Skopelos Ferry

Skopelos (Glossa) Passenger dhe Car Tragete

Skopelos çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Skopelos për Alonissos, Skiathos dhe Volos.

Krahaso gjithë në dispozicion Skopelos çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Skopelos makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Skopelos, Alonissos, Skiathos dhe Volos me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Skopelos (Glossa) Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Biletat Ferry Skopelos
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Skopelos për Alonissos, Skiathos dhe Volos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Skopelos pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Skopelos biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Skopelos

Skopelos mund të arrihet vetëm nga kontinent me traget nga Volos, 61 nm nga porti i Agios Konstantinos (ndodhet në qarkun e Fthiotidos) dhe 120 nm nga Selaniku.

Skopelos ka tre portet: Një në Skopelos, Lutraqi (edhe port i Glossa) dhe Agnontas (përdoret kur erërat e forta në veri pengojnë qasjen në port e qytetit Skopelos).

Anijet që shkojnë në Skopelos largohet nga Selaniku, në Greqinë Veriore (orë 7), Agios Konstantinos, Greqia Qendrore (orë 3) dhe Volos (rreth 2 orë).

Skopelos është i lidhur edhe me ishuj të tjerë me traget, të tilla si Skiathos (1 orë), Alonissos (1 orë), IOS (orë 9), Siros (6 orë), Naksos (orë 12), Paros (orë 10), Santorini (19 orë) dhe orë Heraklion, Kretë (22).

Përveç anijet konvencionale, Skopelos është i lidhur edhe me hydrofoils për të mbyllur destinacione, të tilla si Skiathos (30 minuta), Alonissos (30 minuta), Agios Konstantinos (45 minuta) dhe Volos (1 orë).

Skopelos Ferry Port

Skopelos është ishulli më i madh në ishujt Sporades Veriore. Ishulli është i vendosur në lindje të Greqisë kontinentale, në verilindje të ishullit Eube dhe është pjesë e Prefekturës së Magnesias në periferi të Thesalisë.

Skopelos është edhe emri i portit kryesor (Glossa) dhe qendrën komunale të ishullit. Komunitetet e tjera të ishullit janë Glossa dhe Neo Klima (Elios). Me një sipërfaqe prej 95 km² Skopelos është pak më e madhe se Mykonos (85 km²) dhe Santorini (73 km²). Ishujt më të afërt e banuara janë Skiathos në perëndim dhe Alonissos në lindje.

Një nga ishujt më të gjelbër në Detin Egje, Skopelos ka një gamë të gjerë të luleve, pemëve dhe shkurreve. Bimësia lokale është bërë kryesisht nga pyjet e Aleppo Pines, Kermes Oaks, një pyll të vogël të Holm Oaks, pemë frutore dhe ullishte.

Skopelos ka plazhe të shkëlqyera. Ana jug-perëndim të ishullit ka plazhe me rërë me ujërat e qetë. Era kryesisht vjen nga veriu dhe deti ka tendencë të jetë disi rougher në veri.

Shkuarja clockwise rreth ishullit, destinacionet kryesore për kërkuesit sun-notuar-dhe-rërë janë:

  • Staphylos Small plazh me rërë me disa dhoma themelore ndryshimit dhe një bar të vogël rostiçeri. Mund të jetë e mbushur me njerëz.
  • Agnondas plazh të vogël, nuk janë zhvilluar shumë, me një vendbanim të vogël me dyqane etj
  • Limnonari Me Milia, plazhi më të mirë në ishull. Get off autobus në Agnondas dhe të ecin përgjatë rrugës përmes Agnondas në të njëjtin drejtim autobusi ishte duke shkuar për rreth dhjetë minuta derisa ju lexoni fundin e një kthesë formë u-je, ku ka shenja të shquar duke vënë në dukje rrugën për Limnonari. Rreth njëzet minuta ecin në këtë rrugë qëndron Limnonari; ju nuk do të shihni në plazh derisa ju jeni pothuajse atje. Limnonari nuk është zhvilluar shumë, por ka një Taverna shumë bazë.
  • Panormos Një plazh i shkëlqyer zhavorr dhe më të ndërtuar-up e vendpushimet plazh të ishullit, me taverna të shumta dhe hotelet.
  • Milia plazh me guralecë të shkëlqyer me një bar plazhi dhe disa taverna të thjeshta dhe hotelet.

Ishulli ka më shumë se 360 kishat dhe chapels. Shumica janë të mbyllura nëpër vite me përjashtim ditën e festës së cilit apo çfarëdo kisha ka qenë i dedikuar. Shumica janë ndërtuar privatisht. Struktura e vjetër ekzistuese kishtar është bazilika e Agios Athanasios ndërtuar në shekullin 11th dhe gjendet në zonën e Kastro.

Muzeu Folklor i Skopelos është vendosur në një ndërtesë tradicionale, dhuruar Komunës së Skopelos nga familja Nickolaides, Muzeu i Artit Folklorik është ekspozuar një pjesë e punë dore mirën e bërë gjatë pjesës së dytë të 19th dhe nëpër shumicën e shekujve 20th.


Më të mirë në dispozicion trageteve Skopelos garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Skopelos Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Skopelos. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Skopelos, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Skopelos traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Skopelos makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Skopelos tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Skopelos jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Skopelos në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Skopelos dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel