Stromboli Ferry

Stromboli pasagjerëve dhe Car Tragete

pasagjerëve Stromboli dhe biletave traget makinë çmimet, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Stromboli në Napoli.

Krahaso gjithë në dispozicion çmimet e biletave të trageteve Stromboli në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Stromboli makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Stromboli, Napoli me tragete SNAV Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Stromboli Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Stromboli Ferry
me SNAV Ferry Line për anijet me vela nga Stromboli në Napoli internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Stromboli pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Stromboli biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Stromboli

Stromboli është një ishull i vogël në detin Tirren, në brigjet veriore të Sicilisë, që përmban një nga tre vullkaneve aktive në Itali. Kjo është një nga tetë Ishujt Aeolian, një hark vullkanik në veri të Sicilisë.

popullsia e ishullit është mes 400 dhe 850 dhe është më i famshëm për vullkan e saj që është vazhdimisht aktiv me ndonjë shpërthim të vogla, shpesh të dukshme nga shumë pika në ishull dhe nga deti përreth, duke i dhënë të rritet në pseudonimin e ishullit "far e Mesdheut" .

trekëndësh perfekt i një vullkani Stromboli të juts në mënyrë dramatike nga deti. Kjo është vetëm ishulli kon digjet në vetvete e të cilit është e përhershme aktive, duke tërhequr ekspertë dhe amatorë njësoj, si insekte në një flakë masive. Aktiviteti vullkanik ka scarred dhe nxirë një anë të ishullit, ndërsa pjesa lindore është xanxar, ruggedly gjelbër dhe të pasur me pak kate shtëpi zbukurohet.

Stromboli Ferry Port

Stromboli u formua një thjesht 40,000 vjet më parë dhe gazrat e saj të vazhdojë të dërgojë deri një llak pothuajse konstante e magmë të lëngshme. Shpërthimet vullkanike më të fundit u zhvillua në shkurt 2007 kur dy kratere të reja u hap në samitin e vullkanit, prodhimin e dy flukset lavë i valë. Edhe pse aktiviteti sizmik, duke përfshirë bie shkëmb, vazhdoi për disa ditë, asnjë evakuim masiv është e nevojshme.

Edhe pse "normale" shpërthime të vogla të lavë nuk janë të rrezikshme, ju duhet të jetë i vetëdijshëm për rrezikun e mundshëm. Autoritetet lokale janë shumë të vetëdijshëm për gjendjen Stromboli-së, duhet të dëgjojnë ata. Nëse shtigjet për kratere janë të mbyllura, nuk do të shkojnë atje. Kurrë mos ngjiten vullkan pa një udhëzues lokale. A mos i lënë shtigje.

Tours deri në Stromboli nuk janë shëtitjet e lehtë. Ju duhet të jenë të pajisur mirë, të shëndetshme dhe në gjendje të mirë fizike, kur duke shkuar atje. Si Stromboli është i vogël dhe mjedisi i tij është e ndjeshme, ju duhet t'i trajtojnë me kujdes.

Mijëra turistë vizitojnë çdo vit vullkan. Ajo merr katër orë për të arritur në ishull nga Lipari me traget, ose 1½ për dy orë nga hydrofoil. Vizitorët janë këshilluar me forcë për të rezervoni biletat e tyre traget në Stromboli në internet paraprakisht. Hydrofoils drejtuar nga Stromboli në Ishujt Aeolian tjera, secila prej të cilave ka bukuritë e veta. Ju mund të keni për të ndryshuar anije në Lipari, më i madh dhe më i populluar i Ishujt Aeolian, dhe shpërndarës kryesor i transportit për arkipelag.

fshatrat
Ka dy fshatra në ishull, më të mëdha Stromboli dhe shumë më të vogël Ginostra, një ish-fshat peshkimi rrallë vizituar nga turistët (edhe pse shërbimet turistike janë për të gjitha që mbetet atje). Nuk është ende e mundshme për të ecur në mes të fshatrave (edhe pse një gjurmë trans-ishull hiking është në ndërtim e sipër që nga 2007), dhe e vetmja mënyrë për të udhëtuar në mes tyre është me anije. Së bashku, të dyja fshatrat kanë vetëm rreth 350 banorë. Fshatrat, të cilat janë pothuajse e pandryshuar nga turizmi, janë me vlerë një vështrim më të afërt, sidomos në vend të fshehur Ginostra me portin më të vogël Evropian (një anije vetëm!) Në të gjitha është e bukur për të parë. Nuk është një plazh të bukur me rërë të hollë lavë e zezë në Stromboli, ku mund të relaksoheni dhe të notosh në det.

Sillesh rrotull
Për shkak të madhësisë së ishullit dhe rrugët që nuk kanë, ekzistojnë as makina as autobusët apo trenat. Mjeti i vetëm në dispozicion të transportit janë "majmun-makina", motorrë të vogla dhe anije. E vetmja mënyrë tjetër për të lëvizur rreth ishullit është duke ecur. Vini re se nuk ka rrugëve në të dyja fshat, dhe në qoftë se ju jeni jashtë pas errët, ju do të jetë e kujdesshme për të përdorur një elektrik dore. Edhe pse, duke kaluar këtë ishull në një dalje në det, një kamion duke kaluar u pa ngarje në perimiter në atë që dukej si një far.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Stromboli garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Stromboli Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion SNAV Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Stromboli. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Stromboli, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Stromboli traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Stromboli makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Stromboli trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Stromboli jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Stromboli në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Stromboli dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel