Serifos Ferry

Passenger Serifos dhe Car Tragete

Çmimet Serifos pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Serifos të Folegandros, Kimolos, Milos, Pire dhe Sifnos.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Serifos në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Serifos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Serifos, Folegandros, Kimolos, Milos, Pireut dhe Sifnos me tragete Aegean Speed ​​Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Serifos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Serifos Ferry
me Egje Speed ​​Lines për anijet me vela nga Serifos të Folegandros, Kimolos, Milos, Pire dhe Sifnos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Serifos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Serifos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Serifos

Ishulli i Serifos është një nga ishujt më tërheqëse në rajonin e Detit Egje. Ajo është e vendosur në pjesën perëndimore të ishullit grup, duke e bërë atë një vështrim të tjera Ishujt Cyclades. Ajo që mahnit vizitorët më është se Serifos ka një vijë bregdetare që shtrihet për 81,5 km, 12 km nga të cilat janë plazhet me rërë dhe limane çuditshëm.

Serifos (Shkruar edhe Sériphos) është gjithashtu i njohur për fshatrat e tij simpatik ishull-style dhe peizazhe të mrekullueshëm të formacioneve shkëmbore të pazakonta. afërsia e saj në afërsi të Athinës (vetëm orë 2,5 nga Pireut Port), e bën atë një vend i shkëlqyer për pushime ose një të shkurtër ose një pushim të gjatë.

Ajo ka bërë kohët e fundit një të preferuar për shumë udhëtarë që duan të kalojnë pushimet e tyre në një ishull të zhvilluar cikladik që mban një sasi të madhe bukuri tradicionale. Gjatë Serifos, veçanërisht në Livadi, të ishullit port dhe qyteti kryesor turistik, ka një shumëllojshmëri të gjerë të akomodimit, të tilla si hotele Serifos, studio, apartamente dhe dhoma me qira. Fshati Serifos Livadi dhe qytete të tjera bregdetare në ishull, ofrojnë shumë natës dhe ngrënie objekteve, duke ushqyer për të gjitha llojet e vizitorëve.

Serifos Island Ferry

On Serifos Island, Ju do të gjeni një numër të vendeve të rëndësishme historike dhe monumenteve, të cilat tregojnë rëndësinë e tij gjatë gjithë historisë. Fshatrat Serifos, shumë prej të cilave janë të vendosura në gjiret piktoreske dhe në kodrat mbresëlënëse, janë jashtëzakonisht të bukura. Një turne i ishullit dëshmon se Serifos është një vend unik dhe interesante.

Plazhet Serifos
Qindra njerëz vizitojnë Serifos për plazhet e saj të hollë dhe ujërat e shimmering blu. Ju do të vijnë të gjithë plazhet Serifos të të gjitha llojeve: disa janë ranore dhe disa janë guralecë, ndërsa disa shtrirje për distanca të gjata dhe të tjerët janë limane të vogla. Shumë nga plazhet Serifos ofrojnë vizitorëve cadra, longues shezlong dhe bare rostiçeri. Disa plazhe ofrojnë objektet sportive të ujit, si dhe. Disa nga plazhet Serifos kanë pemë marinë që ofrojnë hije nga dielli të nxehtë.

Në bregdetin lindor të Serifos, ju mund të notosh në plazhet e mrekullueshme të vendosura nën qytetin e kapitalit të chora (e njohur edhe si Serifos qytetit), duke përfshirë popullore Livadi Beach, e artë Livadakia Beach dhe të bukur Avlomonas Beach. Nëse jeni duke kërkuar për plazhet qeta Serifos, ne rekomandojmë plazhet juglindore të Karavi dhe Kalo Ambeli.

Plazhet në breg verilindore të Serifos janë absolutisht mahnitëse. Shumë vizitorë mblidhen në plazhet e Psili ammos, Agios Sostis, Lia e Agios Ioannis, plazh mirën në Serifos.

Në majë veriore të ishullit janë plazhet e Kentarchos, Platis Gialos dhe Sykamia. Në anën jugperëndimore të ishullit, ju do të gjeni plazhin e Megalo Livadi dhe plazh gjata të Avessalos. Plazhi paqësore e Malliadiko është ideale për ata që duan një grimë intimitetit. Popullor drunj-rreshtuan Koutalas Beach dhe fqinjët e saj Vagia dhe Ganema janë të vendosur në bregun jugor të Serifos (Sériphos).

Serifos Nightlife - Ngjarje Serifos
Shumica e vende të natës në Serifos janë vendosur në vendpushimin turistik të Livadi, pranë portit të ishullit. Nuk është një bollëk të klube, bare dhe kafene ku mund të pushojnë, shkelm prapa dhe të ketë një çift të pijeve. Çuditshëm, taverna tradicionale dhe ouzeries mund të gjenden në pothuajse çdo fshat dhe plazh në Serifos. Nuk ju mund të mostrës kuzhinë shijshëm e ishullit. Enët më të famshme janë sunbaked derri quajtur "loutza", domate të thata, chickpeas pjekur quajtur "revithada", ëmbëlsira skuqur kopër quajtur "marathotiganites" dhe djathrave të prodhuara në vend. Verërat Serifos kanë një buqetë të mrekullueshme dhe janë një shtesë e shkëlqyer për vakt tuaj.

Serifos është një ishull që mban zakonet e veta lokale dhe traditat. Vizitorët e ishullit të kenë mundësinë për të marrë pjesë në disa nga festivalet Serifos dhe panaire të cilat do të tregojnë një grimë e jetesës vërtetë Serifos. Në 15-të gushtit ju mund të marrin pjesë në festimin 3-ditore e Panagia (Zonjës së Virgjëreshës Mari). Serifos Town pret festivalin e Agios Panteleimonas në 27-të të korrikut, ndërkohë që festivali i Agios Sostis zhvillohet në 6 th shtator në fshatin Agios Sostis. Në Kalo Ambeli ju mund të marrë pjesë në festivalin e Metamorfosi tou Sotiros (Metamorfoza e Shpëtimtarit ynë) .Keep parasysh se kishat në fshatrat Serifos festojnë ditën e emrit të shenjtorëve të tyre mbrojtës me ceremoni fetare dhe panaire.

Kuriozitetesh Serifos & Argetime
Serifos Island ka shumë monumente historike pavlefshëm që ju mund të vizitoni gjatë turneut tuaj të ishullit. Për të filluar, të blerë një hartë Serifos që ju tregon tërheqjet kryesore turistike të ishullit. Në CHORA (Serifos Town), ne rekomandojmë duke ndaluar në Kishave të Krishtit, Agios Konstantinos, Agios Eleftherios dhe Agios Athanasios. Rrënojat Kalaja e kryeqytetit janë mbresëlënëse, siç janë erës rinovuara tradicionale dhe arkeologjike dhe Folklore Muzeumet. Ju gjithashtu mund të admirojnë pamje të shkëlqyer të Paspari Springs. Kisha e Agios Georgios në Livadi përshëndet të gjithë vizitorët në portin e Serifos.

Pasi të keni vizitoi portin dhe kryeqyteti i Serifos, ju mund të vizitoni faqet e mahnitshme në pjesën tjetër të fshatrave, duke përfshirë zgjidhjen tradicionale të Pyrgos, i cili është braktisur, por ka ruajtur mirë Arkitektura, Kisha e Agios Ioannis në Liomandra, Monument e Punëtorëve Metal "në Megalo Livadi, dhe White Kulla helene, Shpella dhe Kalaja Gria në Koutalas.

Serifos Moti - Serifos Klima
Klima e Serifos është ideale për pushime verore. Serifos ka dimra butë me reshje rrallë, dhe verë me diell, nxehtë dhe të thatë, duke e bërë atë të përsosur për ata që duan vetëm për të shtrihen në plazhet e shkëlqyer të ishullit. Në pranverë dhe në vjeshtë, moti Serifos është më e freskët, por me diell me të ndritshme-qiell.

Nga janari deri në mars, temperatura në varg Serifos Island nga 8 ° C deri 16 ° C. Muajt ​​e pranverës e prill dhe maj janë të ngrohta, me temperatura në mesin e adoleshencë deri te 20s ulëta. Në verë, qindra turistë vijnë në Serifos të gëzojnë të ngrohtë e saj, moti Greek Island.

Qershor korrik, gusht dhe shtator temperaturat në 20s të ulët deri te 30s ulëta janë të zakonshme. Vjeshtë është mjaft e ngrohtë në Serifos, me temperaturë ndërmjet mes adoleshencë dhe mes të 20s. Nëntor dhe dhjetor janë karakterizuar nga një mot tipik Cyclades, me temperatura që variojnë nga 8 ° C në mesin e adoleshencë.

Tragete në Serifos - Serifos Travel
Ju mund të udhëtojnë në Serifos, Greqi me anije traget ose anije me shpejtësi të lartë që niset nga Athina (Pireaus Port). Anije traget në Livadi (Serifos Port) janë të shpeshta, veçanërisht në muajt e verës, kur turizmi është në kulmin e saj. Boat çmimet e biletave në Serifos ndryshojnë sipas sezonit dhe llojin e varkë.

Serifos është e lidhur me anije traget për një numër të tjera Ishujt Cyclades, të tilla si Anafi, Folegandros, IOS, Kimolos, Kithnos, Milos, Paros, Santorinit, Sikinos, Sifnos, Syros dhe Tinos, duke e bërë atë një destinacion fantastik për ata që duan për të bërë një grimë e ishullit hopping rreth ishujt grekë. Për të arritur më të mira plazhet Serifos dhe pamjeve, ne rekomandojmë të marrë me qera një makinë të sigurt dhe të besueshëm në një agjenci Serifos makinave me qira.

Lundrim në Serifos është një përvojë exhilarating. Imagjinoni cruising përmes blu Egje thellë, duke ndaluar në plazhet e verbuar dhe limane piktoreske. Kontaktoni një nga shumë agjenci Serifos të udhëtimit për të marrë më shumë informacion rreth jahteve në Serifos Island.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Serifos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Serifos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Egje Speed ​​Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Serifos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Serifos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Serifos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Serifos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Serifos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Serifos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Serifos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Serifos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel