Tallinn Ferry

Tallinn pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Tallinn pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Talin të Helsinkit, Mariehamn dhe Stokholm.

Krahaso gjithë në dispozicion Tallinn çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Tallinn makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Talin, Helsinki, Mariehamn dhe Stokholm me St Peter Line, Tallink Silja ose tragete Viking Line Trageteve online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tallinn Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Tallinn Ferry
me St Peter Line, Tallink Silja ose Viking Line Ferry për anijet me vela nga Talin të Helsinkit, Mariehamn dhe Stokholm në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tallinn pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Tallinn biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Talin

Me një koncert të mrekullueshëm e ndjekur nga dy fishekzjarre spektakolare gjatë natës New Year's, Tallinn u bë kryeqyteti zyrtare Evropian të Kulturës 2011. Në të njëjtin moment Estonia konvertuar nga Kroon për euro dhe u bë anëtari 17th Euro në Bashkimin Evropian.

A kapitale me kosto të detit, një xhevahir i çmuar në veri të Europës në Gjirin e Finlandës, kjo është Tallinn. Me një nga qytetet më të ruajtura plotësisht mesjetare në Evropë ajo është një qytet i çmuar në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Pasi një qytet mesjetar Hanseatike dhe për periudha të gjata në historinë e dominuar nga gjermanët, suedezët dhe rusët, Tallinn sot përmbajnë shumë ndikim nga ato ditë, por ende arrin të mbajë një shpirt Estonisht dhe identitetin. Kjo nuk është një kapital i madh, popullsia e Talin është pak më shumë se 400,000, por ajo ka të gjitha. Një pamjeve shumë të pasur kulturore dhe atmosferë të këndshme, dhe shumë interesante ende për t'u eksploruar.

Talin është një qytet me port i rëndësishëm Baltik me shërbimet e rregullta të pasagjerëve dhe trageteve makinave të planifikuara nga Helsinki, Mariehamn dhe Stokholm operuar nga St Peter Line, Tallink Silja ose Viking Line.

Talin është një qytet modern me biznesin, të telekomit dhe zgjidhjet e internetit ekstra të zakonshëm.

Tallinn Ferry Port

Tallinn është një përzierje unike e shumë të vjetra dhe e shumë moderne. Qyteti u zgjua nga një më shumë se pesëdhjetë gjumi njëvjeçar pas perdes së hekurt në lindjen e saj të pavarësisë në 20 e gushtit 1991. Që atëherë qyteti është rritur në mënyrë të shijshëm dhe modeste. Nuk janë një shumë e ndërtesave historike për të shqyrtuar, si dhe parqe të bukura dhe pamjeve. Një shumë e ndërtesave interesante mbetet nga periudha cariste në historinë e daljes në Talin.
Tallinn ka konsistuar historikisht nga tri pjesë, dhe kjo mund të jetë e dobishme për të mbajtur në mendje këtë dallim duke vizituar qytetin.

Qendra historike zona tashmë është e ndarë në të ashtuquajturën Qyteti më i ulët (me bashkia e qytetit - plats Raekoja - dhe pikë referimi e Talin - qielli lartë St. Olaf's Kisha) dhe Qytetin e Epërme me Toompea Kalaja dhe Kulla gjatë Hermann.

Toompea (Domeberg), i quajtur edhe "Cathedral Hill" u bë selia e autoriteteve qendrore: e para komandantëve daneze, atëherë komturs e Rendit gjermanik, më vonë suedisht dhe qeveritarët rusë. Deri 1877 Toompea ishte një qytet i veçantë (Dom zu Reval), qëndrimi i aristokracisë; dhe sot ajo është selia e qeverisë estoneze, si dhe shumë ambasada dhe në vendbanimet. Tërheqjet kryetari turistike të kësaj pjese të qytetit janë Kalaja (Castrum Danorum), së bashku me dy katedraleve - një ortodoks dhe një Lutheran.

Qytetin e Vjetër, Që është qyteti i vjetër Hanseatike, kishte vete, ndarë nga Katedralja Hill, administratës deri në fund të shekullit 19th. Ajo ishte një qendër e rëndësishme e tregtisë mesjetar në këtë pjesë të Evropës, në të cilën ajo u rrit begatë. Hall Town - PLATS Raekoja - dhe pikë referimi e Talin - qielli i lartë Shën Olaf's Church, së bashku me kullat dhe muret e qytetit, janë ndër atraksionet më të njohura turistike atje. Estonezët etnike zëvendësuar gjermanët vendorë baltike si shumicë në mesin e banorëve të Talin parë afërsisht në mes të shekullit të 19th. Estonezët vendosur në jug të qytetit të vjetër.

në Kadriorg, Në lidhje me 2km lindje të qendrës, ka një tjetër - përveç Katedralja Nevskit dhe Kisha Ortodokse St.Nicholas "- mbetje e Rusisë cariste që sundonte Tallinn gjatë dy shekujve. Rezidenca verore e Car Pjetrit të Madh, një madhështore, pallat ekstravagante, është një shembull shumë i mirë i barok veriore. Sot ajo shtëpi një pjesë e muzeut të artit modern.

 


Më të mirë në dispozicion Tallinn trageteve garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Tallinn Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion St Peter Line, Tallink Silja ose Viking Line Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Talin. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Talin, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tallinn traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tallinn makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Tallinn trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Tallinn jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Talin në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Talin dhe në mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel