Skiathos Ferry

Skiathos pasagjerëve dhe Car Tragete

Skiathos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Skiathos në Agios Konstantinos, Alonissos, Glossa dhe Volos.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Skiathos në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Skiathos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Skiathos, Agios Konstantinos, Alonissos, Glossa dhe Volos me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Skiathos Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Skiathos Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Skiathos në Agios Konstantinos, Alonissos, Glossa dhe Volos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Skiathos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Skiathos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Skiathos

Skiathos është më e zhvilluar Sporades Island nga pikëpamja e objekteve turistike dhe ofron shërbime të mira, infrastrukturat dhe organizata.

Edhe në qoftë se turizmi është një fenomen i kohëve të fundit në Skiathos, ajo ka zgjeruar shumë shpejt dhe komercializimi i ishullit të vogël tani pothuajse ka arritur në ato të ishujve si Santorini, Korfuzit, Mykonos dhe Rodos.

Ishulli është i famshëm për plazhet e saj të bukur me rërë endlessand hipur me pyje pishe të dendura dhe të gjelbëruar, që do të zbresin në ujërat e kristaltë.

Festat në Skiathos është ideale për ata që duan natës emocionuese, pazar, plazhet e mbushur me njerëz, argëtim të madh dhe argëtim. Për të vizitorëve që kërkon një vend tradicional dhe "greke" për të shijuar pushimet e qetë, e Sporades të tjera do të jetë një destinacion i mirë.

Megjithatë, të mbushur me njerëz përshtypjelënëse Skiathos dhe atmosfera e rëndë turistike duke krijuar një skenë pak artificiale nuk heq bukurinë e ishullit.

Skiathos Ferry Port
To See In Skiathos
  • Kastro - vendi i qendrës mesjetare të ishullit. Braktisur në shekullin 19.
  • Alexandros Papadiamantis shtëpi - Alexandros Papadiamantis (1851-1911) ishte një shkrimtar. Ai shkroi mbi romanet 100 kryesisht i bazuar në jetën ishull
Për të bërë në Skiathos

Ka një shumëllojshmëri të mirë të plazheve në Skiathos me mbi 60 në total. Ana jugore të ishullit ka plazhe me rërë me ujërat e qetë. Plazhet në veri janë më pak të mbushur me njerëz. Era kryesisht vjen nga veriu dhe deti ka tendencë të jetë disi rougher në veri.

  • Koukounaries. E mbuluar me ombrellë pisha është plazhi më i famshëm në ishull.
  • Lalaria. Plazhi i arritshëm vetëm nga anije të përditshme, ujë kristal e qartë dhe gurë të mëdhenj mbi breg.
  • Banana madh. Next për të Koukounaries është plazhi për të rinjtë.
  • Banana vogël. Next për Big Banana është një plazh naturist.
  • Asselinos. Të mëdha dhe të qetë plazh pazhvilluar.
  • Kanapitsa. Amazing plazh, sportet e ujit, dhe një taverna e bukur.
Getting To Skiathos

Skiathos nuk është e lidhur direkt me Pire me traget. Ajo është e lidhur me Volos, Agios Konstantinos dhe Selanik nga anijet normale dhe disa hydrofoils. Skiathos është i lidhur edhe me disa ishujve Cyclades, në Sporades të tjera dhe Heraklion, Kretë.

Skiathos mund të arrihet me traget ose (3 për 4 përditshme - orë 3) ose nga hydrofoil nga Volos ose Ag (75 min.). Konstandinos. Ka edhe një ose dy tragete në javë nga Kimi (orë 5).

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Skiathos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Skiathos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Skiathos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Skiathos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Skiathos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Skiathos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Skiathos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Skiathos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Skiathos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Skiathos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel