Sifnos Ferry

Sifnos pasagjerëve dhe Car Tragete

Sifnos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Sifnos të Folegandros, IOS, Kimolos, Milos, Santorini dhe Serifos.

Krahaso gjithë në dispozicion Sifnos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Sifnos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Sifnos, Folegandros, IOS, Kimolos, Milos, Santorini dhe Serifos me tragete Aegean Speed ​​Lines online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Sifnos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Biletat Ferry Sifnos
me Lines Egje Speed ​​për anijet me vela nga Sifnos të Folegandros, IOS, Kimolos, Milos, Santorini dhe Serifos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Sifnos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Sifnos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Sifnos

Sifnos është një ishull shumë i thjeshtë i vogël diku në qoshe në jugperëndim të Egjeut, dhe kjo është wildly popullor me pushuesit greke që dynden për të në muajin gusht të gëzojnë reputacionin e saj si të lira dhe të pacenuar.

Sifnos nuk ka një aeroport; Prandaj, të hipnin në një traget nga Pire është e vetmja mënyrë për të arritur atje. Të dy anijet "të shpejtë", dhe ato tradicionale shërbejnë ishullin me thirrjet e përditshme në portin e Kamares. Shumica e këtyre trageteve të bëjë disa ndalesa në rrugën për Sifnos ose mbrapa. portet e tjera të thirrjes në të njëjtën rrugë zakonisht përfshijnë ishujt e afërt e Kythnos, Serifos, dhe Milos.

Sifnos është një ishull me një peizazh tipik cikladik në shikim të parë, por prekjen e banorëve të saj gjatë historisë ka dhënë një kontakt të individualitetit në arkitekturën e saj. Sifnos është një masë dielli-pjekur shkëmbore e tokës që heq veten befas nga uji të thellë blu të Detit Egje, paqartë nga larg, por sapo ju të kaloj nëpër fshatrat e tij pak, arti unike qeramikë që dekoroj kopshte dhe oxhaqe fut një ndjenjë e ngrohtësi në atmosferë.

Sifinos Ferry Port
Ndërsa skicë bregdetar i Sifnos është zakonisht shterpë, e brendshme e saj është çuditërisht i shëndetshëm (si harlisur, si një ishull i cikladik mund të jetë) me bimësi që i jep peisazhit një apel të butë vizuale. kisha të vogla të bardha të izoluara dhe vila lejojnë rrezet e diellit për të kërcej jashtë effortlessly muret e bardhë para se të bëhet i zhytur në përulur gjethe ulliri zabel.

Disa qytete të Sifnos kanë zhvilluar për të akomoduar turistët (si Kamares, Platys Gialos, dhe Vathi), ndërsa ato të tjera, si Kastro, kanë mbetur të pacenuar dhe të bukur. Në mes të këtyre dy ekstremeve, Apollonia dhe Faros kanë evoluar në një shtet që caters për vizitorët pa humbur dinjitetin e saj.

Porti kryesor i Sifnos është qyteti i Kamares që ka zhvilluar për të akomoduar një bollëk të hoteleve të vogla dhe apartamente me qira. Arkitektura e këtyre ndërtesave të ndërtuara kohët e fundit ka të ngjashëm me stilin kubist cikladik, ndërsa numri i strehim në dispozicion është e favorshme për disponueshmërinë mirë dhe çmime të arsyeshme.

Disa nga pikat kryesore të udhëtimit tonë përfshirë vizitën tonë në qytetin e Kastro, not në disa plazhe rreth Sifnos, dinning në Faros, dhe shëtitës rrugët e Apollonisë.

Duke vizituar Kastro në bregun lindor të Sifnos në një mbrëmje të qartë në perëndim të diellit ishte si shkelën prapa në kohë. Rrugët e këmbësorëve ngushta era nëpër shtëpitë mesjetare që çojnë vizitorin përmes disa harqe dhe një shëtitore erës-përfshiu të lartë mbi det. Pamje nga ky fund lindore të qytetit është befasues me hapësirë ​​të gjerë të Egjeut të ndërprera nga kisha e vogël e Shtatë Martirëve.

Not në një nga plazhet e shumta rreth ishullit është një gëzim që mund të gjeni gjithmonë një vend të qetë ose në Faros, Vlyho, ose Fasolou. Plazhet e tjera të bukur janë ato më të mbushur me njerëz, në Platis Gialos, Vathy, ose Kamares.

Të gjitha qytetet vijë e gjallë në mënyrë të hedhur-mbrapa kur dielli shkon poshtë dhe vetëm për çdo restorant të vetëm në ishull është e mbushur me kapacitet. Në të njëjtën kohë, bare modës e Apollonisë ndizni dritat ftuar ata që të ngjitet në shëtitje nëpër rrugën kryesore të saj për këmbësorë.

Getting To Sifinos

Gjatë kohës së verës, Sifnos është e lidhur me navigacion bregdetare me Pireut dhe me ishujt e vijës së Milos dayly nga skafeve dhe me tragete konvencionale makinë. Kohëzgjatja e udhëtimit nga një traget konvencionale makinë është pesë orë dhe nga ana e skafeve rreth tre orë.

Sifinos është i lidhur edhe me navigacion bregdetare me shumë ishuj të Cyclades (Paros, Syros, Santorini, Andros, Folegandros etj), si dhe me të Kretës nga Milos. Gjatë pjesës tjetër të vitit, frekuenca e transportit detar është formuar në bazë të sezonit.

Nëse jeni duke kërkuar për këtë ishull të përsosur grek me një ekuilibër të plazhet e bukura, natës, fshatra të bardhë cikladik, turizmi ndikim të ulët dhe ndoshta ushqimin më të mirë në Cyclades, pastaj të shohim më tej se Sifnos.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Sifnos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Sifnos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Egje Speed ​​Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Sifnos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Sifnos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Sifnos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Sifnos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Sifnos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Sifnos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Sifnos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Sifnos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel