Stornoway Ferry

Stornoway pasagjerëve dhe Car Tragete

Stornoway çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga STORNOWAY të Ullapool.

Krahaso gjithë në dispozicion Stornoway çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Stornoway makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Stornoway, Ullapool me Caledonian MacBrayne (Calmac) tragete Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Stornoway Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Stornoway Ferry
me Caledonian MacBrayne (Calmac) Ferry Line për anijet me vela nga STORNOWAY të Ullapool online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Stornoway pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Stornoway biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Stornoway

Stornoway (Steòrnabhagh) është qyteti më i madh në Hebride e jashtme si dhe qendra e saj administrative. Pothuajse 30% e popullsisë së përgjithshme të Ishujve Perëndimor, disa njerëz 8,000, jetojnë brenda Stornoway ose menjëherë afërsi që përfshin Laxdale (Lacasdal) dhe Sandwick (Sanndabhaig).

Ky qytet i gjallë plot jetë ka gjithçka që ju do të presim nga një Port moderne Tregtare, si dhe duke përfshirë një nga objektet kryesore slipway në Bregun Perëndimor dhe ishujt.

Stornoway është porti kryesor i zinxhirit të Hebridean Island dhe siguron një lidhje vitale në kontinent Britain.The Port është kryesore pika e hyrjes / daljes për të gjitha mallrat e importuara për të dhe të eksportuara nga ishulli.

shërbim traget për Ullapool në kontinent - një udhëtim i orëve 2 40 minuta. Shërbimi Ferry operon 7 ditë në javë (Mon - Sun, me një shërbim të kufizuar të dielave).

Fillimi i një shërbimit të rregullt, të planifikuar të dielën në korrik 2009 ka qenë një çështje e madhe në dhe rreth ishujve si ajo shkon kundër traditës Sabbatarian Ishujt '.

Stornoway Ferry Port

Stornoway dhe Outer Hebrides janë të lidhura me territorin nga anijet Caledonian MacBrayne (Calmac) Ferry Line vela rrugët nga Ullapool të STORNOWAY, Uig të Tarbert, Uig për Lochmaddy dhe Oban në Castlebay dhe Lochboisdale.
Ka edhe tragete ndër-ishull vela nga Barra për Eriskay dhe Berneray në Harris.

Mbi 1000 lëvizjet anije janë regjistruar në vit përbërë prej anijeve tregtare, pasagjerëve makinave dhe mallrave tragete të përditshme, Liners dalje në det dhe shumë lloje të tjera anije.

Stornoway është një nga disa portet në bregdetin perëndimor të Skocisë duke ofruar dy objekte Ro-ro linkspan dhe merret me pasagjerë thuajse 200,000 në vit.

Si rritet turizmi terminal modern Stornoway i trageteve është i mirëpritur turistë nga e gjithë bota. Porti është duke u bërë një ndalesë popullor gjatë për Liners dalje në det dhe jahte vizituar. Kombinuar me objektet e ofruara për industrinë e peshkimit dhe mundësitë e biznesit në kuadër të qytetit, është e qartë se Stornoway është vendosur mirë për tregti dhe turizëm në shekullin 21st.

Autoriteti Portual ka paraqitur një kërkesë për financimin e organeve për sigurimin e objekteve të marinë në Stornoway si objektet ekzistuese janë të pamjaftueshme për të përmbushur shërbimet bazë pritura nga më të madhe me madhësi të vizituar zeje kënaqësi.

Stornoway Qyteti ka një gamë të gjerë të objekteve duke filluar nga një shkollë e madhe e mesme, (Instituti Nicholson) dhe kolegj teknik, në objektet sportive, e cila përfshin një markë të re kompleks sportiv. Kompleksi do të jetë zili e qytetet më të kontinentale të vogla me pishinë e saj metra 25, ngjitje muret, suite palestër, luajnë butë etj

Qyteti ka gjithashtu një Turf katran Golf Course, Astro, Go-Karting dhe madje edhe një zonë të veprimit paintball. Cruises rreth zonës me anije janë në dispozicion gjatë muajve të verës, të hyn nga pontoons prapa Stacionit varkë shpëtimi. objektet kulturore janë catered edhe për një muze të mirë, galeri arti dhe bibliotekë. Një Lanntair, një kompleks krejt artet re u hap në 2005 verës.

Në bazë të lews Kalaja, Stornoway Trusti ka zhvilluar një seri të ecën mirëmbahen mirë pyjore të gjatesite e ndryshme dhe veçoritë piktoreske.

Gjuha Gaelic flitet ende gjerësisht, megjithatë, ajo nuk është aq e zakonshme për të dëgjuar atë në Stornoway si në fshat.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Stornoway garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Stornoway Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian MacBrayne pasagjerëve (Calmac) Ferry Line dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Stornoway. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Stornoway, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Stornoway traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Stornoway makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Stornoway tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Stornoway jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Stornoway në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të STORNOWAY dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel