St Malo Ferry

St Malo pasagjerëve dhe Car Tragete

St Malo çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Shën Malo në Guernsey, Jersey, Plymouth, Poole, Weymouth dhe Portsmouth.

Krahaso gjithë St Malo çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e disponueshme e lirë St Malo makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Shën Malo, Guernsey, Jersey, Plymouth, Poole, Weymouth dhe Portsmouth me kondor ose Brittany tragete trageteve online me çast konfirmim.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

St Malo Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book St Malo Ferry
me kondor Anijet apo Brittany Anijet për anijet me vela nga Shën Malo në Guernsey, Jersey, Plymouth, Poole, Weymouth dhe Portsmouth internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj St Malo pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një St Malo traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Shën Malo

St-Malo është vendi më i vizituar në Brittany. Kjo është për shkak të dy statusit të saj si një qytet të rrethuar me mure të mrekullueshëm dhe fakti se ajo është një nga portet kryesore traget në këtë pjesë të Francës.

Nëse vizituar qytetin për një fundjavë të gjatë, ose vetëm duke kaluar nëpër, si pjesë e një udhëtimi të gjatë në Brittany, ka mundësi të ndryshme për të udhëtuar në St-Malo nga të cilat më të njohura është me traget nga bregdetit në jug të Britanisë apo Ishujt Channel.

Port traget St Malo ndodhet rreth 300 m në jug të mureve Citadel dhe rreth një gjysmë kilometër nga porta kryesore në Porte St-Vincent.

St-Malo është konsideruar nga shumë njerëz të jetë porti më tërheqës kanal në Francë dhe rrugët e tij me kalldrëm janë të mbushur me hotele, restorante, bare dhe dyqane.

Qyteti antik me mure të St-Malo është jashtëzakonisht popullor me vizitorë nga e gjithë Europa dhe në veçanti në Mbretërinë e Bashkuar. Për disa kjo paraqet fillimin apo fundin e një pushimi në Brittany nëpërmjet terminalit të trageteve St-Malo, ndërsa për të tjerët kjo port historike / Turistik është destinacioni i tyre kryesor.

St Malo Ferry Port

Mur dhe ndërtuar me të njëjtën gri guri granit si Mont St-Michel, ST-Malo ishte fillimisht në Mesjetë një ishull i fortifikuar në gojën e Rance, kontrollin jo vetëm grykëderdhjen por detin e hapur përtej. Kep fort i Alet, në jug të qendrës moderne në atë që është tani qarkut St-Servan, urdhëroi qasjet në Rance edhe para romakët, por modern St-Malo gjurmon origjinën e tij për një zgjidhje monastike themeluar nga shenjtorëve Aaronit dhe Brendan në fillim shekulli i gjashtë. Në shekujt e mëvonshëm u bë e njohur si shtëpia e një race të zjarrtë të pirate-marinarët, të cilët ishin kurrë nuk mjaft nën kontrollin e askujt, por e tyre; për katër vjet nga 1590, St-Malo edhe e shpalli veten të jetë një republikë e pavarur. Të Corsaires e St-Malo jo të detyruar vetëm anijet angleze duke kaluar deri Channel për të paguar haraç, por edhe të sjellë pasuri nga më larg. Jacques Cartier, i cili kolonizuar Kanada, jetuar në dhe lundroi nga St-Malo, ashtu si edhe kolonistët e parë për të zgjidhur Falklands - kështu emrin argjentinas Ishujt ', Las Malvinas, nga Malouins franceze.

Tani bashkangjitur në mënyrë të pandarë në kontinent, St-Malo është vendi më i vizituar në Brittany, falë më shumë për Citadelle e saj të shkëlqyer të vjetër se sa me terminalin e trageteve që është tucked në port pas. Nga jashtë mureve, ansambli i denjë i qytetit të vjetër mund të duket i ashpër dhe ndalimit, por duke kaluar nëpër në rrugë brenda mureve të ju sjell në një qytet të zënë, të gjallë dhe shumë Characterful, mbushur me hotele, restorante, bare dhe dyqane. Edhe pse turmat e verës mund të jetë shtypës, një shëtitje në majë ramparts duhet të rivendosur ekuilibrin tuaj, dhe prania e madhe, plazhet e pastra të drejtë në pragun e qytetit është një bonus i madh në qoftë se ju jeni të udhëtojnë me fëmijët në tërheqje. Pasur nevojë të shpenzojë një natë këtu para ose pas kalimit të trageteve është një kënaqësi pozitiv - për aq kohë sa ju të marrë mundimin për të rezervoj strehim paraprakisht.

Për shkak të kufizimeve të hapësirës, ​​ndërtesat brenda mureve të priren të jenë më të larta rritje se ju mund të presim. Ancient si ata duken, ato janë rindërtuar pothuajse tërësisht; pas dy-javor bombardimet që detyroi dorëzimin gjerman në 1944, tetëdhjetë për qind e qytetit duhej të dashuri dhe pikërisht rindërtuar, gur pas guri. Nën qiell gri, korsi të ngushta mund të duket e zymtë, edhe zymtë, por në verë të lartë, ose në perëndim të diellit ata të bëhen të lehta dhe gati joreale. Në çdo rast, ju gjithmonë mund të sipërfaqe mbi kullë - ngritur për herë të parë në shekullin e katërmbëdhjetë - të gëzojnë pikëpamjet e mrekullueshme, të gjithë-raundin.

Argetime Visitor në Shën Malo

Përveç Grande Porte shquar, porta kryesore e Citadelle është Porte St-Vincent. Në të djathtë është kalaja e qytetit, e cila pret Musee de la Ville (prill-shtator të përditshme 10am-12.30pm & 2-6pm; Oct-mars çdo ditë përveç Mon 10am-mesditë & 2-6pm; € 4.40). Muzeu është diçka e një himn të falënderim të "prosperitetit jashtëzakonshëm" gëzuar nga St-Malo gjatë ditëve të tij të piraterisë, kolonializmit dhe tregtimin e skllevërve. Ngjitje hapat 169 e kështjellës vazhdojnë, ju të kalojë një përzierje interesante e harta, diagrame dhe ekspozitave - trishtues ftesa nga pushtimi nazist, llogaritë e "makinës ferrit" i përdorur nga anglezët për të hedhur në erë portin në 1693 dhe të egër katër faqesh dhëmbë Chausse-Trappes (një lloj version të hershëm të tela me gjemba), hedhur nga piratët në kuvertën e anijeve u hipi për të bllokoj ekipet e tyre.

Ju mund të kalojë nën ramparts në disa pika për të arritur në breg të hapur, ku një plazh i madh shtrihet larg në lindje përtej vend s'të turistik-periferi të Paramé. Kur batica është e ulët, është e sigurt të ecin jashtë në ishullin e vogël e Grand-të - ecin është kaq popullore që ndonjëherë edhe ju duhet të radhë për të marrë mbi rrugë e shtruar të shkurtër. Paralajmërimet solemne janë postuar nga rreziqet e duke u përpjekur për t'u kthyer nga ishulli kur batica është rritur shumë larg - në qoftë se ju jeni të zënë atje, nuk keni për të qëndruar. ishull "pamje" është varri i shkrimtarit-politikan të shekullit të nëntëmbëdhjetë Chateaubriand (1768-1848), i cili u përshkrua nga Marksi si "mishërim më klasik të vanité franceze ... thellėsia rreme, ekzagjerim bizantine, coquetry emocionale ... a nuk mishmash e gënjeshtrës -Para-shihet ".

Rrethi St-Servan, brenda ecin distanca përgjatë Corniche jug të Citadelle, ishte zgjidhje origjinale e qytetit, konvertuar në krishterim nga St Malou (ose Maclou) në shekullin e gjashtë; më vonë, në shekullin e dymbëdhjetë, Banorët u transferua në ishullin pathyeshëm quajtur tani St-Malo. St-Servan kthesa rrumbullakët disa inlets të vogla dhe plazhe të përballen me lumin. Është e dominuar nga dalluese Tour Solidor, i cili përbëhet nga tre kulla të lidhura ndërtuar në 1382, dhe në seksion kryq duket vetëm si një ACE e klubeve. njohur fillimisht në Breton si Steir Dorit, ose "porta të lumit", ajo tani ka një muze të anijeve aeroplan Cape Horn, të hapur për nëntëdhjetë minuta vizita të udhëhequra (prill-shtator përditshme 10am-mesditë & 2-6pm; Oct- përditshme March përveç Mon 10am-mesditë & 2-6pm; € 4.50). Shumica e hulumtuesit të madh evropiane e Paqësorit janë të mbuluara, nga Magellan tutje, por natyrisht theksi vihet në heronj franceze si Bougainville, i cili ishte përgjegjës për përhapjen e bimëve me ngjyra të ndezura Bougainvillea rreth globit. Tours të arrijë kulmin me një pamje të shkëlqyer nga ramparts larti.

Në qoftë se ju ndiqni rrugën kryesore për shkak jug nga St-Servan, duke injoruar shenjat për breshëri de la Rance - ose të marrë #5 autobus nga Gare SNCF - ju do të vijnë në Akuariumi Grand, në një rrethrrotullim të lartë mbi qytet (e përditshme: prill-qershor dhe shtator-10am 7pm; korrik 9.30am-8pm; gusht 9.30am-10pm; Oct-mars 10am-6.30pm - vini re se këto orë janë të ndryshueshme; € 12, nën-18s € 9, tel 02.99.21.19.07, www.aquarium-st -malo.com). Akuariumi postmodern në vetvete mund të jetë pak bewildering në fillim, por një herë ju merrni ul receptorin e telefonit të tij është një vend i këndshëm ku ju mund të mësoni fakte interesante rreth monsters rrëshqitës të humnerës ose thjesht të tërheqë fytyra mbrapa me ta. tetë tanke e saj të dallueshme peshku përfshijnë një formë në mënyrë që vizitorët të qëndrojnë në vrimë në mes, si rrotullohet morie peshk rreth tyre. St-Malo në fakt ka një akuariumi, logjikisht të mjaftueshëm të quajtur Petit Aquarium, i vendosur në muret e qytetit të vjetër, por kjo është shumë më superior.

Për pazar minutën e fundit, citadelle St-Malo përmban një specialistë pak, por blerja në çdo sasi është bërë e mirë në supermarket Carrefour, pranë Akuariumi në periferi jugore të qytetit. Ka tregje në të dy St-Malo (intra-muros) dhe St-Servan të martën dhe të premten, dhe në Paramé të mërkurën dhe të shtunave.

 


Më të mirë në dispozicion St Malo traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee St Malo Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Condor ose Brittany anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Shën Malo. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj St Malo traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse St Malo biletë traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin St Malo makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me St Malo tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë St Malo jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Shën Malo në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Shën Malo dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel