Tarifa Ferry

Tarifa pasagjerëve dhe Car Tragete

Tarifa çmimet e pasagjerëve dhe trageteve makinave biletave, oraret, rezervimet e biletave dhe informacion për anijet me vela nga Tarifa për Tanger Ville.

Krahaso gjithë në dispozicion Tarifa çmimet e biletave të trageteve në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Puerto de Tarifa makinave dhe trageti pasagjerësh bileta vela në dhe nga Tarifa, Tanger Ville me tragete FRS Ferry Line online me konfirmim të menjëhershëm.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Puerto de Tarifa Ferries
Çmimet e biletave & Reservations


Biletat Book Puerto de Tarifa Ferry
me SNK Ferry Line për anijet me vela nga Tarifa për Tanger Ville online në paraprakisht për të shijuar lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur biletën tuaj Tarifa pasagjer apo makinë traget, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një biletë traget Puerto de Tarifa çmimin e biletave dhe të rezervoni biletën tuaj trageteve sigurt online ju lutem përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë. Ju jeni gjithashtu në gjendje për të shtuar një hotel në destinacionin tuaj, apo kudo tjetër, në biletën tuaj traget, kur përfundimit rezervimin e biletave tuaj trageteve.

 

More About Puerto de Tarifa

Puerto de Tarifa është vendi ku deti plotëson oqean, ku malet kulla mbi bregdetin e virgjër të Costa de la Luz, dhe ku ju mund të ecin në plazh të gjatë me rërë të bardhë apo të ngjiten dunat pa bumping në një person tjetër.

Me famë botërore për erën e saj dhe kitesurfing, është vend ideal për të kombinuar një pushim hedhur-mbrapa me sporte aktive apo balenë dhe delfin shikuar, një ditë udhëtim në Tangier (Marok) ose një vizitë në, fshatrat lezetshëm tipike spanjolle bardha afër .

FRS Tragete me shpejtësi të lartë bërë udhëtimin 35 minuta në Tangier, Marok. Ka shumë hydrofoils shpejtë çdo ditë në SNK Ferry Serice nga Tangiers. Si ju shkoni përmes doganës ater daljen traget ka autobusë pa pritur në parkingun në Algeciras. trajnerë lokalë të kandidojë për të Cadiz dhe Algeciras, ku ju mund të lidheni me autobusë për qytetet Andalucian e Cordoba, Sevilje dhe Granada.

Puerto de Tarifa Ferry Port

Tarifa is i vendosur në mes të golfcourses më të mira të Evropës, në anën e Atlantikut të gjeni Dehesa Montenmedio dhe Benalup golfit & Country Club. Të dy kurset janë të vendosur në një envoirement natyrore. Në anën Mediterranea ju gjeni vetëm lidhjet Natyrisht këtu në jug, Alcaidesa Golf klubit. Famshëm në botë Valedrrama en Sotogrande.

Edhe në kohë të pikut, Tarifa është një tërheqës, qytet i hedhur-mbrapa. Relativisht i panjohur deri në vitet 15 më parë, është tani një rrëshqitje në ajër dhe kitesurfing mecca, me disa nga kushtet shumë të mira në Evropë për këto sporte. Plazhet kanë të pastër, rërë të bardhë, dhe në brendësi të vendit është e gjelbër dhe kodrina.

Qyteti i vjetër ka rrugët e ngushta, shtëpi zbukurohet dhe lule Cascading. A hip, arty, skena ndërkombëtare me një bandë eklektik e restorante, bare dhe banesa është rritur deri rreth turmës shfletoj. E vetmja negative - edhe pse jo për surfers - është era; për pjesën më të madhe të vitit, as Levante (lindor) ose Poniente (perëndimi) është defekt, e cila është shkatërrues për një ulem relaksuar në plazh dhe të mundimshëm në qoftë se ju jeni thjesht enden përreth. Gusht megjithatë, mund të jetë blessedly ende.

Ushqimi është përgjithësisht e mirë në Tarifa- Veçanërisht peshku. Do të përpiqet për vendet e mbushur me vendasit. Ata në përgjithësi janë të lehtë për të marr nga turistët (si spanjolle dhe të huaja). Disa nga vendet më të mira në Tarifa të ndodhë që të jetë e lirë. Mos harroni të provoni Tuna lokale, peshk-shpatë dhe, në veçanti, "të Tortillas de Camarón", tipike e bregdetit të Cadiz. "Ortigas" (hithrat detit) janë një tjetër specialitet lokale.

Restoranti më i mirë në qytetin e vjetër është quajtur mandragora, të vendosura në Independencia (a alleyway të vogël në mes të murit të qytetit dhe katedralen). Ai nuk është i lirë, por ushqimi ishte më i miri që ka pasur në Spanjë, dhe ajo është e mbushur me vendasit.

Nuk është një restorant në afërsi të një fshati Facinas, disa kilometra në veri nga Tarifa. Vetëm ndiqni rrugën e Cadiz dhe në rreth 10-12 km do të jetë një kthesë e duhur për Fasinas (e cila është nga ana e një të bukur një përhapur në një ultësirë ​​në formën e një kryqi) me një shenjë mezi të dukshme. Ky restorant është i vendosur pak para se fshati dmth një kilometër apo dy larg nga rruga kryesore. Kjo është një restorant mishi me enët shumë e shijshme, sidomos ato të mishit, dhe waitstaff shumë miqësore. Pjesë janë të pasur dhe bujar. Çmimet janë rreth 25-30 euro me verë (35 në krye të plotë ju plotësisht), për dy persona. Vendi është ndonjëherë (kryesisht në fundjavë) mbushur me vendasit të shikuar ndeshjet e futbollit në televizor ose që bisedimet me njëri-tjetrin. Ai si një nga restorantin më të mirë në këtë rajon. Askush nuk flet anglisht atje, kështu që të jenë të përgatitur.

Porti i Tarifa tërheq gjithnjë e më shumë pasagjerë çdo vit. Tanger është parë shpesh si një zgjatje e Kosta del Sol dhe një ditë udhëtime në Tanger janë agjentë shumë të njohura dhe shumë të udhëtimit ofrojnë turne udhëzuar. Tarifa është një qytet magjik, që jetojnë ndjenja aventurë.

 


Më të mirë në dispozicion Tarifa traget garanci çmimin e biletës

Shkarko Guarantee Puerto de Tarifa Ferry Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion FRS Ferry Line pasagjerëve dhe anijet e makinave biletë çmim në dhe nga Puerto de Tarifa. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën për të zgjedhur biletën tuaj trageteve Tarifa, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë Puerto de Tarifa biletë përfshirëse traget të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tarifa makinave dhe pasagjerëve bileta trageti, ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Tarifa tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë Puerto de Tarifa jetojnë çmimet e biletave të trageteve, të kontrolluar disponueshmërinë dhe makina libër dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Tarifa në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të trageteve në internet rrjetit botëror të shpërndarjes biletë siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve të Tarifa dhe mbi 1,200 rrugët e tjera traget të gjithë, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore në Mbretërinë e Bashkuar, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel