreth katër deri në pesë kulla që ende ekzistojnë dhe janë të vendosura në pjesë të ndryshme të qytetit. Gjatë sulmit të shekullit 16th në qytet, kur pjesa tjetër e kullat dhe muret ishin shembur, këto kulla kishte mbijetuar.

Kisha e Nostra Signiora de Castello
Kisha e Nostra Signiora de Castello është mjaft interesante jo për shkak të arkitekturës së saj, por për shkak të brendshme të saj. Brendshme janë të dekoruara mjaft mirë me disa veprave të artit. Tërheqjen kryesore është pjesa altari ishte projektuar nga Vincenzo Foppa dhe ishte pikturuar më vonë në shekullin e 15th. Punimet e tjera të artit në kishë janë gjithashtu mjaft interesante.

Sanctuary e Zonja jonë e Mëshirës
Shenjtërorja e Zojës së Mëshirës është e vendosur 6 km nga qyteti dhe është një vend i rëndësishëm fetar. Shenjtërorja është ndërtuar në vendin ku Zoja u shfaq për të bariut. Kisha është ndërtuar në 1536 dhe ka një stil të plotë barok e arkitekturës e cila është mjaft i rëndësishëm. Pjesa e brendshme e kishës është shumë e bukur dhe është dora e pikturuar nga disa artistë të vërejtura dhe piktorëve gjatë shekujve.

House Christopher Kolombit
Rezidenca e Kristofor Kolombit ndodhet pak kilometra larg qytetit dhe besohet se Kristofor Kolombi kishte kaluar shumë vite të rinisë së tij në këtë vendbanim. Shtëpia është në emër të babait të tij.

Moving rreth qytetit

Savona nuk është një qytet shumë i madh. Tërheqjet kryesore janë të grumbulluara të gjitha në disa fusha të qytetit të cilat mund të hulumtohen në këmbë. Megjithatë, gjatë muajve të verës ajo ka marrë mjaft nxehtë këtu i cili do të bëjë atë një pak e parehatshme për të ecin përreth. Autobusët publikë këtu mbulojnë pjesën më të madhe të qytetit dhe disa vende të rëndësishme jashtë afatit të qytetit, si dhe. Biçikleta dhe Scooters mund të merren me qira në Savona për të shqyrtuar atë në tuaj.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Savona garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Savona Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Korsikë Sardenja Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Savona. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Savona, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Savona traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Savona makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Savona tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Savona jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Savona në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Savona dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel