Tanger Ferry

Tanger pasagjerëve dhe Car Tragete

Çmimet Tanger pasagjerëve dhe biletave traget makinë, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Tanger në Algecira, Barcellona, ​​Genoa, Livorno, Sete, Tarifa dhe Valencia.

Krahaso gjithë në dispozicion Tanger çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Tanger makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Tanger, Algecira, Barcellona, ​​Genoa, Livorno, Sete, Tarifa dhe Valencia me Acciona, SNK Anijet, Nautas, Comanav, Comarit, Grandi Navi ose Grimaldi Ferry Lines anijet online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tanger Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Tanger Ferry
me ACCIONA, SNK Anijet, Nautas, Comanav, Comarit, Grandi Navi ose Grimaldi Lines Trageteve për anijet me vela nga Tanger në Algecira, Barcellona, ​​Genoa, Livorno, Sete, Tarifa dhe Valencia në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tanger pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Tanger biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Tanger

Tangier ka kohë që janë romantikë nga artistë, poetë dhe shkrimtarë të cilët kanë mbërritur në brigjet e saj zënë kërkojnë aventurë.

Tangier është portë në Afrikë për shumë udhëtarë. Anijet e lundrimit shpesh bankën e të akuzuarve ka në rrugën e tyre nga Atlantiku në Mesdhe, dhe udhëtarët në Evropë të gjeni të lehtë për të marrë një traget të shpejtë nga Spanja në portin e Tangier.

Tangier ka një gamë të gjerë të vendosjes dhe vende për të qëndruar të ndryshojnë nga të lirë dhe i dobët, për të Riads shkëlqyer.

Tangier nuk është një vend i qetë për të vizituar, kështu që gjetja e një hotel të mirë që ofron një afat të vogël nga ngutje, me të vërtetë do të bëjë vizitën tuaj më të këndshme. Sigurohuni që ju rezervoni natën tuaj të parë më parë, ka shumë Hustlers në Tangier të cilët do të ofrojnë për të ju tregojnë në një hotel.

Koha më e mirë për të vizituar Tangier është shtator deri në nëntor dhe mars-maj. Moti është i përsosur, jo shumë të nxehtë, dhe sezoni turistik nuk është ende në aktivitet të plotë.

Tanger Ferry Port
Tangier Tragete

Tangier është vetëm një udhëtim të shkurtër traget nga Spanja dhe portë për pjesën tjetër të Marokut nëse ju udhëtoni me autobus ose tren.

 • Algeciras (Spanjë) për të Tangier (Marok)
  Algeciras në Tangier është rruga më e popullarizuar në Marok. Tragete me shpejtësi të lartë të udhëtojnë orë raundin pothuajse çdo vit, dhe për të marrë rreth 30 minuta për të kaluar. Ka edhe tragete ngadalshme që janë pak më të lirë. Një biletë vajtje-ardhje për një pasagjer këmbë, në një traget me shpejtësi të lartë.
 • Tarifa (Spanjë) për të Tangier (Marok)
  Tragete me shpejtësi të lartë të largohet nga çdo dy orë nga kryeqyteti rrëshqitje në ajër Spanjës, Tarifa dhe për të marrë 35 minuta për të marrë në Tangier. FRS ofron shërbim të mirë në këtë rrugë.
 • Barcelona (Spanjë) për të Tangier (Marok)
  Kjo nuk është një rrugë popullor, por dobishëm në qoftë se ju doni të shmangur të udhëtojnë poshtë në jug të Spanjës. Grand Navi është kompania që operon këto tragete. Tragete marrë orë 24 për të marrë në Marok dhe 27 orë në udhëtimin e kthimit. Nuk është zakonisht vetëm një traget planifikuar në ditë.
 • Tragete nga Italia dhe Franca në Tangier
  Ju gjithashtu mund të kapur një traget për Tangier nga Italia (Genoa), Gjibraltarit dhe Francë (Sete)
Çfarë duhet të Shiko në Tangier

Tangier nuk ka mjaft bukuri Offbeat që bëri në 1940 së dhe 1950-së, kur ju mund të fshij supet me preferencat e Truman Capote, Paul Bowles dhe Tennessee Williams, por në qoftë se ju t'i jepte disa kohë, dhe injorojnë turistike touts, ajo do të rritet mbi ty. Tangier është një interesante, përzierje kozmopolit i Afrikës dhe ndikimet evropiane. Kjo është një qytet port dhe qytetet port janë gjithmonë të përafërt rreth edges. Tangier nuk është shumë e këndshme gjatë natës.

Ashtu si me shumë qytete në Marok, ka një qytet i vjetër (Medina) dhe një qytet i ri (Ville Nouvelle).

Medina - Medina Tangier-së (qyteti i vjetër me mure) është një vend i gjallë, rrugica e saj janë të mbushura me dyqane, çaj-shtëpi, si dhe shtëpi publike (kjo është një qytet port në fund të fundit). xhingla turistike janë të shumta këtu, në qoftë se kjo është e ndaluar juaj vetëm në Marok, blej larg. Por në qoftë se keni ndërmend të vazhdoni të udhëtojnë në Marok, ju do të gjeni të bëjë më të mirë diku tjetër.

Legatës amerikane - Maroko ishte vendi i parë për të njohur pavarësinë amerikane, dhe SHBA themeluar një mision diplomatik në Tangier në 1821. Tani një muze, e legatës amerikane është e vendosur në qoshe në jugperëndim të Medinës dhe me vlerë një sy. Muzeu shtëpi një art magjepsës, duke përfshirë një dhomë të dedikuar për Paul Bowles, dhe punon nga Eugene Delacroix, Yves Saint Laurent dhe James McBeay.

Vendin de France - Është zemra e Nouvelle ville dhe pika fokale sociale për shtresat e mesme në Tangier. Një vend i mirë për të gllënjkë disa çaj dhe të gëzojnë pamje deti është shumë e rekomanduar Terrasse des Paresseux vetëm në lindje të Place.

Kasbah - Kasbah është e vendosur lartë në një kodër në Tangier me disa pamje të mirë të oqeanit. Pallati i Sulltanit vjetër (e ndërtuar në shekullin e 17th) qëndron brenda mureve Kasbah-së, është i njohur si Dar El Makhzen dhe tani është një muze që shtëpitë shembuj të shkëlqyer të artit maroken.

Grand Socco Një shesh i madh në hyrjen kryesore të Medinës është një qendër e zënë transporti dhe një vend i mirë për të parë kaosin e trafikut, karrocat dhe njerëzit të shkojnë në lidhje me rutinat e tyre të përditshme.

plazhet - Plazhet më të afërt në qytet janë mjaft të pista, siç është uji. Gjej plazhet më të mira rreth 10km perëndim, nga të qytetit.

Getting Rreth Tangier
Mënyra më e mirë për të marrë rreth Tangier është ose në këmbë, ose me taksi petit. Sigurohuni shoferi përdor metër saktë. taksi mëdhenj janë shumë më të shtrenjtë dhe ju keni për të negociuar normën më parë. Sigurisht ju gjithmonë mund të merrni një udhëzues personal përmes hotelin tuaj, ose të rezervoni një turne ditë para se të merrni në Tangier.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Tanger garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Tanger Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion ACCIONA, FRS Tragete, Nautas, Comanav, Comarit, Grandi Navi ose Grimaldi Ferry Lines pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Tanger. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Tanger, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tanger traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tanger makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Tanger tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Tanger jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Tanger në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Tanger dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel