Scrabster Ferry

Scrabster pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Scrabster pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Scrabster të Stromness.

Krahaso gjithë në dispozicion Scrabster çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Scrabster makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Scrabster, Stromness me tragete Northlink online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Scrabster Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Scrabster Ferry
me Northlink për anijet me vela nga Scrabster të Stromness në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Scrabster pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Scrabster biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Scrabster

Scrabster është porti më veriore të mëdha në kontinent Britani dhe mund të gjendet një milje dhe një lindje gjysmë në veri të qendrës së Thurso në fund në lindje të Thurso Bay.

Scrabster nestles në strehën e ulëta bar mbuluar shkëmbinjtë e Holborn Shef i cili fshin rrumbullakët në veri dhe si rezultat në fakt duket në lindje nëpër Thurso gjirin drejt Dunnet Shefi në vend se, si ju mund të presin, në veri në drejtim të Orkney, për të cilat ajo shërben si final kryesor traget.

Pavarësisht nga shumë shekuj të përdorimit Scrabster së, skelë e parë këtu duket se është ndërtuar së fundmi në të 1820s nga Thomas Telford, së bashku me një lidhje rrugore në Thurso.

Të 1900s pa një seri e zgjerimeve të rëndësishme në port në Scrabster. Një roll ri në roll off final ishte ndërtuar në shërbim traget Orkney, dhe në kohë të ndryshme ka qenë planifikuar edhe shërbimet e quajtur këtu lidhjet për Islandën dhe ishujt Faroe.

Scrabster Ferry Port
Scrabster Ferry Terminal

Scrabster Ferry Terminal është e vendosur në Scrabster në bregdetin veri të Skocisë, 1½ milje nga Thurso, 22½ milje nga Wick dhe 112 milje nga Inverness.

Për ata që preferojnë një kohë më të shkurtër me vela nga minuta vetëm 90 Scrabster - rruga Stromness është ideale. Shumë njerëz dëshirojnë të përfitojnë nga pamje spektakolare e njeriut të vjetër të Hoy, dhe Shef St John, të cilat mund të shihen vetëm në këtë rrugë.

Scrabster Ferry Terminal Facilities

• Shitjet e biletave dhe Kërkesat
• Drink Machine Hot
• Qasja me aftësi të kufizuara
• Tualeti aftësi të kufizuara

Parking në Scrabster Terminalin e Trageteve
Parku makinën qëndrim të gjatë në Scrabster është operuar nga Scrabster Harbour Trust që mund të kontaktohet në + 44 (0) 1847 892779. Kostoja është £ 10 për 1 për ditë 7. Makinë biletë nuk merr monedha paund. Parku makinën qëndrim të gjatë ndodhet 800m nga terminali i pasagjerëve.

Kontrolluar në në Scrabster Ferry
pasagjerët këmbë janë të nevojshme për të kontrolluar në në terminalin e pasagjerëve këmbë ndodhet në shtrat trageteve në skelë të re. Pasagjerët që vijnë në skelë e vjetër duhet të lejojë kohë e përshtatshme për të bërë rrugën e tyre në check-in terminalin e pasagjerëve këmbë në skelë të re (disa 800m distancë) jo më vonë se 30 minuta para kohe botuar nisjes. shoferët e makinave janë të rekomanduara për të kontrolluar në të paktën një orë para nisjes. Final check-in është 30 minuta para nisjes.

Çfarë duhet të bëni rreth në Scrabster

Dhjetë aktivitetet më të njohura të lartë vizitor dhe gjëra për të bërë në Scrabster janë: -

Vizitoni një kështjellë - Vetëm 12 milje nga Scrabster është Kalaja e Mey - rezidenca verore e Nënës Mbretëreshë. Një ndërtesë e bukur, Kalaja e Mey ka shumë për të ofruar vizitorëve, duke përfshirë edhe një kopsht me dy acre, një kafene dhe një qendër të kafshëve. Ka edhe shumë rrënojat spektakolare kështjellë në CAITHNESS, duke përfshirë Kalaja Sinclair Girnigoe e cila mbështetet dyshimtë në thërrmuar formacionet shkëmb!

Shkojnë në plazh ose të gëzojnë peizazh - Rruga përgjatë bregdetit veri ka disa plazhe fantastike, strehon vogël dhe pamje të bukur në Melvich, Strathy, Bettyhill, Armadale, The Kyle i gjuhës dhe Durness. Duke marrë këtë rrugë do t'ju çojë në pikën më veriore perëndimi në kontinent britanik, Cape dënimit.

Arritur në fund të rrugës - Edhe pse pika më veriore në kontinent Britani është afër Dunnet Head, John O 'kokrrizave është një fund të distancës më të gjatë në mes të dy pika në kontinent britanike. Pika tjetër, natyrisht, është End Land. Shumë shkon ciklit bamirësie apo shëtitjet fillojnë dhe mbarojnë këtu. Fshati e merr emrin e vet nga Jan de Groot, një holandez që e ka marrë një grant për të drejtuar një traget midis kontinent skocez në Orkney.

Gëzojnë disa terapi me pakicë - Ka shumë dyqane të bukur për të vizituar në Thurso dhe Wick, si një makinë të shkurtër nga Scrabster. Në periferi të Wick është një Park i ri me pakicë i cili ka një Tesco, Homebase, Edinburgh Woollen Mill, Pets në shtëpi, Argos, New Look, Superdrug, dhe një CarpetRight.

Të parë ose të bëjë disa surfing - Ujërat Caithness janë të njohur për valët e mëdha, të shpejtë dhe të fuqishme. Thurso Bay, Dunnet Bay, Sinclairs Bay, Freswick Bay, Murkle Bay, brims Ness, Sandside Bay, Melvich Bay, Strathy Bay, Armadale Bay, Farr Bay dhe Torrisdale janë të gjitha njollat ​​e rekomanduara për surfers.

A disa shikuar të shpendëve - Caithness ka një peizazh mahnitëse natyrore të përsosur për zogjtë. Një gamë të gjerë të llojeve të shpendëve janë të tërhequr në bog mbushur, peisazhet peaty e CAITHNESS dhe për shkëmbinjtë e detit të egra. Rezervat RSPB të tilla si ato në shkëmbinjtë e Dunnet shefit dhe në bog batanije dhe Lohan vendin e Forsinard janë të rekomanduara veçanërisht.

Vizitoni një muze - Në qendër të Thurso është një muze i shkëlqyer i ri, Caithness Horizons, e cila është padyshim një vlerë të vizitës. Me pranim të lirë, Caithness Horizons ofron një pasqyrë interesante në histori, pioniere e kaluar industriale, kafshë të egra dhe ekologjinë e CAITHNESS. Historia e Dounreay - të cilat në formë ekonominë dhe historinë e CAITHNESS kohëve të fundit - është paraqitur edhe.

Kapur një peshk - Caithness ka disa të mira troftës dhe peshkimit Salmon lochs dhe lumenjve në Skoci, duke përfshirë liqen Watten, liqen Calder, liqen Shën Gjonit, liqen Heilen, liqen Toftingall, lumi Wick dhe lumit Thurso. Sea Anglers do të gëzojnë të peshkimit në Firth PENTLAND cila është shtëpi për merluc, wrass, këlysh dhe Pollock. Muret Harbour dhe shkëmbinj në Thurso Bay, kreu Dunnet, Longberry, Broadhaven, Sandigoe dhe Helman Shef janë pika ideale.

Kanë një lojë e golfit - Caithness ka shumë fusha golfi - mbajtur me entuziazëm nga lojtarët vendas. Edhe pse disa kurse janë të qetë të shkurtër, të gjitha janë konsideruar mjaft sfiduese, për shkak të terrenit dhe motit. Në CAITHNESS ju do të përjetojnë fusha golfi populluara me kafshë të egra dhe bimëve të egra, në një mjedis të egër dhe natyrore, e cila është mbajtur dhe isha i vogël. Provoni Reay Golf Club, Thurso Golf Club, Wick Golf Club, Lybster Golf Club për të golfit sfiduese dhe të dobishme për të gjitha moshave dhe aftësive.

Shko në këmbë kodër - Caithness dhe Sutherland kanë një peizazh mahnitëse që ofron zgjedhje të shkëlqyer për rrethoresh. Shëtitjet përgjatë bregdetit për të parë pamje dramatike shkëmb, ose në brendësi të parë kështjella dhe broches, janë të rekomanduara. Për rrethoresh kodër, më veriore e Munros, Ben Hope është gjetur në Caithness, dhe në kufirin e CAITHNESS dhe Surtherland janë kodrat e famshme, Morven dhe Maiden Pap. Përveç pamje mahnitëse, rrethoresh mund të presin për të parë dre, Buzzards dhe shqiponjat.

 

Scrabster u bë gjithashtu një port i rëndësishëm peshkimi, sidomos gjatë 1990s mëposhtme ndërtimit të një zgjerim të madh në port dhe një treg të ri të peshkut. Që atëherë ajo ka qenë normë për sasi të mëdha të peshkut të zbarkoi këtu nga anije të kombësive të ndryshme para se të shpejtë ngarkuan në kamionë frigoriferë të cilat pastaj udhëheqin në jug të tregjeve sa më larg Spanjës. Zgjerimi më i fundit port u zhvillua për të akomoduar tragetin e re e futur nga Northlink në shërbim të Stromness në 2002.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Scrabster garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Scrabster Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Northlink pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Scrabster. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Scrabster, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Scrabster traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Scrabster makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Scrabster tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Scrabster jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Scrabster në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Scrabster dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel