Stavanger Ferry

Stavanger pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Stavanger pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Stavanger në HIRTSHALS.

Krahaso gjithë në dispozicion Stavanger çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Stavanger makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Stavanger, HIRTSHALS me tragete Fjordline Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Stavanger Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Stavanger Ferry
me Fjordline Ferry për anijet me vela nga Stavanger në HIRTSHALS online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Stavanger pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Stavanger biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Stavanger

Stavanger është një qytet i vogël me bukuri të madhe. Ka një ambient të përsosur port, historisë dhe kulturës, restorante të shkëlqyer, shumë dyqane dhe strehim të mirë. Në afërsi të maleve, fjords dhe me plazhe me rërë, ajo është edhe kryeqyteti norwegian naftës.

Stavanger është një vend tepër të veçantë për të jetuar apo vizituar. Ajo nuk është si çdo qytet tjetër në Norvegji. Ajo ka bukuri dhe atmosferë miqësore e një qyteti të vogël e kombinuar me pasurinë kulturore dhe objektet e një qyteti të madh. Ka hotele të klasit të parë dhe një zgjidhje të madhe të restorante të shkëlqyera. Port komod ka një ujore piktoreske me ngjyra detare shtëpive dhe një kullë vrojtimi të vjetër. Gamle Stavanger është zgjidhje e madhe e Evropës e vjetër prej druri. Katedralja daton në 1125.

Nuk është vetëm një traget ndërkombëtare rrugë për në dhe nga Stavanger (Rogaland). Kjo është traget fiord Line nga Stavanger në HIRTSHALS në Danimarkë. Për udhëtimin e brendshëm do të gjeni tragetet e makinave lokale në Tau, Bokn dhe Skudeneshavn dhe Kvitsøy. Përveç kësaj ju do të gjeni shpejtësi të lartë dhe catamarans moderne në Bokn, Kopervik, Haugesund, Bergen, Sauda dhe Tau me më shumë sezonal se shërbimet e planifikuara.

Stavanger Ferry Port
Stavanger parë dhe të bëjë

Stinët kontrolluar se çfarë të bëjë në Stavanger. Stavanger ka një klimë detare, me verë të freskët dhe dimër të butë. Summers përmban periudhave të motit të ngrohtë dhe të mirë, edhe pse ata nganjëherë mund të jetë me shi. Winters zakonisht do të thotë më shumë shi se bora Stavanger, edhe pse shkon në male do të sigurojë dëborë.

Stavanger Town Square para kube churchThe Stavanger Oil Muzeu është një ndërtesë shumë interesante me informacione interesante mbi industrinë e naftës të Norvegjisë. Displays e submersibles, pajisjet e shpimit, një platformë të simuluar të naftës, dhe prezantimeve audio-vizuale të bëjë për disa orë të mira. Muzeu caters për të gjitha moshat dhe është 10 hapur: 00-16: 00 (dielat dhe qershor-gusht 10: 00-18: 00).

Muzeu Canning mund të mos duket si vendi më interesant për të vizituar, por kjo është një muze çuditërisht mirë pak me një shumë të duart-në ekspozitave.

Gamle Stavanger (Old Stavanger) është një fetë ruajtur mirë i historisë norvegjeze. Rrugët e vjetra dredha-dredha dhe shtëpitë prej druri janë përfaqësues strehim nga ditët Stavangers si një kapital të canning të Norvegjisë. Shumica e shtëpive në Vjetër Stavanger janë në pronësi private dhe të mbajtur mirë.

Një vend i mirë për një mundësi foto janë tre Shpata (Sverd i Fjell, fjalë për fjalë Sword në Mountain), një monument jashtë qendrës së Stavanger, pos Hafrsfjord. Vetë shpata janë masive dhe në sfond është fiord. Monumenti përkujton betejën e Hafrsfjord në fund 800-së ku Harald Hårfagre mposhti kundërshtimin e tij lindore dhe u bë Mbretin e parë të Norvegjisë.

skulptura - Në 2000 instalimin celular tjetër Place nga skulptori britanik Anthony Gormley ishte vendosur në dhe jashtë plazh Sola. Disa vjet më vonë një instalim Column ri dhe i përhershëm Broken [11], nga i njëjti artist, ishte vendosur në vende të ndryshme përreth në qendër të Stavanger.

Rogaland Kunstmuseum (Muze arti) është në Mosvatnet Lake, vetëm 2 km nga qendra e qytetit. Muzeu ka një ekspozitë të përhershme të artit norvegjez dhe një ekspozitë rradhës që është ndonjëherë mjaft spektakolare. Të jetë i sigurt për të parë pikturat Lars Hertervig; ju do të shihni peizazhin e ishujve në veri të Stavanger reflektohet në punën e tij.

Stavanger cathedral (stilin romane nga rreth 1125, me shtesa të mëvonshme gothic) është katedralja më e mirë të ruajtura mesjetare në Norvegji dhe me vlerë edhe një vizitë. redaktoj

Hiking dhe ngjitje rreth Stavanger është mënyra më e mirë për të parë peizazhin fantastike. Shumë nga shtigje janë shënuar nga ana e Turistforetning me gurë duke pasur një "T" të kuqe. Turistforening hyttes (kabina) të sigurojë strehim të thjeshtë në male. Gjithashtu bikes mal mund të punësohen dhe të merren në shtigje.

Solastranden (Sola Beach) është një plazh të gjatë me rërë nga aeroporti. Ajo është shumë popullor në verë dhe lejon për disa valëve të vogla për surfing. Përgjatë plazhit, në dunat, janë mbetjet e mbrojtjes nga pushtimi 1940-45. Tjera plazhet më pak të populluara janë të gjitha përgjatë bregdetit, edhe pse ata janë nganjëherë të vështirë për të gjetur.

Ice patinazhi në Stokkavannet - Në thellësitë e dimrit qeveria teston akull mbi liqenet e saj. Pasi fjala zyrtare është dhënë shumë norvegjezët do të drejtojë për liqeni më i madh, Stokkavannet. Liqeni vetë është e vendosur në afërsi të Madla rreth 20 udhëtim minuta me autobus jashtë Stavanger. Nëse akulli nuk do të jetë e sigurt, dhe ju keni një detyrim për të skate, një tjetër opsion është për të vizituar Siddishallen, një shtëpie akull-shesh patinazhi.

Transporti publik në Stavanger është kryesisht me autobus dhe punon pa probleme. Një biletë e vetme do të kushtojë kr 26-71 varësi të se sa zonat e ju e udhëtimit, edhe pse ajo mund të përdoret përsëri brenda zonës së fundit brenda një afati të caktuar kohor. Një alternativë më të mirë mund të jetë për të blerë një ditë-abone për 76 kr, e cila mund të përdoret pakufizuar deri në mesnatë. Përveç kësaj, ju mund të blini të kalojë 3-ditore e cila kushton kr 126. Një dhe dy javë kalon janë gjithashtu në dispozicion. Autobusët në qendër të qytetit mund të jetë kapur në terminalin kryesor të autobusëve dhe në ndalesa rreth liqenit të qytetit, Breiavannet. Autobus transferim aeroport është shumë e shtrenjtë (kr 95 një mënyrë, kr 150 kthimi) dhe në qoftë se po shkon në një vend jashtë qendrës mund të jetë më i vlefshëm për të marrë një taksi. Megjithatë, në ditët e punës autobus nr. 9 i cili udhëton gjysmë orë në mes të aeroportit dhe në qendër të qytetit, është një alternativë shumë më të lirë se autobusi me anije aeroport (kr 31 një-mënyrë) në qoftë se të kesh vetëm një pjesë e bagazheve. Autobusët janë moderne dhe më kanë fushat për karrige me rrota dhe qerre fëmijë.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Stavanger garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Stavanger Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Fjordline Trageteve të pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Stavanger. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Stavanger, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Stavanger traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Stavanger makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Stavanger tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Stavanger jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Stavanger në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Stavanger dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel