Skikda Ferry

Skikda pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Skikda pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Skikda në Marsejë.

Krahaso gjithë në dispozicion Skikda çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Skikda makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Skikda, Marseille me Algérie Anijet apo tragete SNCN Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Skikda Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Skikda Ferry
me Algérie Anijet ose SNCN Ferry Line për anijet me vela nga Skikda në Marsejë në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Skikda pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Skikda biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Skikda

Skikda, I njohur më parë si Philippe-ville, është një qytet i bukur bregdetar në verilindje Algjeri. Industria e peshkimit ka krijuar shumë vende pune për algjerianë.

Ajo është shquar për të qenë një port i rëndësishëm në Gjirin e Stora, e lashtë sinus Numidicus. Skikda u themelua në vitin 1838 nga kolonitë franceze në rrënojat e një qyteti të lashtë fenikas që më vonë lulëzoi si një qytet i madh romak të quajtur Rusicade, një fjalë Punic që do të thotë "kep e zjarrit". Porti Roman u shkatërrua nga vandalët në shekullin 5th.

Qyteti mori një goditje të madhe si rezultat i luftës çlirimtare, por banorët e saj arriti të rindërtuar shumë nga ndërtesat, si dhe ndërtimin e disa ndërtesa të reja moderne neo-maure të stilit. rafinimit të naftës, gazit natyror dhe industritë petrokimike janë zhvilluar pas luftës në 1970 së dhe tubacionet e naftës janë ndërtuar për transportin e naftës në qytetet fqinje Skikda së.

Industria e turizmit është ende duke u zhvilluar, por algjerianët duan për të vizituar këtë qytet për vila e tij të bukura, plazhe, restorante, klimën e saj të nxehtë dhe të kompanisë fun.

Skikda Ferry Port

Kur duke ecur nëpër qendër të qytetit të Skikda, ju do të jetë në gjendje për të vëzhguar arkitekturë të bukur të qytetit. Bashkia është befasues, neo-maure pallati stil që pret shumë koncerte live dhe shfaqje. Kjo sallë e qytetit dhe stacioni hekurudhor janë projektuar nga Le Corbusier.

Skikda është bërë një qytet i pasur që nga lufta dhe të ardhurat e saj aktual vjetor është ndër më të lartat në Afrikën e Veriut. Shumica e të ardhurave Skikda është e gjeneruar nga import dhe eksport dhe ka portin e tretë më të madh tregtar në Algjeri pas Algjer dhe Oran. Ajo gjithashtu ka një port terminali petrokimike dhe një port të vogël peshkimi në Stora.

Skikda ka një përzgjedhje të madh të hoteleve kozmopolit vendosur në beachfront. Shumë Plazhet e qytetit të drejtuar përgjatë bregdetit të bukur të Mesdheut. Këto plazhe të bukura të tërhequr turistët dhe banorët nga Oran dhe Algjer gjatë sezonet e pushimeve. Skikda është një destinacion i madh për të relaksuar dhe shijuar ujin dhe diellin, pa pasur nevojë të shqetësuar në lidhje me një atmosferë të mbushur me njerëz.

 


Më të mirë në dispozicion Skikda trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Skikda Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Algérie Tragete ose SNCN Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Skikda. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj Skikda trageteve, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Skikda traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Skikda makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Skikda trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Skikda jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Skikda në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Skikda dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel