Spetses Ferry

Spetses pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Spetses pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Spetses në Ermioni, Hidra, Poros, Pire dhe Porto Heli.

Krahaso gjithë në dispozicion Spetses çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Spetses makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Spetses, Ermioni, Hidra, Poros, Pire dhe Porto Elit me tragete helen SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Spetses Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Spetses Ferry
me helene SEAWAYS për anijet me vela nga Spetses në Ermioni, Hidra, Poros, Pire dhe Porto Heli online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Spetses pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Spetses biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

More About Spetses

Spetses është një ishull i vogël pishe pyllëzuar që ka provuar të jetë e preferuar për turistët angleze për shumë vite. Kjo mund të arrihet me anë të trageteve të përditshme nga porti athinas e Pireut, ose duke marrë një taksi uji nga fshati fqinj i Kosta në kontinent greke. Nuk është për momentin një ndalim të kufizuar në përdorimin e makinave private në ishull.

Qyteti Spetses, ndonjëherë i quajtur Dapia me emrin e portit të saj, është e vetmja zgjidhje e konsiderueshme në ishull. Me mungesën e makinave motorike private, qyteti Kullon një atmosferë më të relaksuar se sa mund të gjenden në shumë ishuj të tjerë. Kuaj dhe kurthe që të drejtuar mbrapa dhe me radhë përgjatë pjesën e përparme të ujit shton vetëm ndjenjën se kjo mund të jetë një vend i mirë për të thjesht të hedhur prapa dhe relaksohuni.

Përveç nga sheshi kryesor, ajo është, në shumë mënyra jo prettiest e qyteteve greke, por ajo ende pret shumë pallate të bukura të vjetra. Rreth të portit të vjetër mund të gjenden edhe përzierje e zakonshme e taverna dhe bare, por turistik është gjithashtu shumë popullor me disa nga më të mirë për të bërë athinasit të cilët zotërojnë vila në ishull, çmimet mund të jetë më i lartë se normalisht ju do të presin që të paguajnë në ishullin grek mesatare.

Spetses Ferry Port
Getting në Spetses

Metodë e preferuar e udhëtimit nga Athina në Spetses është nga deti nga porti i Pireut. Në sezonin e lartë disa pasagjerëve, vetëm hydrofoils dhe catamarans e helene SEAWAYS largohet portin e Pireut në ditë, duke e quajtur në ishujt e Poros, Hidra dhe Spetses, si dhe portet kontinentale e Ermioni dhe Porto Elit në Peloponez. Varësisht nga portet e thirrjes, kohëzgjatja udhëtim nga Pire të Spetses është në mes 1 orë 45 minuta dhe orë 3 15 minuta. bileta pasagjerëve të kushtojë € 35 një mënyrë.

Lidhjet e përditshme traget Spetses në Pire (4,5hours) nëpërmjet Hidra (1 orë), Poros (orë 2) dhe Aegina (orë 3). Në verë, taksi-anije arrijnë Kosta në të Peloponezit në 10 minuta. Një traget ndikon edhe të njëjtin udhëtim çdo ditë në 7.15 mëngjesit, 10 mëngjesit, 1 pm dhe 4. 30 pm.

Nëntë ditore Flying Dolphins (anijet Hydrofoil) Spetses Lidhje të Pireut (orë 2,5), nëpërmjet Hidra (30 minuta) dhe Poros (70 minuta). Në sezonin e lartë (nga korriku e deri në fillim të shtatorit), shërbime ditore janë duke operuar për Leonidio (1 orë) dhe Monemvasia (1,5 orë) në Peloponez. Winter sheh një reduktim të madh në shërbim, me vetëm katër hydrofoils përditshme. Këto janë subjekt i anullime kur koha kthehet e keqe.

Vetëm traget rregullt mbart motoēikletat dhe bikes për Spetses. makina private nuk lejohen zyrtarisht në ishull.

Për të bërë në Spetses

Festimet e Panaghia Armata janë nxjerrë në pah të sezonit veror në Spetses, duke tërhequr sa më shumë vizitorë 40,000, dhe duke arritur kulmin me ri-enectment e një beteje 1822 detare midis forcave greke dhe Armada turke. Shfaqja përfshin një sulm në anije turke me një grek zjarr-anije, e cila përcakton off një shfaqje interesante të fishekzjarreve në port e Spetses qytetit. Të javë gjatë festimeve të kulmojë në fundjavë e dytë të shtatorit të çdo viti, dhe gjithashtu të përfshijë koncerte dhe ngjarje të tjera kulturore. Një masë e veçantë të mbajtur në kishën e Panaghia Armata në portin e vjetër, si dhe në Agios Nikolaos, metropol i ishullit.

Pashkë është gjithashtu një kohë shumë e famshme për të vizituar ishullin. Traditat Java e Shenjtë janë kaluar me dashuri nga brezi në brez, me pikat kryesore të qenit në masë e mirë e premte, ku processions varrimit nga të gjitha famullitë konvergojnë në Spetses qytetit për një masë përfundimtare të hapur, dhe në mesnatë festimet shtunë e Ringjalljes me fishekzjarre ( para se të kthehet në shtëpi të gjithë për festën tradicionale që shënon fundin e një 40-ditën e agjërimit). Akomodimi gjatë fundjavës të Pashkëve dhe Armata mund të jetë e pamundur për të gjetur, nëse rezervuar edhe më parë.

Pallate në rrugën për në portin e vjetër

Lighthouse në këmbë Old Harbour headlandA në liman e Vjetër është konsideruar si një domosdoshmëri për vizitorët në ishull. Rruga bregdetare është e mbyllur për automjetet në mbrëmje gjatë sezonit të verës, duke e bërë atë një shëtitje të këndshme të gjithë rrugën nga Spetses qytetit, e kaluara disa pallate më spektakolare, dhe mbi të marinë me të gjitha jahte luksoze dhe Cruisers të kalojnë pushimet pasura athinasit, të gjitha mënyra për të churche pak e Panaghia Armata dhe Lighhouse - një nga të parët që do të ndërtohet në Greqi, në 1837, dhe ende në përdorim. Në një ritëm me nge shëtitje nga porti i ri Dapia në qendër të qytetit në liman e Vjetër nuk duhet të marrë më shumë gjysmë ore çdo mënyrë. Kafene, bare dhe restorante me bollëk në liman e Vjetër.


plazhet

Disa nga plazhet më të mira mund të arrihet me anë të anijeve që largohen port çdo mëngjes gjatë sezonit të festave.

Plazhi më i mirë në ishull është zakonisht konsiderohet të jetë Agia Anargiri në anën e kundërt të ishullit nga qyteti kryesor, këtu ka disa taverna të mira, dhe watersports në sezonin e lartë. Hyrja Sea në plazhet më të njohura të ishullit Bekiris CaveThe janë Aghioi Anargyroi dhe Aghia Paraskevi, në anën perëndimore të ishullit. Një autobus dhe anije turistike të drejtuar çdo ditë nga Spetses qytetit gjatë sezonit të verës. Një pranueshme, nëse disi turistike, restorant të vetë-shërbimit vepron në sezonin në Aghioi Anargyroi.

Shpella Bekiris në Aghioi Anargyroi, e plotësuar me plazhin e tij me rërë, është një duhet-shih. Qasja është rrugë tokësore nga buzë veriore të plazhit Aghioi Anargyroi, ose ndryshe ju mund të notosh brenda përmes një hapje shumë të ulët. Shpella ka shërbyer si një strofull për gra dhe fëmijë, gjatë sulmeve turke në ishull.

Shumë piktoresk Zogeria Beach, në buzë veriore të ishullit, është shërbyer edhe me anije turistike nga ishulli dhe të krenohet me një restorant, duke shërbyer specialitet e saj të pulave në salcë domate me spageti ose patate të skuqura.

Plazhet e tjera në ishull, të tilla si Xylokeriza, Ligoneri dhe Vrellos janë të arritshëm vetëm nga transporti private (motorrë ose biçikleta) ose me taksi shumë të shtrenjta detit.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Spetses garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Spetses Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion helen SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Spetses. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Spetses, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Spetses traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Spetses makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Spetses tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Spetses jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Spetses në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Spetses dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel