Stromness Ferry

Stromness pasagjerëve dhe Car Tragete

Stromness çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Stromness në Scrabster.

Krahaso gjithë në dispozicion Stromness çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Stromness makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Stromness, Scrabster me tragete Northlink tragete online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Stromness Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Stromness Ferry
me Northlink Anijet për anijet me vela nga Stromness të Scrabster online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Stromness pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Stromness biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Stromness

Stromness, Qyteti i dytë kryesor i Orkney-së, Stromness qëndron në majë jug perëndimore të kontinent, grumbulluara fort në brigjet e Hamnavoe nën kreshtë shkëmbore të njohur si Brae Brinkie së.

Duke arritur në Orkney nga Scrabster, në kontinent skocez, Stromness është porti i parë i thirrjes. Rrëshqitje në port strehuar, vizitori përshëndetet nga një pikëpamje që ka takuar detarëve për shekuj me radhë.

Nuk ka askund fare si Stromness. Ajo shtrihet për më shumë se një milje përgjatë bregut të Hamnavoe, një hyrje e Scapa Flow strehuar nga ishujt e jashtme Holm dhe Holm brendshme. Megjithatë, thelbi i qytetit është vetëm një rrugë kryesore që twists dhe kthehet të ngushtë në mes të bregdetit dhe kodër prapa.

Përshtypja e parë e Stromness është ajo e një guri portit të vjetër tradicionale e ndërtuar, të përfundojë të qetë kundër kodër të Brae Brinkie së. Jo aq i vjetër sa Kirkwall, Stromness lulëzoi në shekujt e 17th dhe 18th si rezultat i rritjes së tregtisë me Botën e Re.

Stromness Ferry Terminal
Stromness është e ngjashme me Kirkwall në atë që ndjek një kohë të gjatë dredha-dredha rrugës - i njohur thjesht si "rrugë" - flagstoned gjithashtu, dhe gjithashtu ndarë nga këmbësorë dhe automobilist. Kjo rrugë kryesore shkon në të paktën pesë emra të ndryshëm si ajo e bën të saj ishte përmes Stromness. Ajo është intersected nga rrugët që në njërën anë ngjiten steeply deri Brinkles Brae, kurriz granit 300ft që shtrihet prapa qytetit. Në anën e drejtuar tek deti që bëjnë rrugën e tyre në mes të ndërtimit të ngushtë mbushur me wharves private që duket se qëndrojnë pas çdo shtëpi dhe dyqan.

Nga kjo rrugë një numër i madh i korsi të ngushta dhe mbyllet zgjerohet off. Kjo i jep qytetit një cilësi ngatërruar me rrugët e pjerrta të ngushta ngjitur kodrës në anën veriore të rrugës, ndërsa në jug, shtëpitë dhe dyqanet përsëri mbi breg.

Jeta në ishujt Orkney është, dhe gjithmonë ka qenë, që kalonte në traditën. Këto ditë, disa nga këto zakone të mbetet e fortë, ndërsa të tjerët janë bërë thjesht hijet e ish-veten e tyre - nëse jo harruar krejt. Stromness është sot një qytet plot jetë dhe simpatik. Ai ruan rrugën e saj të shquar kryesore në të cilën këmbësorët duhet të shmangej makina dhe makina një tjetër. Dhe ka disa vende që në mënyrë gjerësisht shpërblejnë eksplorim. Të pasazhe të ngushta dhe rrugët dhe wharves private në anën breg janë interesante, siç është rrjeti i rrugëve të pjerrëta dhe shtigjet të çojë deri kodrës. Një nga rrugët ngjitje Brinkles Brae në mes të mureve të larta të gëzohet në emër të Khyber Pass. Kjo është ose një shaka përshkruese që mbërthyer, apo një festë e Perandorisë: të marr tuaj.

Porti kryesor dhe kalatave e saj janë gjetur tani në fund veriore të qendrës të qytetit, dhe të përfitojnë nga qasje nëpërmjet një rruge të re përgjatë bregut që mban trafikun nga fund në veri të Stromness. Kjo është një vend i zënë dhe interesante, si dhe ai që i jep pamje më të mirë të vetë Stromness. Port është edhe terminali për traget pasagjerësh vetëm që lidh Stromness me Graemsay dhe në fund në veri të Hoy.

Stromness-së prosperiteti është i lidhur ngushtë me detin. Pjesa më e madhe gaforret kapur në nivel lokal dhe lobsters janë të tregtohet përmes Shoqatës së Peshkatarëve Orkney s dhe të përpunuara në vend. Ka ende dy boatyards në qytetin me firmat prodhuese Fudge, oatcakes dhe limonadë. Turizmi është rritur në rëndësi dhe tani përfshin angling detit dhe zhytjen nën-aqua. Shopping Java e Stromness është mbajtur në korrik dhe qyteti është qendra e Festivalit të famshëm Orkney-së Folk.

Stromness Ferry Terminal

Një veri pak nga porti është terminal për traget kryesore që lidh Orkney me Skocinë, për Scrabster, pranë Thurso. Që nga fundi i 2002 kjo është operuar nga Northlink nga një terminal rindërtuar. Vizitorët në Orkney tani mund të zgjidhni në mes të shërbimit Scrabster ose shërbimit PENTLAND Tragete lidh gushë Bay pranë Gjoni o 'dridhë i zhveshur dhe Shpresës Shën Margaret në South Ronaldsay. Orkney Tragete gjithashtu të veprojë një shërbim të rregullt traget pasagjerësh nga Stromness në Graemsay dhe Hoy dhe të veprojnë të gjitha shërbimet e tjera ndër-ishull.

Stromness Ferry Terminal mund të gjenden në portë kryesore Orkney-së - portin zënë të Stromness.

Adresa është:
Northlink Tragete, Ferry Road, Stromness, Orkney, KW16 3BH, Angli.

Stromness Objektet e terminalit të trageteve përfshijnë: -

• Shitjet e biletave dhe Kërkesat
• Qendra e Informacionit Turistik
• Zona e Bagazhi me dollapët
• Hot dhe Ftohtë Pije Vending Machines
• Lift
• Qasja me aftësi të kufizuara
• Tualeti aftësi të kufizuara

Parking në Stromness Terminal
Ka parking afat të shkurtër në dispozicion në terminalin, me parking për qëndrim të gjatë në dispozicion në Ferry Road, një distancë të shkurtër nga terminali.

Kontrolluar në në Stromness
Check-in për lundrim 0630 do të hapë 60 minuta para nisjes. Gjatë mesit dhe pik pasagjerëve sezon të cilët kanë rezervuar një kasolle gjatë natës duhet të kontrolloni në dhe bordit për vela 0630 nga Stromness mes 2130 - 2330 mbrëmje më parë. Lutemi kini parasysh se akomodimi gjatë natës nuk është në dispozicion në TM Hamnavoe në muajt e dimrit. Për të gjithë sailings e tjera të kontrolloni-në do të hapë 90 minuta para nisjes. shoferët e makinave janë të rekomanduara për të kontrolluar në të paktën një orë para nisjes.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Stromness garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Stromness Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Northlink anijet e pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Stromness. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Stromness, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Stromness traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Stromness makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Stromness tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Stromness jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Stromness në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Stromness dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel