Stari Grad Ferry

Stari Grad pasagjerëve dhe Car Tragete

Stari Grad çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Stari Grad në Ankona, Dubrovnik, Korcula, Pescara, Rijeka dhe Sobra.

Krahaso gjithë Stari Grad çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Stari Grad makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Stari Grad, Ankona, Dubrovnik, Korcula, Pescara, Rijeka dhe Sobra me Jadrolinija Ferry, SNAV apo Blue Line Ferry tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Stari Grad Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Biletat Stari Grad Ferry
me Jadrolinija Ferry, SNAV apo Blue Line Ferry për anijet me vela nga Stari Grad në Ankona, Hvar, Dubrovnik, Korcula, Pescara, Rijeka dhe Sobra në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Stari Grad pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Stari Grad traget çmimin e biletave dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Stari Grad

Stari Grad është një qytet i vogël në anën veriore të ishullit Hvar në Dalmaci, Kroaci. Komuna i saj ka një popullsi prej 2,817 (2001), nga të cilat 1,906 janë në vetë qytetin.

Stari Grad, Fjalë për fjalë Qytetin e Vjetër, është vendi i vendbanimit të vjetër të njeriut në ishull, dhe një nga të parët e të gjithë ishujt e Adriatikut. Kjo u vendos gjatë antikitetit, së pari nga një kulturë autoktone Hvar dhe më vonë nga grekët e lashtë. Në të njëjtin vit - bc 384 kur philoshoper greke Aristotel u lind në Trakia, grekët nga ishulli i Paros në det Agean janë vendosur në qytet në ishullin Hvar, dhe e quajti atë Pharos.

Stari Grad është porti kryesor detar në ishullin Hvar; shumica e vizitorëve të arrijnë këtu nëpërmjet trageteve makinave nga Spliti.

Stari Grad është shumë e bukur dhe të ngrohtë gjatë muajve të verës.

Starigrad Ferry Port
Stari Grad Turizmi

Shumica e njerëzve vetëm të nxitojnë nëpër Stari Grad në rrugën për në Hvar qytetit për shkak Stari Grad është afër stacionit kryesor të trageteve në Hvar Island. A nuk nxitojnë në mënyrë të shpejtë, ju do të vini re vetëm atë që ju mungon!

Stari Grad ka shumë për të ofruar, sidomos për buffs histori. Curving nëpër një gji të bukur, Stari Grad është një nga qytetet më të vjetra të Kroacisë, që daton në 385BC kur ajo ishte një koloni greke e quajtur Faros. Ju do të shihni emrin në shenjat e rrugëve të panumërta dhe bizneset rreth qytetit. (Shih më shumë në historinë e Hvar Island). Edhe pse nuk ka shumë për buffs plazh, Stari Grad është një vend i qetë me disa pamjeve interesante.

Të ndaluar në në manastir Dominikane, e themeluar në 1482 dhe të dëmtuara nga turqit në 1571. Manastiri ka një bibliotekë të vjetër, arkivat dhe një koleksion arkeologjik. Njoftim pikturë, varrimit të Krishtit nga Tintoreto dhe dy piktura nga Gianbattista Crespi. Mbi altarin kryesor është një kryq i shekullit 17th-. Pranë në kishën e Shën Kollit është një altar prej druri barok me statujat e shenjtorëve gdhendur në shekullin 17th.

Ndërtesa më e shquar në Stari Grad është Tvrdalj, një kështjellë e madhe dhe të ruajtura mirë të fortifikuara herë përkasin poetit shënuar kroat, Petar Hektorovic. Ajo ka një pellg peshk dhe një kullë të shekullit 16th-. Vini re mbishkrimet latine dhe kroate në mure. Në frontin e kështjellës është një statujë e Petar Hektorovic.

Stari Grad është edhe në thelb më e lirë se duke qëndruar në Hvar qytetit, nëse ju zgjidhni strehim privat apo hotele. Hotelet janë të vendosura të gjitha në buzë veriore të qytetit në një kompleks të gjerë me plazhet aty pranë.

Stari Grad është e lidhur me Hvar qytetit nga një rrugë të re dhe një rruge të vjetër. Rruga e vjetër është shumë më piktoreske, por ju do të duhet nerva prej çeliku për të negociuar të kthehet formë u-je malore. Ka edhe transport me autobus në destinacionin tjetër ishull. Stari Grad është dy kilometra nga porti i Stari Grad që merr tragetet shpeshta makinë nga Spliti. Autobusët takohen tragetet më mëngjes nga Spliti. Shih më shumë në marrjen e të Hvar Island dhe për të gjetur rreth Hvar Island.

Informacionit Turistik në Stari Grad
Zyra turistike (tel 021-765 763) është në qendër të qytetit në Riva 2.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Starigrad garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Stari Grad Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Jadrolinija Ferry tonë, SNAV apo Blue Line Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Stari Grad. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Stari Grad, në bord të akomodimit dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë Stari Grad biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Stari Grad makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Starigrad tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Stari Grad jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Stari Grad në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Stari Grad dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore , mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel