Schinoussa Ferry

Schinoussa pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Schinoussa pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Schinoussa në Amorgos, Aegiali, Katapola, Donoussa, Iraklia, Koufonissi, Naxos, Paros, Pire dhe Syros.

Krahaso gjithë në dispozicion Schinoussa çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Schinoussa makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Schinoussa, Amorgos, Aegiali, Katapola, Donoussa, Iraklia, Koufonissi, Naxos, Paros, Pire dhe Syros me Blue Star Ferries ose Anek Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Schinoussa Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Schinoussa Ferry
me Blue Star Ferries ose Anek Lines për anijet me vela nga Schinoussa në Amorgos, Aegiali, Katapola, Donoussa, Iraklia, Koufonissi, Naxos, Paros, Pire dhe Syros online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Schinoussa pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Schinoussa biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Schinoussa

Schinoussa Greqia është një ishull të vogël dhe të largët në qendër të Egjeut. Schinoussa takon kompleksit Cyclades dhe është i vendosur në mes të Naxos dhe IOS. Ky ishull është e përkryer për të shijuar disa pushime të qeta. Peizazhi i saj të egra, plazhet e izoluar dhe fshatrat tradicionale të robëroj vizitorët.

E vetmja zgjidhje e disa madhësisë në ishull quhet Chora i Panagia dhe kjo është vetëm pak deri kodër nga porti (ju nuk mund të shihni kur të mbërrini në port për shkak se ajo është fshehur pas kodrës).

Njerëzit të cilët tani jetojnë në Schinoussa zbriti nga banorët e ishullit të Amorgos, e cila popullsi ishullin përsëri rreth 1800. Chora përbëhet kryesisht nga një rrugë dhe kjo është tërheqëse, edhe pse nuk ka shumë ndërtesa të vjetra. Në CHORA ka një dyqan të vogël të fshatit që shet bileta trageti vetëm para se anijet nisen. Në këtë rrugë ka edhe disa taverna (disa gjithashtu ofrojnë dhoma me qira) dhe një numër i shitoreve të vogla.

Schinoussa Ferry Port

Nuk ka asnjë aeroport në ishullin e Schinoussa dhe kështu ju mund të merrni atje me traget. Afërsisht tha se ka një traget çdo ditë duke shkuar diku (drejtim Amorgos ose Naxos - Piraeus). Disa nga anijet arrijnë në Schinoussa në një kohë të vonë në të cilin rast ajo është e mençur për të bërë rezervimet në ishull kështu që ju do të jetë zgjedhur deri në port. Në CHORA e Schinoussa ka një dyqan të vogël të fshatit që shet bileta trageti vetëm para se anijet nisen.

Porti liliput i Mirsini është portë e ishullit. Fshati kryesor, Chora, është në këmbë vetëm 15 minuta larg. Një rrugë kryesore në fshat është shtëpia e përzierje e zakonshme të taverna (katër në numërimin e fundit), kafene, mini-tregjeve dhe banesave të banimit. Nga këtu, gjurmët e ndryshme gomar të çojë në umpteen plazhet që ndryshojnë në qëndrueshmëri nga guralecë me rërë prej rëre. Më i afërt i duzinë apo më shumë plazhe që janë me vlerë frekuentuar është Tsigouri marrë rreth 10 minuta poshtë dhe 20 minuta mbrapa deri në CHORA, në varësi të numrit të breathers që ju merrni!

Rrethoresh do të shijon numri i pakët i transportit të motorizuar në Schinoussa, duke marrë në gjurmët dhe venturing më tej në plazhet tilla si Psili ammos, Fikio & Bazeou, por të jetë i sigurt për të marrë ushqim dhe ujë me ju si nuk ka taverna në këto zona.

Plazhet Schinoussa

Në krahasim me ishujt e tjerë dhe në comparisson me madhësinë e ishullit Schinoussa është bekuar me një zgjedhje të gjerë në sandbeaches që janë të shpërndara të gjitha rreth ishullit dhe të arritshme në këmbë. Alltogether ka disa plazhe 15, ato më të mirë duke qenë Psili Amos, Tsigouri, Livadi, Aligaria, Lioliou dhe Almiros. Shumica e këtyre plazheve të ofrojë hije në formën e pemëve. Disa nga plazhet e tjera mund të vuajnë nga seaweeds ose është e mundur që ato janë më pak të pastër, për shkak se ata janë në erë. Më poshtë janë disa nga plazhet e Schinoussa.

Tsigouri Beach
Plazhi më i afërt për të CHORA është Tsigouri Beach cila është në jug të vogël të kryeqytetit. Ju duhet të shkoni në të djathtë ku fillon fshati. Ecin është rreth 10 minuta. Kjo është një plazh të bukur me rërë, me një restorant aty pranë dhe disa strehim (Grispos vila - shih më poshtë).

Livadi Beach
Më tej në jug ka një plazh të quajtur Livadi. Ju mund të arrijnë këtë plazh pas një shëtitje minuta 15. Është një plazh me rërë me capes në të dy anët për të mbrojtur atë. Ju mund të gjeni disa hije nën pemë.

Aligaria Beach
beach Next në jug është Aligaria, e cila në fakt përbëhet nga tre limane të vogla me rërë. Ju duhet të ecin rreth 30 minuta për të arritur plazhet e Aligaria.

Lioliou dhe Bazeou Beach
Në jug-lindje, në një gji të vogël se ju të gjeni plazh Lioliou dhe disa qindra metra në veri të plazhit të Bazeou. Ai përbëhet nga dy limane të vogla kryesisht me rere dhe me gurë në mes. E sezonit këto plazhe janë shumë të qetë. On kryesore të sezonit mund të ketë më shumë vizitorë në plazhet në sajë të një tavernë aty pranë që është hapur më pas.

Almiros dhe Foudana Beach
Almiros plazh në lindje është një plazh me rërë me marinës që ofron me disa hije. Nuk është një zgjidhje të afërt. Një njëzet minuta më këmbë nga CHORA. Një veri pak Almiris ju mund të gjeni Foudana Beach.

Psili Amos dhe Fikio Beach
Ndoshta plazhi më i bukur është Psili Ammos veri-lindje të chora. Plazhi ka rërë të bukur dhe është e mbrojtur mirë që është e vendosur në një gji të vogël. Ju nuk mund të gjeni shumë hije në këtë plazh, por disa drunj janë mbjellë. Për të arritur në plazh po shkon në veri në fshatin e vogël Messaria. Nuk ju të gjeni një shtyllë drejtuese në lindje. Kjo është pak më pak se gjysma ecin një orë. Ekziston edhe një plazh të vogël të quajtur Fikio në veri të fshatit

Messaria Beach
Ju nuk mund të gjeni çdo hije në këtë plazh dhe për fat të keq në plazh kanë shumë alga deti.

Gerolimnionas Beach
Në veri-perëndim ka një plazh të quajtur Gerolimionas, të paktën gji ka këtë emër. Plazhi është i bukur i vendosur në gjirin e cila është mjaft e thellë. Por ka një mbeturinave dhe vaj në plazh kështu që nuk është një përvojë veçanërisht e këndshme. Unë nuk mendoj se ky plazh është shumë më e vizituar, kështu që nuk është problem i të zhveshur, nëse ju pëlqen.

Schinoussa-së Tipari kryesor është pikëpamjet e saj të bukur që të kthehesh. Ju mund të shihni Santorini dhe iOS nga këtu, për shembull. Në CHORA ka një muze folklorit. Pjesa tjetër është vetëm deti dhe kisha rastit.

Schinoussa ka dy fshatra, e Chora dhe Messaria. Fshati chora është ndërtuar në një kodër në brendësi të ishullit është km 1.2 nga porti. Në të kaluarën, ishulli ka vuajtur shumë sulmet nga piratët, në këtë mënyrë, banorët e ndërtuar në fshatin CHORA se ata janë duke e quajtur atë Panagia (nga emri i kishës së Shën Marisë) në një kodër në mënyrë që të ketë shikueshmëri në deti. Shtëpitë janë të ndërtuara me arkitekturë tipike e ishujve Cyclades.

Zgjidhja e dytë e ishullit Mesaria ka një kishë të mrekullueshme dhe është e vendosur rreth një milje nga qyteti. Njerëzit e përfshirë në bujqësi, blegtori, peshkimit dhe turizmit.


Më të mirë në dispozicion Schinoussa trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Schinoussa Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Blue Star Ferries ose Anek Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Schinoussa. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Schinoussa trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Schinoussa traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Schinoussa makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Schinoussa trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Schinoussa jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Schinoussa në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Schinoussa dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel