Stockholm Ferry

Stockholm pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Stockholm pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Stokholm në Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Riga, Shën Petersburg, Turku dhe Talin.

Krahaso gjithë Stockholm çmimet e biletave në dispozicion trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Stokholmit makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Stokholm, Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Riga, Shën Petersburg, Turku dhe Talin me Shën Peter Line Ferry, Tallink Silja Anijet apo tragete Viking Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Stockholm Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Stockholm Ferry
me St Peter Line Ferry, Tallink Silja Tragete Viking Line ose për anijet me vela nga Stokholm në Helsinki, Långnäs, Mariehamn, Riga, Shën Petersburg, Turku dhe Talin online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Stockholm pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Stokholmit biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Stokholm

Stockholm, Kryeqyteti i Suedisë, përhapet nga mbi ishujt 14 në Lake Mälaren dhe duket jashtë krenari në Detin Baltik në lindje.

Kjo është një nga qytetet më të bukura të mëdha në botë, një mirazh i ndërtesave saffron- dhe terrakote me ngjyrë vezulluese në mes të ujit blu dhe qiellin bluer gjithë verës, apo të mbuluara me borë dhe e pasur me drita në dimër. Është gjithashtu një të gjallë, qytet modern, i njohur për prodhimin e harton hijshme, modës teh dhe klube nate të klasit botëror.

Askund tjetër nuk është kjo më mirë ilustrohet se në qytetin e vjetër (Gamla Stan); presin dhe për të marrë rrugët me kalldrëm, ndërtesat shtrembër, por të ruajtura bukur, pallati mbretëror, kishave gotike dhe kafene të shkëlqyer, bare, restorante dhe dyqane suedeze design-ndërgjegjshëm. Merrni një hit të caffeine në një nga kafenetë e shumta të bukura Stokholmit para trawling butiqe, dyqane dhe dyqanet e pasura dyqane suedeze dhe ndërkombëtare të projektimit të Östermalm, dhe etiketat e pavarur suedeze, cilësisë së mirë dhe dyqane retro dhe dyqane të Södermalm.

Stockholm Ferry Terminal

Qyteti i vjetër, Gamla Stan, është një labirint kompakt pak nga rrugët me kalldrëm e ndërtuar me sa duket për të vogla, njerëzit e hollë me të këmbëve shumë të guximshëm. Muret llaç e kuqe, portokalli dhe vanilje ndërtesat e tij SAG ndaj njëri-tjetrit exhaustedly mbi dyqane të panumërta suveniresh dhe sallonet e akullore, ndërsa Palace Royal kurorëzon ishullin e vogël. Vetëm në jug të Gamla Stan është një tjetër lagje ishull, Södermalm, ku kodrat e larta ujore janë graced nga rezidencat bukur të vjetra dhe të zgjatet kryesore janë të veshur me dyqane bohem, galeritë e artit dhe klube argëtues. Në anën tjetër të Gamla Stan është qendra kryesore e qytetit, një metropol gumëzhimë dyqane dhe restorante të cilit mund t'i bënin ballë vetëm në lidhje me çdo qytet të madh në kontinent.

Përreth gjithë kjo është krenaria e çdo Stockholmer dhe gëzim - e 24, 000 apo ishuj në mënyrë shkëmbore që përbëjnë arkipelag (skärgård).

Stockholmers vetë janë pothuajse uniforme të sjellshëm dhe miqësor, duke e bërë të udhëtimit të dy të lehtë dhe të dobishme. Rreth 16% e 1.2 milionë njerëz më të madh të Stokholmit janë emigrantë, e cila krijon një cityscape shumë më multikulturor dhe të ndryshme se shumë udhëtarë mund të presin. Është sigurisht jo të gjithë qofte, ABBA dhe Ikea këto ditë!

Disa linja të mëdha trageteve shërbejnë vendet rreth Detit Baltik, dhe portet Stokholmit janë të vendosura nga qendra. Stockholm është gjithashtu një destinacion popullor dalje në det dhe çdo vit rreth 300 Liners dalje në det nga të katër anët e dheut vënë në qytet. Qasja nëpër arkipelag Stokholmit e bukur me ishujt e tij 30,000 është një përvojë në vetvete.

Ka shërbime të rregullta nga Finlanda, Polonia dhe shtetet baltike me pasagjerëve dhe Car Tragete mëdha docking në terminalet e tyre në zonën e Stokholmit. Gjatë kalimet ju mund të gëzojnë ushqim të mirë, pazar dhe argëtim.

 

Shumica Rrugët Popular Stockholm Ferry janë: -

Frihamnen (Nga Finlanda dhe shtetet balltike)
Për anijet Stockholm Tallink-Siljas nga Helsinki, Turku, Talin dhe Riga mbërrijnë çdo ditë në Frihamnen, në afërsi të Stokholm qendrore. Stacioni Gardet nëntokësore është afër Frihamnen, ose ju mund të marrë autobusë 1, 72 ose 76 në Stokholm qendrore.

Stadsgårdskajen (Nga Finlanda dhe shtetet balltike)
Të Stokholmit Anijet nga Aland dhe Finlandë mbërrijnë çdo ditë në Stadsgårdskajen, në afërsi të Slussen në Stokholm qendrore. Nëse ju dëshironi të zgjasë fundjavë tuaj në Stokholm me një vizitë në Riga ose Talin ju mund të bëni udhëtimin me Birka Cruises ose Viking Line nga këtu. Ju mund të ecin ose të marrë autobusin nga Stadsgårdskajen në stacionin nëntokësor Slussen.

Nynäshamn (Nga Polonisë dhe Gotland)
Të Stokholmit Polferries nga Gdansk në Poloni dhe Destinacioni anijet Gotland nga ishulli suedeze e Gotland bankën e të akuzuarve në Nynäshamn, 57 kilometra në jug të në qendër të qytetit Stokholm. Është e lehtë për të arritur Stockholm qendrore me autobus ose udhëtarëve tren nga terminali i trageteve Nynäshamn.

Grisslehamn (Nga Aland)
Për anijet Stockholm Eckerölinjen nga Aland bankën e të akuzuarve në Grisslehamn, rreth 113 kilometra në veri të qytetit të Stokholmit. Autobusët lënë terminalin e trageteve Grisslehamn për Cityterminalen në Stokholm qytetin; fares janë shtesë.

Kapellskär (Nga Aland)
Për anijet Stockholm Viking Line nga Aland bankën e të akuzuarve në Kapellskär, rreth 80 kilometra në veri të qytetit të Stokholmit. Autobusët lënë terminalin e trageteve Kapellskär për Cityterminalen në Stokholm qytetin; fares janë shtesë.

 

Në 2008, Stokholm u zgjodh si përvojën më të mirë Destinacioni në botë. Liners dalje në det kryesisht të vënë në Stadsgårdskajen dhe Frihamnen. Në portet janë të vendosura në afërsi të tërheqjet dhe pamjeve dhe kanë lidhje të transportit publik.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Stockholm garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Stockholm Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion St Peter Line Ferry, Tallink Silja tragete apo Viking Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Stokholm. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Stokholmit, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Stokholmit traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Stockholm makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Stockholm tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Stockholm jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Stokholm në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve në Stokholm dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel