Sète Ferry

Sète pasagjerëve dhe Car Tragete

Sète çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Sete për Nador, Tanger Med dhe Genoa.

Krahaso gjithë në dispozicion Sete çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Sete makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Sete, Nador, Tanger Med dhe Genoa me tragete Comarit Comanav online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Sète Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Sète Ferry
me Comarit Comanav për anijet me vela nga Sete për Nador, Tanger Med dhe Genoa në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Sète pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Sete biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Sete

Sete është e vendosur në jug të Francës, në bregdetin e Mesdheut, në departamentin e Herault dhe zonën Languedoc-Roussillon.

Bukuri e Sete është në energjinë e lehtë që exumes nga kanali, Detit, rrugë, restorante.

Ju mund të ecin dhe të zbuloni anije peshkimi, e zënë me të ngarkesës së tyre, të ecin dhe për të gjetur një restorant për të ngrënë dhe të shikojnë, madje edhe në flladin relative të dimrit më të thellë. Duket se ka një ngrohtësi këtu, ndoshta për shkak të ndjenjës së saj kozmopolit të anijeve nga portet larg ose nga të rinjtë që vijnë nga qyteti Neary Universitetin e Montpellier.

Si Port Peshkimi është bërë porti më i madh i Francës peshkimi në Mesdhe, edhe pse ajo është porti më i madh 11th aq sa tonazhit (3.6 milion ton 2005). Në ujërat e brendshme të Etang de Thau - perle dhe midhje peshkim fermës është mbreti.

Sete, France

Argetime Turistike në Sete

Sete Qyteti ndahet në dy pjesë - qytetin e ulët, me portin, dhe criss-përshkohet nga kanale dhe urave; dhe qyteti i lartë në Mont St Clair. Në qytetin e ulët, shtëpitë port para, kanalet dhe aktiviteti i peshkimit vetë janë tërheqjet kryesore, së bashku me "fshatin brenda një qytet" të bukur - të sektorit Pointe Courte.

Sete shtrihet në këmbët e malit St Clair (175 metra mbi nivelin e detit), në mes të Gjirit të Thau dhe Detit Mesdhe, dhe me kalimin e viteve një numër i aktiviteteve ekonomike dhe turistike (plazhet) kanë zhvilluar. Sète nuk është vetëm një qytet port, por një qytet me një jetë shumë aktive kulturore, rritet nga prania e disa muzeve interesante dhe kishave të rëndësishme.

Paul Valery Museum, Sete
Një vizitë në Sete mund të fillojnë me Muzeun Valery Paul në malin St Clair (në frontin e detit ngjitur me varrezat, festohet nga Paul Valery), nga të cilat ju mund të gëzojnë një pamje të jashtëzakonshme panoramike. Në mbledhjen e përhershëm të Valery Muzeun Paul ka vepra nga artistë të ndryshëm të rëndësishëm bashkëkohorë, duke përfshirë Maurice Sarthou, Robert Combas, Francois Desnoyer, Herve Di Rosa, Albert Marquet dhe Henri Matisse (La religieuse portugaise). Në katin e parë një dhomë të tërë është i përkushtuar për Paul Valery, i lindur në Sete (1871-1945), me dorëshkrime, piktura me bojëra uji, dhe botimet e rralla të disa të punës së tij. Gjithashtu shumë interesante është dhoma e përkushtuar për të piktorëve të shekullit të tetëmbëdhjetë dhe nëntëmbëdhjetë me vepra nga disa artistë francezë dhe italianë.

Kisha e Notre-Dame-de-la-Salette
Kishëz e Notre-Dame-de-la-Salette qëndron në malin St Clair, ndërtuar në vendin e një kala të lashtë të ndërtuar nga Louis XIII. Kisha, shenjtëruar në 1864, ka afreske mjaft e fundit (nga Bringuier nga Annecy), dhe pikturuar me aftësi të vërtetë; artisti ka interpretuar me sukses skenat e shenjta me delikatesë ekstreme, dhe afresket humbasin asgjë frescose klasike mesjetare në intensitetin e tyre.

Qendra Rajonale Sete për Art Bashkëkohor
Për ata që gëzojnë të artit bashkëkohor, ne rekomandojmë një vizitë në Qendrën Rajonale për Art Bashkëkohor në Rue aspirante-Hebert, një forum të hapur për artistë të rinj të cilët shfrytëzojnë teknikat më të ndryshme dhe të reja të artit bashkëkohor siç janë instalimet dhe video. Mos humbisni "George Brassen Space: një hapësirë ​​për një poet" - një hapësirë ​​teknologji kushtuar famshme këngëtaren e këngës-shkrimtar i Sete, me fotografi të pabotuara, dorëshkrime, dhe për të dëgjuar të gjithë Diskografia nga 1952 të 1976. Vizitori është e pajisur me një stereo personale për të ndjekur historinë dhe këngët e Brassen në një mënyrë mjaft moderne dhe e pazakontë. Muzeu është i hapur gjatë gjithë vitit.

Muzeu Ndërkombëtar i Artit varfër
Një tjetër muze interesante në Sete është Muzeu Ndërkombëtar i "Artit të dobët", një shpikje e Hervé di Rosa dhe Bernard Beluc, në të cilin janë mbledhur objekte të përditshme që janë braktisur sepse ata konsideroheshin si të padobishme: lodra, kartat tregtare, shporta lule dhe të tjera artikuj, të cilat, sipas themeluesit, edhe pse ata nuk kanë përdorim praktik, 'ngjall kënaqësi estetike'. Muzeu gjithashtu përmban ekspozitave të përkohshme, nganjëherë të lidhura me personalitete p.sh. në 2001 një seksion i përkushtuar për Elvis Presley, dhe në 2008 ishte përkushtuar për Graffiti, dhe të përfshirë shumë artistë bashkëkohore.

Sete të tjera, Franca thekson
Sète, në një pozicion të shkëlqyer gjeografik, është një qytet i këndshëm për të vizituar në të gjitha stinët. Pas vizitës në malin St Clair, ndiqni "Haute-Route ', të çon në një qytet karakteristik dhe historike, skelë" Saint Louis ", nga ku ka një pamje të bukur e far e vjetër, në të cilën janë gdhendur disa vargje e Paul Valery. Mbante në ju mund të admirojnë Kishën e Sete, rreth të cilit është 'Quartier Haute', e cila ishte e banuar dikur nga peshkatarët italiane dhe është tani në shtëpi kryesisht të artistëve të cilët këtu kanë hapur 'atelieve "e tyre. Nga atje ju arrijnë të ashtuquajturin portit të vjetër me rrugët e tij të ngushta dhe kanalet dhe sytë e anijeve, dhe vende takimi publik.

Në verë, për ata që e duan detin dhe diellin, ata do të gjejnë plazhet e bukura të karantinë, e "Corniche" dhe Villeroy jo shumë larg nga qyteti. Në shumë restorante lokale turistët mund të shijojnë enët tipike të rajonit, specialitete sidomos peshku: oysters, midhje dhe clams, e "rouille" të squids skuqur dhe e famshme "Tiella" i Sete, duke filluar ndoshta me një aperitiv lokale, Noilly Prat, dhe pastaj me disa verë për të shoqëruar peshk, të tilla si, për shembull, verërat e bardha të Listel.

Një turne 'treni pak' udhëhiqet nga Sete është në dispozicion. Boat udhëtime përgjatë bregdetit janë gjithashtu në dispozicion, dhe një pazakontë krah ekskursion mund të bëhet nga Sete jashtë drejt Etang de Thau në një anije qelqi me fund për të parë midhje dhe gocë deti kultivim.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Sète garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Sète Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Comarit Comanav pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Sete. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Sete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Sete traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin SETE makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Sète tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Sete jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Sete në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Sete dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel