St Margarets Hope Ferry

Passenger St Margarets Hope dhe Car Tragete

St Margarets Hope çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Shën Margarets Shpresë për gushë Bay.

Krahaso gjithë St Margarets Hope në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion St Margarets Hope makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Shën Margarets Shpresës, gushë Bay me tragete Pentland Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Shën Margarets Hope Ferries
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book St Margarets Hope Ferry
me PENTLAND Ferry Line për anijet me vela nga Shën Margarets Shpresë për gushë Bay në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur St Margarets Hope biletën tuaj pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një St Margarets Hope çmim biletë trageteve dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About St Margarets Shpresës

Hope St Margaret është zgjidhje e tretë më e madhe në Orkney dhe të ulet në krye të një gji strehuar në fund veriore të South Ronaldsay. Fshati është bërë një vend i zënë se ajo përdoret për të ndjekur hapjen e një lidhje traget makinë në gushë Bay pranë Gjoni o 'dridhë i zhveshur nga PENTLAND Anijet.

Hope St Margaret është qyteti kryesor në South Ronaldsay, të afërt Orkney Island në kontinent Skoci, i vendosur rreth gjashtë milje nëpër Pentland Firth kundërta John O dridhë i zhveshur.

tragete PENTLAND të veprojë në të gjithë Firth nga CAITHNESS në portin në Shpresës Shën Margaret, duke sjellë një bollëk të vizitorëve në qytetin e lashtë.

Margarets St Hope është një ideal popullor destinacion turistik për entuziastët e natyrës, rrethoresh, çiklistët dhe zhytësit. Ka dyqane dhe pajisje, duke fituar çmimin restorante dhe strehim të ndryshme pushime për të zgjedhur nga, duke përfshirë B & B-së, cottages vetë-furnizim ushqimi dhe back-Packers hostele.

St Margarets Hope Ferry

Hope St Margaret është i rrethuar me e bukura me rërë të artë plazhet, shkëmbinjtë, lochs, shkëmbinj dhe heathland dhe është e pasur me kafshë të egra dhe deti-shpendëve kolonitë, duke përfshirë puffins, terns, corncrake dhe shumë më tepër. Ujërat e pastra të qarta e Scapa Flow të tërhequr zhytësit për të parë jetën detare duke përfshirë vula, balena, delfinë dhe porpoises dhe për të shqyrtuar anije-rrënojave të flotës gjermane prishur në 1919 dhe "blockships" të tjera fundosur.

Nuk janë kafshë të egra dhe të historisë turne me këmbë, anije, autobus, biçikletë dhe Land-Rover, peshkimi është në dispozicion ose off barrierat ose duke marrë një varkë. Atraksione të tjera përfshijnë Orkney Detare Life Aquarium, seminar dhe papafingo galerinë 'shitjes në shtëpi i bërë trikotazh dhe Orkney zejtari dhe Hoxa Sixhade Galeria me tapestries dorë të endura hollësi jetën dhe peisazhet e Orkney.

Tërheqjet në St Margarets Hope & Orkney Islands

Rritja e fshatit borxh shumë për krijimin e një peshkimit harengë këtu në 1800s hershme, dhe kjo është konsoliduar nëpërmjet zhvillimit të një baze detare në Scapa Flow gjatë dy luftërave botërore. Peshkimi është zvogëluar në rëndësi, por port, kantier detar dhe slipway zonat mbetet shumë aktive, edhe kur traget nuk është berthed.

Muzeu Orkney
Muzeu Orkney karakteristika Pre-historike dhe Viking Orkney në një prej ekraneve mirën Skocisë, në shtëpi të qytetit dhe kopshte të një Laird Orkney.

Orkney Muzeu Wireless
Ky muze është e specializuar në kohë lufte Orkney dhe relikeve radio vendase.

Maeshowe chambered Cairn
Maes Howe është varri mirën megalitik në Evropën veri-perëndim, me një grumbull gurësh të madh që mbulon një pasazh gur-ndërtuar dhe një dhomë të madhe varrimit me qelizat në mure.

Balfour Kalaja
Balfour Kalaja është përfunduar në 1848 me rendin e pastaj pronarit, David Balfour, 4th Laird e Balfour dhe Trenabie. Kalaja është thënë për të përfshirë turrets 7, 12 dyert e jashtme, dhoma 52 dhe panes prej qelqi 365.

Stromness Muzeu
Stromness Muzeu është krijuar në 1837 dhe mban kryegjënë Orkney-së Detare, etnografik dhe Historia Natyrore Koleksione.

Corrigall Farm Museum
Përvoja Farm Orkney dhe jetën Folklorik në muzetë e fermave Kirkbuster dhe Corrigall. Ndërtesat dhe baza të përfshijë një hambar pune me furrë grurit; zanatet tradicionale dhe blegtorale; kalë tërhequr zbaton dhe makina.

Unaza e Brodgar Stone Circle & Henge
Unaza e lashtë e Brodgar është pjesë e Trashëgimisë Botërore të UNESKO e cila fokusohet në vende të ndryshme neolitike në kontinentale të Orkney.

Skara Brae Village Prehistoric
Skara Brae përmban grupin më të mirë të ruajtura të shtëpive Stone Age në Evropën Perëndimore.

Laidhay Croft Museum
Laidhay Croft është një e lashtë gjatë shtëpi apo stallë-banesa tipike që dikur ishte një tipar i përbashkët i peizazhit skocez rural.

Hope St Margaret Vetë ofron vizitorëve një hap prapa në kohë me rrugët e tij interesante dhe tërheqëse ujore. Ka një numër të gjëra për të bërë në fshat, duke përfshirë edhe një vizitë në Hourston Smiddy Muzeun William festuar rolin e farkëtarit të fshatit në bashkësitë lokale. Ju gjithashtu mund të vizitoni sixhade Galeria Hoxa këtu.

 


në dispozicion St Margarets Hope garancia më e mirë traget çmimin e biletës

Shkarko Guarantee St Margarets Hope Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Pentland Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Shën Margarets Shpresës. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj St Margarets Hope trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë St Margarets Hope biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin St Margarets Hope makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Shën Margarets Hope tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë St Margarets Hope jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Shën Margarets Shpresës në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Shën Margarets Shpresës dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Lindore Evropa, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel