Stranraer Ferry

Stranraer pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Stranraer pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Stranraer në Belfast.

Krahaso gjithë në dispozicion Stranraer çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Stranraer makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Stranraer, Belfast me tragete Stena Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Stranraer Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Stranraer Ferry
me Stena Line për anijet me vela nga Stranraer në Belfast në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Stranraer pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Stranraer biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Stranraer

Porti i Stranraer është portë Skocisë në Irlandë, e vendosur në gojën e lumit Wyre në maja jugore e Loch Ryan, në jug perëndim të Skocisë. Stranraer është vendosur vetëm përtej kufirit anglez, më pak se dy orë nga Glasgow.

Stranraer shërben si një qytet të tregut, porti, qytet garnizon dhe qendër administrative.

Anije nisen për Belfast nga Pier Lindore e terminalit Stena Line Ferry, ku stacioni hekurudhor ndodhet gjithashtu.

shpejt Stena HSS Catamarans të nisen për në Belfast nga Pier Perëndimore. Pesë milje në veri të Stranraer është porti i Cairnryan ku P & O Tragete Irish Sea vepron Cairnryan e saj në shërbim të Larne.

Stena Line funksionon Stranraer Ferry Port Terminal dhe Porti i Stranraer ofron pasagjerëve dhe mallrave objekte të shkëlqyer.

Stranraer Ferry Port

Stranraer Qendra e qytetit është çuditërisht tërheqës dhe plot jetë dhe gjithashtu shërben si portë për të Rhins e Galloway; Rrugët nga këtu të shkojnë në veri të Leswalt dhe në jug kaluara Drummore të marrin në shqyrtim e Galloway, pika më jugore të Skocisë. Në perëndim shtrihet Portpatrick, tani një vendpushim të bukur të plotë me port. Shteg Uplands Jugore Way kohë të largët ofron një lidhje tjetër me Portpatrick.

Getting në Stranraer Ferry Port

Stranraer Ferry Port nga Car
Nga Jugu ndiqni M6 / A74 kaluar Carlisle në Gretna, dhe pastaj të marrë A75 perëndim direkt në Stranraer. Ndiqni shenjat për portin e trageteve i cili ndodhet në afërsi të Qendrës së Qytetit.
Nga Stranraer Veriut është arritur duke ndjekur A77 Coast Road nga Ayr.

Stranraer Ferry Port hekurudhore
Të gjithë trenat të arrijnë dhe nisen nga Stacioni Stranraer e cila ndodhet pranë terminalit Stena Line pasagjerëve këmbë. Për më shumë informacion dhe prenotim, ju lutem vizitoni trenat tona në faqen Stranraer.

Stranraer Ferry Port me trajner
Coach Services Express operuar nga Stranraer në Ayr, Glasgow, Edinburg, Carlisle, Preston, Birmingham, Manchester dhe Londër për t'u lidhur me ardhjen e përzgjedhura sailings Stena HSS.

Stranraer Ferry Port Parking
Ka një park të vogël të shkurtër qëndrimi makinë përballë terminalit kryesor e cila është përdorur kryesisht për rënie off dhe të marr të udhëtarëve. Ekziston edhe një park i madh qëndrim të shkurtër dhe të gjatë makinë 200 oborre nga terminali kryesor përballë stacionit policor. Nuk ka asnjë pagesë për të përdorur objektet e parkimit.

Ju lutem vini re, Në nëntor 20th 2011 rruga Stena Line Belfast-Stranraer ndalur veprojnë. Kjo rrugë u zëvendësua nga Cairnryan-Belfast cila është drejtuar edhe nga Stena Line.

Belfast të Stranraer rrugë nuk është në veprim si ajo është zëvendësuar nga një rrugë të re - Belfast për Cairnryan me futjen e dy anijeve të reja superfast.

Travel mbi anijet më të mëdha ndonjëherë të lundrojnë në mes të Irlandës së Veriut dhe Skoci, Stena superfast VII dhe Stena superfast VIII. Këto anije motra udhëtojnë nga Belfast në Cairnryan në një kohë të kalimit prej vetëm 2 orë 15 minuta me një zgjedhje deri në 6 kalimet e përditshme, ose si alternativë Stena Line Belfast Liverpool shërbimit ofron një lidhje të drejtpërdrejtë nga Irlanda e Veriut me zemër të Anglisë në Lagan Stena dhe Stena Mersey.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Stranraer garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Stranraer Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Stena Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Stranraer. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Stranraer, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Stranraer traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Stranraer makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Stranraer tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Stranraer jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Stranraer në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Stranraer dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel