Swinoujscie Ferry

Swinoujscie pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Swinoujscie pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Swinoujscie për Ystad.

Krahaso gjithë në dispozicion Świnoujście çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Świnoujście makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Swinoujscie, Ystad me Polferries apo tragete Unitetit Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Swinoujscie Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Swinoujscie Ferry
me Polferries ose Line Unitetit për anijet me vela nga Swinoujscie për Ystad online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Swinoujscie pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Świnoujście biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Swinoujscie

Qyteti i Swinoujscie është ndërtuar mbi disa ishuj mes detit Baltik dhe Szczecin gji, e drejtë në kufirin midis Polonisë moderne dhe Gjermanisë. Legjenda thotë se dy ishuj kryesore (Usedom dhe Wolin) kishte gurë të hedhur nga zot gjermanike Wotan në një gjarpër gjigant kërcënon të zbrazët në det për të shuar etjen e tij. Gjarpri u bë lumit Oder, goja e të cilëve hap para dy ishuj.

Swinoujscie është sot një nga vendpushimet më të famshme dhe të njohura të Polonisë pushime me plazhe me rërë të gjerë, shumë parqe dhe forma të ndryshme të argëtimit. Nuk është një shërbim të përditshme traget midis Swinoujscie dhe Suedi, Gjermani dhe Danimarkë dhe një shërbim të verës në ishullin danez të Bornholm. Swinoujscie ka një popullsi prej rreth 45,000 njerëzve.

Ferry Terminal është e vendosur në zonën e portit të qytetit të Świnoujście përgjatë grykës së lumit Świna në detin Baltik. Terminali ka tokë shumë të mirë (rrugor dhe hekurudhor) dhe lidhjet e brendshme të transportit të ujit (nga lumi Odra dhe kanalet e brendshme) me Szczecin, pjesën tjetër të Polonisë dhe Berlin.

Swinoujscie Ferry Port

Swinoujscie Ferry Terminal ofron 24 orë shërbim çdo ditë.

Ferry Shërbimet terminal përfshijnë:

  • shërbim të plotë të anijet e detit, anijeve ro-ro dhe anije kënaqësi
  • për shërbimin e trafikut të pasagjerëve
  • Loading / shkarkimin e makina, kamionë, rimorkio dhe vagonëve hekurudhore në / nga anijet ro-ro
  • Magazinimi dhe deponimit të automjeteve të eksportuara dhe të importuara motorike dhe mallra të tjera.

doganor, kontrolloni pasaportë dhe pastrimin përcjellja shërbime janë në dispozicion në Terminal. Objekteve të tjera në Terminalin të përfshijë një hotel, një post-zyra, restorante dhe shërbime të brendshme zgarë tokës.

Argetime Turistike Swinoujscie

Tërheqjet më të njohura turistike dhe vende woorth vizituar janë: -

Ish-hall Qyteti shtëpitë Muzeu i Thellë Deti Peshkimi. Ekspozitave përfshijnë historinë e peshkimit, kafshët në det, qytetin dhe rajonin e saj, si dhe pajisjet e vjetra të navigimit.

Fort e Angel, E ndërtuar nga 1845-1858, është një kopje e mauzole Hadrian (Castel Sant'Angelo në Romë).

Koncerte dhe ekspozita arti janë mbajtur në Fort perëndimore. E ndërtuar në mes të 1843-1863, ajo është modernizuar disa herë në të kaluarën. Nga pas Luftës së Dytë Botërore deri në 1962 kjo ishte një selia e Ushtrisë së Kuqe.

18th Krishti Kisha Mbreti në qendër të qytetit është ndërtuar në vendin e një tempulli gotik. Një kopje prej druri anije është në nef kryesore. koncerte të organeve janë paraqitur gjatë verës.

Kisha neo-Gothic i Nënës së Shenjtë "Stella Maris" ka njolla dritare qelqi me vlera të mëdha artistike. Ajo u ndërtua në fund të shekullit të 19th.

"Mirë" është një kullë shpëtuar nga një kishë protestante dëmtuar gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe më pas shkatërruar.

Një strehë e ndërtuar në 1942 ka ekspozitë "Dje dhe tani i qytetit", paraqitur fotografitë e historisë së qytetit dhe ekspozitave të tjera.

Stawa Młyny eshte nje udhezues lundrimit ndërtuar në formën e një helikopter mbi dallgëthyeses shekullit 19th.

far, E ndërtuar në 1858, është në 68 m një nga beacons më të larta në detin Baltik.

Fort LindoreApo Gerhard e Fort, është një nga tre kalatë ruajtur nga shekulli 19th. Një ekspozitë brenda ndërtesës paraqet historinë e kalatë e qytetit, si dhe objekte të gjetur atje.

Rrethi i Karsibór përmban një varrezë Ungjillore e themeluar në gjysmën e parë të shekullit 19th.

Kisha Gothic nga shekulli 15th përmban një altar prej shekullit 15th dhe një minber nga shekulli 17th.

Një monument nderon kujtimin e pilotëve Royal Air Force qëlluar ndërsa bastisjen objektivat port në prill 1945.

Karsiborska AKMM, një ishull në afërsi të qytetit, përmban një vend të shenjtë zog me rreth specieve 140.


Porti i Swinoujscie'S është themeluar aty në 1729; qyteti filloi zhvillimin si një port të zënë të detit të denjë dhe në shekullin e 19th ai u bë një spa modë dhe një vendpushim banje.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Swinoujscie garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Swinoujscie Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Polferries ose Unitetit Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Swinoujscie. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Świnoujście, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Świnoujście traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Świnoujście makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Świnoujście tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Świnoujście jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Swinoujscie në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Swinoujscie dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel