Sikinos Ferry

Sikinos pasagjerëve dhe Car Tragete

Sikinos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Sikinos në Anafi, Folegandros, IOS, Kimolos, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Syros dhe Thirassia.

Krahaso gjithë në dispozicion Sikinos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Sikinos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Sikinos, Anafi, Folegandros, IOS, Kimolos, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Syros dhe Thirassia me ANEK Lines Ferry ose Lane Lines Detit tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Sikinos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Sikinos Ferry
me ANEK Lines Trageteve ose LANE Detit Lines për anijet me vela nga Sikinos në Anafi, Folegandros, IOS, Kimolos, Milos, Naxos, Paros, Pireut, Santorinit, Syros dhe Thirassia online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Sikinos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Sikinos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Sikinos

Sikinos është në të vërtetë konsiderohet të jetë një nga ishujt më të bukura të Cyclades.

Ka vetëm tre vendbanime, porti i Alopronia dhe fshatrat Hora dhe Kastro që përbëjnë kapitalin e saj Hilltop. Sikinos është një përzierje e pallate guri, rrugicat e ngushta, shtëpi të lyera me gëlqere dhe erës piktoreske. Plazhet janë të mirë dhe ka një peizazh swooping e kodra terraced dhe male. Sikinos kryesisht ka karakter tradicional.

Kastro në vetvete është vendi që ju nuk duhet të humbasë. Kastro është një vend simpatik me rrugica dredha-dredha dhe shtëpitë e bukur të vjetra, të bardhë të shkëlqyer në diell. zemra e tij është kisha e Pantanassa, por kjo nuk është e vetmja kishë. Ka gjithashtu fortifikuar Moni Zoodohou Pigis që qëndron në një kodër mbi qytet. Braktisur që 1834, ajo i ngjan një kështjellë si ajo është e rrethuar nga një mur dhe dominon nga maja e një shkëmbi.

Sikinos Ferry Port

Nga Pireut jane planifikuar tragetet në Sikinos gjatë vitit. Udhëtimi zgjat rreth orë 8 dhe 15 minuta. Gjatë verës Sikinos është i lidhur me anijet dhe shpejtësi-anije për shumicën e ishujve të Egjeut, por me vetëm 300 banorë të përhershëm Jo presin Sikinos të jetë një, turistike orientuar ishull zënë. .

Kjo mund të jetë për shkak të lidhjeve relativisht të varfër traget nga ishujt e tjerë. Disa tragete lundronte pa u nga Folégandros fqinje dhe iOS pa u ndalur, në dritën e faktit se port - Aloprónia - ka një plazh të mirë të qytetit me tamerisks dhe rërë të pastër dhe ka një numër të madh të dhomave për turistët me qira.

Sikinos ka një të thatë, peizazh pastrim, shumë të ngjashme me Folégandros por jo aq të ashpër dhe një mosveprim të dukshme. Nuk ka kisha mbushin kodër në mënyrë të përbashkët në ishujt e tjerë. Klerikët megjithatë, shpesh shihet biseduar për parishoners në taverna, ndoshta si rezultat i kësaj. Gjelbër dhe krem ​​autobus shkon shpesh në mes të portit dhe i vetmi vendbanim tjetër në ishull - Kastro-Hora e cila Saddles malit në bregdetin në veri.

Hora në të majtë është krejtësisht e banimit me një shumë të ri-furbishment duke u zhvilluar. Përderisa Kastro në të djathtë është ana më e komerciale. Një katror këndshme që përmban një kishë të rrethuar nga palma dhe një kujtim mund të gjenden nga Banka Kombëtare. eksplorimin e mëtejshëm të rrugica gjarpëruese zbulon një numër të mini-tregjeve, kafenio shumë tradicionale dhe zyrën e biletave vetëm traget. Nëse ju haven`t takuar një ters greke por ju së shpejti do të nëse DOD nuk të rezervoni biletat tuaja trageteve paraprakisht!

Për pije Platia Bar është e pajisur mirë jashtë dhe satelit tv ju sjell në mënyrë të vendosur prapa në shekullin e 21st por le poshtë nga çmimet. Kurorëzuar kodrës është e shkëlqyer Kastro përmban disa rrënojat interesante dhe një kishëz të vogël mjaft të plotë me kambanare.

I vetmi ekskursion të tjera reale mbi Sikinos është mauzole roman vijnë kishën në Episkopi, 4km në perëndim të Kastro-Hora.

Formalisht quajtur Iroön kjo ndërtesë e çuditshme arrihet me rrugë të përafërt (një humbje të plotë të parave, sepse një rrugë të mirë do të kishte mjaftuar) e cila është shërbim me autobus një herë në ditë.

Nëse keni ndërmend të vizituar sigurohuni që ju të tregoni shoferit të autobusit, sepse ai do të bëjë një udhëtim në qoftë se ka një numër të mjaftueshëm. Vlen të ecin edhe pse vetëm për të parë arkitekturën e çuditshme dhe nuk është këshilluar për të qëndruar në gurë menjëherë në frontin e ndërtesës të cilat formojnë çatinë e një dhomë zhytur.

Sikinos është një ishull simpatik me banorët shumë mikpritës. Nëse ju jeni një udhëtar i vetëm i cili është i kënaqur me kompaninë tuaj ose një si-mendje çiftit të lumtur për të, ndërsa larg orë duke bërë asgjë, atëherë Sikinos mund të jetë vetëm bileta. Por ajo mund të jetë shumë e qetë për disa.


Më të mirë në dispozicion trageteve Sikinos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Sikinos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Ferry Lines ANEK apo Lane Deti Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Sikinos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Sikinos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Sikinos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Sikinos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Sikinos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Sikinos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Sikinos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Sikinos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel