Tarbert Ferry

Tarbert pasagjerëve dhe Car Tragete

Tarbert çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Tarbert në Claonaig, Lochranza, Tayinloan, Gigha, Kennacraig, Port Askaig dhe Port Ellen.

Krahaso gjithë në dispozicion Tarbert çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Tarbert makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Tarbert, Claonaig, Lochranza, Tayinloan, Gigha, Kennacraig, Port Askaig dhe Port Ellen me Caledonian MacBrayne (Calmac) anijet traget online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Tarbert Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Tarbert Ferry
me Caledonian MacBrayne (Calmac) Ferry për anijet me vela nga Tarbert në Claonaig, Lochranza, Tayinloan, Gigha, Kennacraig, Port Askaig dhe Port Ellen në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tarbert pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një Tarbert biletë traget çmim dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Tarbert

Tarbert është një vend në Harris, një ishull në Hebride e jashtme e Skocisë. Tarbert në Harris gjithashtu ka një East Loch Tarbert dhe West Loch Tarbert ashtu si Tarbert në liqen Fyne dhe si ju mund të imagjinoni layout bregdetare është shumë e shumë e njëjtë ose e ngjashme me Tarberts tjera.

Tarbert vjen nga Një Tairbeart Gaelic që do të thotë '' isthmus ku dy lochs pothuajse të përmbushur. Ka lochs, bays dhe madje edhe shtëpitë private emëruar pas Tarbert.

Calmac Ferry Shërbimit të Tarbert, Kintyre. Caledonian MacBrayne janë lokale ofrues të shërbimit të trageteve dhe ata veprojnë disa rrugëve. kohët e Shërbimit të ndryshojë gjatë verës dhe dimrit, për këtë arsye ju do të jetë e kujdesshme për të kontrolluar herë.

Më të njohura Calmac as me rruge trageteve janë Claonaig të Lochranza (Arran), Tarbert për Portavadie, Tayinloan të Gigha, Kennacraig në Port Askaig (Islay) dhe Kennacraig në Port Ellen (Islay).

Tarbert, Argyle

Për argëtimin tuaj ka shumë për të bërë, të parë, vizitoni dhe të gëzojnë në Ardrishaig, Lochgilphead, Tarbert dhe zonat përreth e Kintyre, Argyll.

Varësisht nga preferencat tuaja të veçanta dhe kohën që ju mund të kursehen, ju mund të keni marr tuaj nga disa nga aktivitetet që janë në dispozicion: ju mund të vizitoni kështjella, qendër e lashtë të kulturës, shkoni për një shëtitje në parqe, vizitoni gurët në këmbë ose të gëzojnë disa aktivitete sportive që janë në dispozicion atje.

Kështjella në Tarbert, Kintyre, Argyll

Carnasserie Castle Prish është në Kilmartin, rreth milje 17 nga Ardrishaig. Merrni A83 drejt Lochgilphead dhe përtej Ardrishaig, të marrë A816 drejt Oban për rreth 16 milje në Carnasserie. Hyrja është e lirë.

Inveraray Kalaja, Shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Argyll është e hapur për publikun nga prilli deri në tetor, duke hapur herë mund të ndryshojnë. Këtu ju do të shihni famshme Koleksion uzinë armësh në ekran si dhe tapestries franceze, skocez dhe mobilje evropiane. Telefoni: 01499 302203, Fax: 01499 302421 ose dërgoni një email tek ata.

Kilmartin Glen është lugina ku ju do të gjeni prova të mëdha të mbretërive të lashta e skocezëve. Kjo është më shumë se 5000 vjeç dhe këtu ju do të gjeni gurë interesante në këmbë, qarqet guri dhe kështjella. Merrni A83 drejt Lochgilphead dhe përtej Ardrishaig, të marrë A816 drejt Oban për milje rreth 14 dhe pastaj nga ana e majtë në një rrugë të vogël, rreth 3 milje shkurtër e Kilmartin. Këtu është një gur në këmbë, nga një numër në këmbë gurë të madhësive të ndryshme dhe forma në këtë vend, kundër të cilit Zoti Malcolm MacDonald e Ardrishaig, Argyll është matur deri. Guri është rreth dy herë lartësia e Malcolm që ndoshta besonte askush nuk do të vini re atë duke u përpjekur për të fituar një avantazh duke qëndruar mbi një gur në bazën e gurit në këmbë!

Kilmartin House Muzeu i Kulturës së Lashtë është një muze i njohur arkeologjik. Këtu ju do të gjeni tregon fantastike moderne audio-vizuale dhe interaktive. Merrni A83 drejt Lochgilphead dhe përtej Ardrishaig, të marrë A816 drejt Oban për rreth 16 milje në Kilmartin. Kilmartin House Trust, Kilmartin, Argyll, PA31 8RQ. Telefoni: 01546 510278, Fax: 01546 510330, email për informacion.

Tarbert Castle Rrënojat janë të një kështjellë 13th shekullit Royal. Ju do të gjeni një Ivy rrënojat veshur nga një kullë të vëzhgimit të kësaj herë në Kështjellën Mbretërore. Merrni këmbë rrugën nga-Harbour Rruga në site Kalaja.

Kopshte dhe Parks në Tarbert, Kintyre, Argyll

Arduaine Garden ndodhet rreth 24 milje nga Tarbert ose just14 milje nga Ardrishaig. Merrni A83 drejt dhe përtej Ardrishaig, pastaj të marrë A816 drejt Oban për rreth 14 milje në Arduaine. Telefoni: 01852 200366 për të bërë marrëveshje.

Kilmory Woodland Park është pranë Lochgilphead. Këtu ju mund të gëzojnë Loch ecën anësore, të parë disa bimë interesante dhe të pazakontë. Whitegates, Lochgilphead, Argyll, PA31 8RS. Për informacion të mëtejshëm Telefoni: 01546 602518.

Special Interest Entertainment

Campbeltown Pottery, 34 Union Street, Sheshi Reforma, Campbeltown, Argyll. Hand bërë sendesh, llambat, pllaka, etj janë në dispozicion. Telefoni: 01586 553550.

Highbank Porcelain, Highbank Park, Oban Road, Lochgilphead, Argyll, PA31 8NN. Web site i tyre është ende në ndërtim e sipër. Blej porcelani me cilësi të lartë për çmime të arsyeshme. Telefoni: 01546 602044 për informacion të mëtejshëm.

Silks Ronachan, Ronachan Farmhouse, Clachan, By Tarbert, Argyll, PA29 6XW. Hand pikturuar mëndafshi: shalle, lidhjet, Kaftans, perdet mur dhe mbështetëse. Telefoni: 01880 740242.

Springbank Distillery, Campbeltown, Argyll, PA28 6ET. E themeluar në 1828 nga J dhe A Mitchell. Fabrikë pijesh alkoolike është në pronësi ende nga e njëjta familje. Turne udhërrëfyes është në dispozicion dhe të pyes për sekretet e marrjes uiski. Për informacion të mëtejshëm Telefoni: 01586 552085.

 


Më të mirë në dispozicion trageteve Tarbert garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Tarbert Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion Caledonian MacBrayne (Calmac) Ferry pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Tarbert. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Tarbert, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Tarbert traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tarbert makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar me Tarbert trageteve konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Tarbert jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Tarbert në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Tarbert dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel