St Petersburg Ferry

St Petersburg pasagjerëve dhe Car Tragete

St Petersburg çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Shën Petersburg në Helsinki, Stokholm dhe Talin.

Krahaso gjithë St Petersburg në dispozicion çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion St Petersburg makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Shën Petersburg, Helsinki, Stokholm dhe Talin me tragete St Peter Line Ferry online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

St Petersburg Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book St Petersburg Ferry
me St Peter Line Ferry për anijet me vela nga Shën Petersburg në Helsinki, Stokholm dhe Talin internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj St Petersburg pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një St Petersburg traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Shën Petersburg

St.Petersburg është e vendosur në bregdetin e Gjirit të Finlandës, në gojën e lumit Neva dhe në më shumë se ishujt 40 në deltën e saj. Rrethinat më të afërt e St.Petersburg janë të vendosur në fushë ngjitur me Neva, dhe përgjatë Gjirit.

Qyteti është km 600 në veriperëndim të Moskës dhe 300 km në lindje të Helsinkit; ajo është e vendosur në gjerësi 60 veri, të njëjtën gjerësi si Stokholm, Oslo dhe Anchorage, Alaska.

Falë pozicionit të saj gjeografik St.Petersburg është i famshëm për e saj të bardhë Nights lezetshëm të cilat fillojnë në fund të majit dhe të fundit për disa ditë 50. Natën e shkurtër është qershor 21 / 22 kur dielli pak zhduket përtej horizontit, dhe madje edhe yjet ndritura nuk janë parë në qiell. Gjatësia maksimale e një ditë vere është 18 orë 45 min.

I ndodhur në Detin Baltik, qyteti ka një vend të favorshme gjeopolitike. Si një port detar që ka qasje në Detin e Veriut dhe Oqeani Atlantik. Për këtë arsye ajo luan një rol të rëndësishëm në zbatimin e eksportit dhe importit transaksionet e kryera me përdorimin e transportit detar.

anijet e shumta lënë St Petersburg për Suedi, Gjermani dhe Finlandë. Ekziston edhe një traget për në Talin, Estoni. Udhëtimet marrë rreth orë 14; kabina brenda natës janë në dispozicion. Tragete lënë nga pasagjerëve Detit Ship Terminal në Vasilyevsky Island.

St Petersbeurg Ferry Terminal

transportin lokal

Shërbimi i rregullt i distancave të gjata është një tren i shpejtë. Ajo ndalet më shpesh se treni tipike ndërqytetor në Perëndim dhe rrallë merr shpejtësi të mjaftueshme për të meritojnë etiketën 'të shpejtë'. Të huajt prenotim bileta hekurudhore nëpërmjet agjencive zakonisht janë vënë në një tren skory.

Në përgjithësi, trenat më të mira skory kanë makina të pastër, shoqëruesit më të sjellshëm dhe shumë më tepër të përshtatshëm orë mbërritjes / nisjes; ata nganjëherë gjithashtu kanë më pak ndalesa, më shumë strehim 1st në klasë apo restorante funksionale.

Një tren pasagjerësh është një tren ndërqytetor-ndalimin, gjendet kryesisht në rrugët e 1000km ose më pak. Këto mund të marrë një kohë të gjatë jashtėzakonisht si ata Clank dhe baltë nga një qytet i vogël në tjetrin.

Kur të marrë trenat nga Shën Petersburg, vini re dallimin në mes të distancave të gjata dhe trena 'periferike'. trenat e distancave të gjata të drejtuar në vende të paktën tre ose katër orë jashtë qytetit, me ndalesa të kufizuara dhe një varg të klasave të akomodimit. trenat periferike, të njohur si poezda prigorodnye apo elektrichky, drejtuar për të brenda vetëm 100km ose 200km të qytetit, të ndaluar pothuajse kudo, dhe të ketë një klasë të vetme të vendeve të vështirë stol. Ju thjesht blerë biletën tuaj para se treni niset, dhe nuk ka asnjë kufizim të kapaciteteve - kështu që ju mund të duhet të qëndrojnë një pjesë të rrugës.

Shumica e stacioneve kanë një sallë të veçantë biletë për trenat periferike, zakonisht i quajtur Prigorodny Zal dhe shpesh tucked larg në anën apo e pasme të ndërtesës stacionit. trenat periferike janë të shënuara zakonisht në oraret veçanta, dhe mund të largohet nga një grup të veçantë të platformave.

Stacioni kryesor i autobusit i qytetit është Avtovokzal, një kohët e fundit rimodeluar ndërtuar pak nga qendra e qytetit. shërbimet e brendshme dhe ndërkombëtare të largohet nga këtu. Vini re se autobusë në Moskë janë të gjithë në rrugën për diku tjetër, që do të thotë se ju do të jetë i rënë jashtë në Moskë periferinë veriore të Khimki. Ajo është shumë më i përshtatshëm për të marrë tren. Në çdo rast, ajo është e rekomanduar për të blerë bileta autobus më parë, sidomos për udhëtime të distancave të gjata.

kulturë

St Petersburg ka qenë gjithmonë një qytet i ideve. Petersburgers nxiti Revolucionin rus, duke nisur 70 viteve të sundimit komunist. Dhe kjo ishte St Petersburg që inkurajoi demokracinë kur batica filloi të ndryshojë.

Në ditët e sotme, qytetarët e këtij qytetit janë thyer barrierat e brezave të kaluar dhe eksploruar ide të reja, duke hetuar mundësitë e konsumizmit, krijimtarisë dhe karrierën. Kjo është jo vetëm arkitektura Rastrelli dhe operat Çajkovskit që të tërheq vizitorët, por edhe beatnik grupe, galeritë e artit, Edgy klubet nëntokësore dhe ngrënie kënaqshëm. side bohem St Pete jep një paraqitje e shkurtër në shekullin 21st; dhe (për të marrë hua një slogan komunist) e ardhmja është e ndritshme!

St Petersburg është legjendare për Nights saj e Bardhë: ato ditë të gjata verore kur dielli mezi ulet nën horizont. Revels të fillojë në maj, kur qyteti më në fund dorëzohet për të pranverës dhe parqet janë të mbushura me pemë lulëzuar. Por edhe kur qiejt janë gri dhe toka është e mbuluar me borë, kultura e pasur e Shën Petersburg verbon dhe të mrekullon.

 


Më të mirë në dispozicion St Petersburg trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee St Petersburg Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion St Peter Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Shën Petersburg. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj St Petersburg trageteve, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse St Petersburg biletë traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin St Petersburg makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar konsumatorëve ekipin St Petersburg trageteve kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë St Petersburg jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Shën Petersburg, në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Shën Petersburg dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel