Symi Ferry

Symi pasagjerëve dhe Car Tragete

Symi çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Symi në Kos dhe Rodos.

Krahaso gjithë në dispozicion Symi çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Symi makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Symi, Kos dhe Rodos me GA Anijet apo tragete Dodekanisos SEAWAYS online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Symi Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Libri Biletat Ferry Symi
me GA Tragete ose Dodekanisos SEAWAYS për anijet me vela nga Symi në Kos dhe Rodos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Symi pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Symi biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Symi

Symi është e vendosur në jug të Dodekanezë, në veri të Rodosit dhe në afërsi të bregut të jug-perëndim të Turqisë. Ishulli është pak më shumë se 13 km në veri / jug dhe rreth 8 km në lindje / perëndim me një sipërfaqe prej rreth 68 km katror.

Symi është e ndarë në zona të dallueshme - Yialos është porti kryesor. Chorio, fjalë për fjalë 'fshat', është qyteti më i lartë. Pedi Bay është lugina poshtë Chorio, në jug të Yialos. Nimborios është gji dhe zgjidhjes në veri të Yialos. Nuk është një vendbanim i vogël në Marathounda dhe një kompleks i madh Manastiri në Panormitis.

Në ishullin e Symi nuk ka aeroport, kështu që e vetmja mënyrë për të arritur atje është nga deti. Ka tragete nga Pireu deri në Symi disa herë çdo javë, por udhëtim merr një kohë të gjatë. Opsioni më i mirë është që të fluturojnë për në ishullin e Rodosit dhe të marrë atë nga atje. Nga Rodos ka tragete të rregullta për Symi dhe ishujt e tjerë në Dodekanezë dhe ka shumë turne daytrip që shkojnë në Symi si.

Për vizitorë nga Britania e Madhe dhe Evropa, Symi arrihet ose duke fluturuar në Rodos ose Kos dhe pastaj me anije traget.

Symi Ferry Port

Ka tre anije traget lidh Rhodes dhe Symi, E 'Proteus' dhe '' Symi makinë-anijet dhe ujë, e 'Aegli'. Aegli largohet nga Mandraki Harbour në Rhodes New Town, makina-anijet nga Harbour Tregtare jashtë mureve të qytetit të vjetër. Ju gjithashtu mund të kapur një anije të ditë-udhëtim nga Rodos të Symi nga prilli deri në tetor. Ata largohen nga Mandraki çdo ditë në 9.00am. Të jetë i vetëdijshëm se mund kufizime në bagazhet në këto anije. Nuk do të jetë i lidhjeve nga Rodos në Symi në një anije të madhe ''; një traget ndër-ishull ose një lidh Dodekanezë me Pire. Megjithatë, këto të marrë shumë më të gjatë. Hydrofoil Dodecanese Express gjithashtu shkon shërbime të rregullta në mes të ishujve Dodekanezë në sezon. Këto anije të largohet nga Kolona. Udhëtimi zgjat një orë.

Ferry Boat dhe hydrofoils të veprojë një shërbim të dy javore në mes të Pireut dhe Rodosit me anë të ishullit Symi dhënë nga GA Tragete. Ky shërbim zakonisht nuk është ofruar gjatë dimrit në mënyrë të kontrolluar motor prenotim lart për më shumë detaje.

Sightseeing në Symi

Symi port: Katarinettes në frontin port është vendi ku gjermanët nënshkruan dorëzimin e Dodekanezë në fund të Luftës së Dytë Botërore. Pak më tej së bashku në drejtim të urës nuk është një kopje e anijes Lindos me një memorial të luftës. Muzeu Nautical është në pjesën e pasme të sheshin e qytetit dhe është lehtësisht i identifikueshëm nga kanonet e jashtme. E marta e hapur deri të dielën nga 10.00 të 14.00.

Sheshi Qyteti është një prej mjediseve për Festivalin Symi. Kisha e Shën Gjonit ka një terren interesant varrimit, si dhe një gjobë, rivendosur fundit oborr me guralecë e cila është gjithashtu një vend Festival, siç është Shkolla afër PETRIDES. Kataratkis, një shteg të pjerrët në pjesën e prapme të portit drejt Kalaja dhe Chorio, ishte rruga e lashtë që lidh fshatin me port para se Kali Strata është ndërtuar në shekullin e 19th. Kali Strata fillon në pjesën e pasme të sheshit në këndin jug-perëndimore të portit dhe ka të bëjë me 350 hapa deri në Chorio, me pallate interesante shekullit 19th rreshtim rrugën.

Sightseeing në Chorio, e 'fshat' zona: The Kali Strata hapet në Syllogos Square (gjithashtu një vend Festival), nga pjesa e prapme e cila një rrugë të çon rrumbullakët prapa Kalaja dhe të Lemonitsa Kishës. Ka pamje spektakolare mbi port dhe kjo rrugë përfundimisht lidhet me majë të Kataraktis, shkallët origjinale lidh Yialos të Chorio.

Keshtjella u rindërtua nga Kalorësit e Shën Gjonit në fillim të shekullit 15th në vendin e një fortifikimit shumë më të vjetër. Ajo mbijetoi në kushte të arsyeshme deri në Luftën e Dytë Botërore, kur ajo është përdorur si një municioneve dyqan Boshtit. Kjo u hodh në erë, duke shkatërruar Kalaja dhe Kisha e Zonjës që ishte brenda mureve të saj. Pjesë e mureve të mbetet dhe ka një pllakë të dukshme, duke përkujtuar Filibert de Niallac, frëngjisht Grand Master Knight-së.

Duke vazhduar më tej përgjatë Kali Strata, farmaci vjetër është restauruar dhe shtëpi një koleksion interesant të kavanoza franceze mjekësisë dhe paraphanelia tjera. Muzeu është më lart, në Old Chorio. Ndiqni minat. E marta e hapur deri të dielën nga 10.00 për 14.00 dhe përmban shumë objekte interesante. Chatziagapitos House, një rezidencë restauruar shekullit 18th është afër dhe është e hapur gjatë orarit të muzeut.

Ka shumë kisha dhe manastire të vjetra për t'u parë. Disa nga më të arritshme janë përshkruar këtu: Kisha e Konstantinos dhe Eleni në shpatet jugore të Vigla përgjatë rrugës Panormitis ka kopshte, tarraca dhe një gjithashtu. Nuk është zakonisht dikush atje në verë. Manastiri i Shën Arkangjelit në Roukouniotis është ndërtuar nga kalorësit e Shën Gjonit në shekullin 14th mbi rrënojat e një manastir të rëndësishëm të shekullit 5th, e cila nga ana është ndërtuar mbi rrënojat e një tempulli para-kristiane. Manastiri i Sotiris Megalos, pak para se rruga zbret në Panormitis, është shumë piktoresk dhe ka pamje spektakolare. Nuk është një shëtitje shenjë-postuar një Vinery vjetër dhe rrënojat e shtyn të vjetra të verës.

Manastiri i Shën Arkangjelit në Panormitis, është manastiri më i famshëm i ishullit. Kisha origjinal i Shën Michael është ndërtuar rreth 450 pas Krishtit në vendin e një tempulli të lashtë të Apollonit. Ajo përmban një ikonë të shkëlqyer të Archangel dhe dy seksione interesante muzeale. Akomodimi gjatë natës mund të organizohet. Nuk janë kishat dhe manastiret e interesit të tjera të cilat janë vizituar më të mirë si pjesë e një ekskursion të organizuar ose me anije si qasje këmbë është e vështirë, ose në rastin e Nimos, e pamundur.

Getting Rreth Symi

Autobusi Symi bën një anije orë nga porti në fshat dhe deri në pedi Bay deri në orën 11 gjatë natës. Me ajër të kondicionuar dhe shumë të besueshme. Ekziston edhe një autobus herët në mëngjes për të Panormitis-kontrolloni orarin si oraret ndryshojnë sipas kohës së vitit. Të dy autobusë të largohet nga stacioni i autobusit në anën e djathtë të portit. Ka pesë taksitë bazuar përsëri në anën e djathtë të portit; udhëtim më i largët që ata bëjnë është poshtë për Panormitis në jug të ishullit. Car dhe biçikletë me motor me qira është në dispozicion në port dhe në pedi Bay.

Rregullta ujit-taksi lënë port në mëngjes për të trageteve turistë në plazhet rreth ishullit, disa plazhe mund të arrihet në këmbë; shikoni udhëzuesin tonë plazh për më shumë detaje. Në verë ka përditshme rrumbullakët cruises ishull apo udhëtime më të shkurtra për barbecues dhe notit në gjiret më të izoluar dhe plazhet. Anije shfaqur detajet dhe çmimet në port tjetër për ujë-taksi. anije të vogla janë gjithashtu në dispozicion për të punësuar.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Symi garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Symi Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion GA Tragete ose Dodekanisos SEAWAYS pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Symi. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Symi, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Symi traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Symi makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Symi tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të Symi jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Symi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Symi dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel