Split Ferry

Passenger Split dhe Car Tragete

Çmimet pasagjerëve Split dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Spliti në Ankona, Dubrovnik, Korcula, Pescara, Spalato, Rijeka dhe Sobra.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave Split trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Split makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Spliti, Ankona, Dubrovnik, Korcula, Pescara, Spalato, Rijeka dhe Sobra me Jadrolinija Ferry, Blue Line Tragete ose tragete SNAV online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Split Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Split Ferry
me Jadrolinija Ferry, Blue Line Tragete ose SNAV për anijet me vela nga Spliti në Ankona, Dubrovnik, Korcula, Pescara, Spalato, Rijeka dhe Sobra në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Split pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një biletë traget çmim Split dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Split

Split është një nga më të madhe përmend në Kroaci, dhe është qyteti më i madh në bregdetin e Adriatikut Croatia

Si qyteti më i madh kroat në bregdetin e Adriatikut dhe një qendër e madhe e transportit, Split ( 'Spalato "në italisht) është më e emocionuese se të relaksuar. Me një port i madh dërguar tragetet për të ishujve dalmat dhe më gjerë, Split është një ndalesë pothuajse e detyrueshme për një vizitë dalmat.

Edhe pse rrethuar me apartament-bllok strehimin e shëmtisë mashtruese, Pallati i shquar Dioklecianit (një e Trashëgimisë Botërore) i bën një vizitë në qytet më shumë se i vlefshëm.

Jadrolinija Ferries merret me të gjitha shërbimet e brendshme traget makinë që largohen nga portet e gjithë terminalit të trageteve në mes të Ancona, Split dhe Hvar kurse dhe SNAV ka një lidhje me katër orë në Ankona dhe Pescara.

Split Tragete

Në qendër të qytetit, brenda mureve të lashta të Pallati i Dioklecianit, ngrihet katedrale madhështore rrethuar nga një lëmsh ​​të rrugëve të mermerit që përmbajnë dyqane dhe biznese. I tërë fund perëndimore të qytetit është një, park madhe pyllëzuar malor me plazhet më poshtë dhe rrugët e mësipërme. Një shëtitore rinovuar limanit të veshur me kafene e bën për një shëtitje të këndshme, dhe malet e larta bregdetare të vendosur kundër Adriatikut blu të sigurojë një kornizë të mrekullueshëm, më të mirë vlerësuar prijës tuaj traget në ose jashtë portit.

E rritjes së interesit të turistëve është qyteti i Splitit vetë me monumentale e saj. Palace 1,700 vjeçar Dioklecianit -Një monument unik, ndër të tjera, nga fakti se jeta vazhdon për të shkuar në brenda mureve të saj. Ajo ka qenë që 1979 në listën e trashëgimisë botërore të UNESCO-s, dhe është menduar të jetë shembulli më i mirë-ruajtur e periudhës antikitetit pallatet perandorake. Nuk ka periudhë antikitetit rezidencat perandorake të tjera, të ndërtuara para ose pas pallatit Dioklecianit në Split, të cilat kanë ruajtur formën e tyre origjinale në këtë masë.

Pamja më e rëndësishme në Split është Pallati i Dioklecianit. Diokletian Palace në Split është një strukturë unike nga Later Perandorisë Romake nga Michael Greenhalgh - Qyteti i Spalato, që do të thotë "pallat të vogël", u themelua nga Dioklecianit perandorit; ai ka bërë atë vetë banesën e tij, dhe ndërtuar brenda saj një fushë dhe një pallat, shumica pjesë e të cilit ka qenë e shkatërruar. Por disa gjëra të mbeten në këtë ditë, për shembull vendbanimin ipeshkvor të qytetit dhe kisha e Shën Domnus, në të cilën vetë St Domnus qëndron, dhe e cila ishte vendi i prehjes së të njëjtën perandorit Dioklecianit. Nën të janë arching vaults, dhe për të mbuluar mbi qytetin të gjithë, dhe për të ndërtuar pallatin e tij dhe të gjitha lagjet e jetesës në këtë qytet në krye të atyre vaults, të cilat kanë qenë burgje, në të cilën ai mizorisht mbyllur shenjtorët të cilët ai i përvuajtur. .. Lexo më shumë

Split Museums:

Muzeu Arkeologjik i Splitit - Kroacia
Muzeu i Monumenteve Arkeologjike kroate
SPLIT - Muzeu i Splitit qytetit
Split Muzeu Etnografik
Thesari i Katedrales Split
Mbledhja e Manastirin françeskan Në Poljud - Split
Split Gallery Art

Së bashku me Vera në Split (Festival Split), Një ngjarje e njohur kulturore, ka një numër në rritje të ngjarjeve të reja në Split që tërheqin turistët në këtë qytet tërheqës dhe përmbajtje të mbushura. Summer në Split sigurisht që qëndron jashtë në mesin e ngjarjeve kulturore të cilat janë bashkuar me të reja: Festivali Busker, programi koncert në bodrume Dioklecianit, ndryshimi i Gardës në Peristilio me paraqitjen e Dioklecianit, netët e Dioklecianit dhe shumë më tepër .

E gjithë kjo është pasuar nga një rritje në ofertën e industrisë hotel dhe mikpritjen që e bën një qëndrim në Split dhe shijuar përmbajtjen e saj një eksperiencë interesante dhe të këndshëm.

 


Më të mirë në dispozicion Split traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Split Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Jadrolinija Ferry, Blue Line Tragete ose SNAV pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Spliti. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve të Splitit, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Split traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin e makinave dhe pasagjerëve bileta trageti Split ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Split tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Split jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Spliti në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Split dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel