Syros Ferry

Syros pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Syros pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Syros në Amorgos, Aegiali, Katapola, Anafi, Andros, Astypalea, Donoussa, Folegandros, IOS, Iraklia, Kea, Kimolos, Kithnos, Kos, Koufonissi, Lavrio, Leros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Santorini, Schinoussa, Sikinos, Thirassia dhe Tinos.

Krahaso gjithë në dispozicion Syros çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Syros makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Syros, Amorgos, Aegiali, Katapola, Anafi, Andros, Astypalea, Donoussa, Folegandros, IOS, Iraklia, Kea, Kimolos , Kithnos, Kos, Koufonissi, Lavrio, Leros, Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Santorini, Schinoussa, Sikinos, Thirassia dhe Tinos me ANEK Lines, Blue Star Ferries ose Aegean Speed ​​Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm .

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Syros Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Syros Ferry
me ANEK Lines, Blue Star Ferries ose Egje Speed ​​Lines për anijet me vela nga Syros në Amorgos, Aegiali, Katapola, Anafi, Andros, Astypalea, Donoussa, Folegandros, IOS, Iraklia, Kea, Kimolos, Kithnos, Kos, Koufonissi, Lavrio, Leros , Milos, Mykonos, Naxos, Paros, Patmos, Pire, Rodos, Santorini, Schinoussa, Sikinos, Thirassia dhe Tinos në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Syros pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Syros biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Siros

Syros është ndoshta ishulli më e lehtë në Cyclades për të marrë në nga Pireaus. Ka një ferrry lënë çdo ditë në rreth 7: 30am gjatë gjithë vitit dhe në verë disa më shumë gjatë ditës dhe nganjëherë në mbrëmje. Syros është kryeqyteti i Cyclades kështu që nuk janë lidhjet me të gjithë ishujt pse disa mund të jenë vetëm një herë ose dy herë në javë.

Tragetet HIGHSPEED marrë rreth orë 2 nga Pireaus, traget rregullt rreth katër e gjysmë. Për shkak se ata janë në të njëjtën linjë të trageteve Syros është një ishull i mirë për të kombinuar me Mykonos dhe Tinos.

Ka edhe lidhje të mira traget për Paros, Naxos dhe Santorini në verë. Tragetet NEL Panagia Hozoviotissa dhe Panagia TINOU bëjë këtë rrugë. Ata janë të vjetër dhe të ngadalshëm, por në qoftë se ju jeni tipi që i pëlqente anijet e vjetra me kuvertën e tyre prej druri dhe dizajn klasik ju me siguri do të gëzojnë udhëtimin ose të paktën një pjesë të saj. Ajo merr gjashtë orë për të marrë nga Kea në Siros, por tymi i vetëm që vjen nga një gyp kështu që ndoshta ata ishin duke u përpjekur për të kursyer karburant pasi që ka qenë vetëm rreth një duzinë njerëzit në barkë.

Ka edhe lidhjet traget për në ishujt Dodecanesos nja dy herë në javë, si dhe Samos dhe Ikaria.

Syros Ferry Port

Gjë e madhe për Siros është se ajo ka gjithçka që një ishull grek duhet të ketë: plazhet e bukur, taverna dhe bare, por ajo nuk ka qenë shumë i përshtatur për turizëm. Arsyeja është se ajo është qendra administrative e Cyclades, në mënyrë që ekonomia është duke bërë mjaft mirë për njerëzit që të mos jetë shumë i dëshpëruar për turizëm.

Ajo gjithashtu ka për Greqinë karakteristikë shumë të pazakontë që gjysma e popullata është katolike. Përkundër faktit se ishulli është shumë e ashpër, njerëzit rriten perimet, bëjnë verë dhe race kafshët. Ata gjithashtu të ndërtuar anije dhe të endësit, shipyards e Syros është një nga faktorët më të rëndësishëm që ndihmojnë ekonominë e ishullit. Syros është gjithashtu i njohur për loukoumia e tij (versioni grek i ëmbëlsirat begatshme turke) që janë eksportuar në Greqi dhe shumë vende. Syros është ishulli kryesor administrativ i prefekturës Cyclades dhe ishulli është një destinacion shumë i popullarizuar pushime për grekët dhe turistët e huaj.

histori:
Syros ka qenë i banuar që nga epoka e gurit. Ne nuk e dimë që është e njerëzit e parë për të zgjidhur këtu, por ajo mund të ketë qenë Phoenicians. Homer përmendur ishullin dhe e quajti atë Siriin.

Legjenda thotë se banori i parë, Keraunus ( "Rrufeja"), erdhi në hipur ishull në anën e pasme e një delfini, pasi anija e tij ishte zhytur.

Në Siros Akropoli i vjetër në Cyclades janë gjetur.

Tipari më i spikatur i ishullit është ndikimi venecian. Ashtu si shumica e ishujve cikladik, venedikasit ardhur këtu në fillim të shekullit të 13th, dhe do të qëndrojnë deri turqit mori në 16 shekullin.

Çfarë duhet të Shiko
Kryeqyteti Ermoupolis, ose Mbretëresha e Cyclades, është e cila shumë ndërtesa të bukura Neoclassic vendosur në mënyrë amphitheatrical. Në sheshin është një statujë e heroit liria admiral Andreas Miaouli.

Teatri Apollo në Ermoupoli është një kopje mini nga La Scala në Milano. Qyteti ka gjithashtu kisha shumë interesante, për shembull Agios Dhimitri, Treis Hierarches dhe Ag Nikolas. Ekziston edhe një muze arkeologjik, si dhe një bibliotekë interesante.

Ju duhet gjithashtu të përpiqen për të marrë në Ano Syros, një fshat i vogël në stil mesjetar. Këtu ju mund të vizitoni katedralen katolike e Shën Gjergjit dhe manastiret e Jezuitëve dhe Capucins nga 18th dhe 17th shekullit respektivisht pak më larg. Këtu është edhe një muze dedikuar për Markos Vamvakaris, një kompozitor i muzikës tradicionale Rebetika. Ka festivale muzikore çdo verë në këtë fshat.
Në Halandriani dhe Kastri ka gërmimet arkeologjike ku vendbanimet neolitike kanë qenë found.The shpella stalaktit Agios Stefanos është gjithashtu me vlerë një vizitë.

Tipari më i spikatur i ishullit është ndikimi venecian. Ashtu si në shumicën e ishujve cikladik, venedikasit ardhur këtu në fillim të shekullit 13th, dhe qëndroi deri në pushtimin turk të shekullit 16th. Si pasojë shumë njerëz e Siros janë katolikë.

Çfarë duhet të bëni :
Nuk janë sportet e ujit në plazhe shumë në ishull. Ju nuk duhet të humbasë sunsets nga Syros. Në Ermoupolis ju shkoni për shëtitje, admirojnë ndërtesat si ndërtesë Town Hall, Sheshi Miaouli, teatrit dhe bibliotekës publike. Në Ermoupolis ka edhe një kinema verore.

Plazhet Syros Brigjet në anën jugore dhe perëndimore janë në përgjithësi konsiderohet të ketë plazhet më të mira. Plazhi Galissas është një plazh shumë të bukur rërë, Vari, Finikas Bay dhe Gialos janë edhe plazhet e njohura, pa qenë të mbipopulluara. Ajo është vlerë duke u përpjekur disa prej tyre. Për familjet me fëmijë Ag Nikolaos, Ermoupolis dhe Ambela janë të rekomanduara.

Nighttlife:
Shumica e natës është e vendosur në Ermoupolis. Ka shumë bare dhe klube atje, por piknik është më i qetë se sa në ishujt e "egra".

Ushqim
Shumica taverna janë në Ermoupolis, dhe ju mund të gëzojnë të dy greke dhe ushqim italian këtu. Ka edhe vende për të ngrënë në Galissas, Poseidonia dhe Kini për shembull. djathë St Michali është një specialitet lokal, dhe ka edhe vera sirian. Jepni ëmbëlsirat lokale si loukoumia, mastihi, halvadopites, një provoni edhe.

pazar:
Ka shumë dyqane në Ermoupolis, dhe ju do të jetë në gjendje për të gjetur çdo gjë nga rrobat moderne me suvenire, qeramikë dhe rugs.

Getting Rreth
Ka lidhje të mira në shumë fshatra dhe plazhe nëpër autobusë lokal. Ka edhe taksi, dhe vende për të me qira një makinë.

Getting Ka:
Aeroporti më i afërt për fluturim çarter është në Mykonos, dhe nga atje ju mund të merrni trap e cila merr rreth 1 orë. Kjo është një ide e mirë për të qëndruar në Mykonos natën e kaluar, në rast të motit të keq. Palëvizshme, zakonisht mënyra më e mirë është për të marrë në Syros është me traget nga Pire, pothuajse të gjitha anijet në Cyclades dhe disa për të ndaluar Dodekanezë në Siros.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Syros garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Syros Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion Lines Anek, Blue Star Ferries ose Egje Speed ​​Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Syros. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Syros, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Syros traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Syros makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Syros trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Syros jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Syros në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Siros dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel