Seysdisfjordur Ferry

Seysdisfjordur pasagjerëve dhe Car Tragete

Seysdisfjordur çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Seysdisfjordur në HIRTSHALS dhe Torshaven.

Krahaso gjithë në dispozicion Seysdisfjordur çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Seysdisfjordur makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Seysdisfjordur, HIRTSHALS dhe Torshaven me tragete Smyril Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Seysdisfjordur Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Seysdisfjordur Ferry
me Smyril Ferry Line për anijet me vela nga Seysdisfjordur në HIRTSHALS dhe Torshaven në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Seysdisfjordur pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Seysdisfjordur biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Seysdisfjordur

Seysdisfjordur isa fshat i bukur dhe i qetë peshkimit në Islandë. Ajo është e vendosur në krye të një fiord gjatë dhe të thellë të quajtur edhe si Seysdisfjordur.

Ky komunitet më piktoresk i Islandës ndodhet midis dy kreshtave malore piktoreske dhe nga një port, duke treguar off shtëpitë e ruajtur mirë prej druri nuk e vjetër.

Islanda është vendi më perëndimor i Europës, ishulli i dytë më i madh në oqean Veri-Atlantik, pak më shumë se 3 orë fluturim nga Londër, Paris, Amsterdam apo Kopenhagë.

Të gjatë, të qetë, fiord të thellë e twists dhe kthehet Seyðisfjörður kilometra 17 nga goja e tij në krye të fiord, ku në qytetin e njëjta strehimoreve emrin poshte Mt. Strandartindur dhe Mt. Bjolfur.

Seysdisfjordur Ferry Port

Smyril Line Tragete vepron një shërbim javore pasagjerëve dhe automjeteve të trageteve gjatë muajve të verës. Destinacionet përfshijnë: Tórshavn në Ishujt Faroe, HANSTHOLM në Danimarkë, Bergen në Norvegji dhe LERWICK në Ishujt Shetland.

Seydisfjordur të Lerwick
Gjatë sezonit të verës, Smyril Line vepron një rrugë në mes të Seydisfjordur dhe LERWICK në Ishujt Shetland. Kohëzgjatja vela është rreth orë 12.

Seydisfjordur në Bergen
Porti i Seydisfjordur ofron një kalim në javë gjatë verës në Bergen në Norvegji. Bergen është i vendosur në bregdetin jugperëndimor të Norvegjisë. Pas Oslo, është qyteti më i madh i vendit dhe është gjithashtu i njohur për të shërbyer si portë për fjords befasues norvegjeze.

Seydisfjordur të Tórshavn
Tórshavn është kryeqyteti i Ishujve Faroe. portin e saj mund të arrihet nga Seydisfjordur nga një shërbim javore traget operuar nga Smyril Line. Ora vela në bordin e Norröna është rreth 15 orë.

Seydisfjordur të HANSTHOLM
Të sailings në HANSTHOLM në Danimarkë janë operuar gjatë vetëm muajve të verës. Shërbimet janë drejtuar nga Smyril Line. Hanstholm ofron vizitorëve disa pamjet dhe aktivitete interesante. Ka plazhe të bukura me rërë, të cilat janë ideale për një vend të relaksimit.

Seydisfjordur në Bergen
Porti i Seydisfjordur ofron një kalim në javë gjatë verës në Bergen në Norvegji. Bergen është i vendosur në bregdetin jugperëndimor të Norvegjisë. Pas Oslo, është qyteti më i madh i vendit dhe është gjithashtu i njohur për të shërbyer si portë për fjords befasues norvegjeze.

Argetime Turistike Seydisfjordur

Seydisfjordur është konsideruar nga shumë si një nga qytetet më piktoreske të Islandës, jo vetëm për shkak të mjedisit të saj mbresëlënëse, por edhe sepse askund në Islandë ka një komunitet të ndërtesave të vjetra prej druri janë ruajtur aq mirë si këtu. Poet Matthias Johannessen quajtur Seydisfjordur një "margaritar mbyllur në një shell."

Shtëpitë prej druri të ruajtura mirë gjendet në qytet janë ndërtuar në fillim të shekullit 19th. Ato i japin qytetit një atmosferë të mrekullueshme historike.

Qendra e artit Skaftfell është shtëpia e një prej galerive më të mira dhe më të famshme të Islandës. art Islandeze dhe të huaj është shfaqur gjatë gjithë vitit. Qendra gjithashtu shtëpi një internet kafe dhe një bistro.

Adhuruesit e natyrës do të gjeni shtigje të shkëlqyera hiking dhe zonat të lë pa frymë skenik që janë perfekte për ata që kërkojnë për një udhëtim. Qendra turistike në qytetin siguron të gjithë informacionin e nevojshëm që ju mund të kenë nevojë për të gëzojnë qëndrimit tuaj në Seydisfjordur.

Lumi Fjaroará në luginën e mësipërme Seydisfjordur është gjithashtu popullor si ajo çon në befasues ujëvarat në kokë fiord-së. Rruga shkon në Seydisfjordur nga lumi Fjaroará është pa dyshim një rrugë më spektakolare të vendit.

Komuniteti, si shumë të tjerë në Islandë, detyrohet origjinën e vet për tregtarët e huaj, kryesisht danezëve, i cili filloi tregtare në fiord në mesin e shekullit të 19th. Por faktori vendimtar në evolucionin e fshatit ishte krijimi i peshkimit islandeze harengë nga norvegjezët në 1870-1900. Norvegjezët ndërtuar një numër të objekteve harengë-peshkimi, dhe në një çështje e viteve bashkësia e vogël u rrit në një qytet bum.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Seysdisfjordur garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Seysdisfjordur Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Smyril Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Seysdisfjordur. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Seysdisfjordur, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Seysdisfjordur traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Seysdisfjordur makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Seysdisfjordur tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Seysdisfjordur jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Seysdisfjordur në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Seysdisfjordur dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel